1000Kitap Logosu
Bırakma Ellerimi
Bırakma Ellerimi
Bırakma Ellerimi

Bırakma Ellerimi

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
78 Kişi
204
Okunma
74
Beğeni
3.713
Gösterim
440 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 12 sa. 28 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Olimpos Yayınları · 2015 · Karton kapak · 9786056540776
Orijinal adı
Bırakma Ellerimi
Diğer baskılar
Bırakma Ellerimi
Bırakma Ellerimi
Birlikte büyüdüğü, ilk aşkı ile evlenerek mutlu sonu yakaladığına inanan genç bir kızdı Elif... Peşinden hiç ayrılmadığı, 'bir gün mutlaka seninle evleneceğim' dediği, biricik aşkı ile evlenerek mutlu olacağına inanan genç bir erkekti Toprak... Sadece romanlardaki evliliklerin mutlu sonu oluyordu. Oysa daha evliliklerinin üzerinden iki yıl geçmeden Toprak gitmek istiyordu. Elif'i arkasında bıraktığında gerçekten mutlu olabilecek miydi? Bunu bilmiyordu, ama bildiği tek şey artık Elif ile de mutlu değildi. Elif, Toprak'ın gitmesiyle birlikte ailesini, işini, arkadaşlarını bırakarak hiç bilmediği başka bir şehirde ilk aşkını unutmaya çalışacaktı. Bu sefer bırakılan elleri bir başkası tarafından tutulduğunda gerçek aşkı bulacak mıydı? Yoksa ilki gibi o da bir yanılsama mıydı? Hayatına giren ikinci Toprak, birincinin acılarını silebilecek miydi?
3 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺21,7
7.8
10 üzerinden
78 Puan · 20 İnceleme
Arzuokuyor01
Bırakma Ellerimi'yi inceledi.
528 syf.
·
Puan vermedi
#okudumbitti #yorum #bırakmaellerimi Tüm Ayşegül Çiçekoğlu kitapları gibi yine tek solukta okunan ama etkisi okunma süresinden uzun olan bir kitabı daha okumanın mutluluğu içindeyim. Elifi sarıp sarmalamak istedim hep. Geçecek geçecek diye telkinde bulunmak istedim. Neyse ki Nil benim yerime destek oldu. Aile çok önemli bir kavramdır. Evlat için elinden geleni yapar insan. Elif in de ona sahip çıkan çok güzel bir ailesi vardı. Gitmek mi zor kalmak mı? Umut mu ayakta tutan hayaller mi? Geçmez dediğin acılara zaman en güzel merhem olur. İçin yanar canın acır ama geçer. Elif de çok acı çekti çok canı yandı. Hiç bitmeyecek hiç geçmeyecek sandı. Çok mu şanslıydı Toprak isimli 2 farklı karakteri tanıma şansı bulurken yoksa en büyük şanssızlığı mıydı? Kitap yine çok güzeldi. Kalemi yine çok akıcıydı. Duygular yine tam nüfus ediyordu. Güzel hayat dersleri vardı. Kesinlikle okumalısınız. Ayrıca bugün Ayşegül Hanım ın doğum günü. Kitabı dün bitirdim ama bir doğum günü hediyesi olsun diye yorumu bugüne sakladım. Kalan ömrün geçen ömründen hayırlı bereketli olsun. Sevdiklerin ve sevenlerin hep yanıbaşınfa olsun.iyi ki doğdun iyi ki varsın. Kalemin hiç susmasın. Yürekkebin hiç kurumasın. Yine herkesin bildiği gibi Ayşegül Çiçekoğlu ️ ben
Bırakma Ellerimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
10
Meryem Balkaya
Bırakma Ellerimi'yi inceledi.
528 syf.
·
8/10 puan
Esas kızımız Elif. Benim için ise ömür törpüsü Elif. Bir kitabı okurken bu kadar söylenmemiştim heralde bir karaktere. Neyse.. Elif 7 yıl beraber ve 2 yıl da evli olduğu kocası tarafından "sıkıldım" bahanesiyle kendini boşanma davasında buluyor. Ne olduğunu anlamıyor. 9 yıllık ilişkisini bir kalemde silip atıyor eski kocası Toprak. Elif ise eski kocasının hatıralarıyla başedemiyor ve kendini İstanbul da buluyor. Her ne kadar İstanbul'a gitse de anıları da kendi ile birlikte geliyor. Sürekli gelirse dönerim, affederim kafasında. Kitap boyunca Elif'in acısını ve onu saçma sapan bir sebepten bırakan, ondan ayrılan kocasına duyduğu aşkı, dönme hevesini okuyorsunuz. O kısımlarda kafasından kıvılcım çıkarmak istemedim desem yalan olur. Neyse.. Elif İstanbul da yeni bir işe başlıyor. Bazı olaylar yaşıyor ve bu olaylar patronu ile yakınlaşmasını sağlıyor. Her ne kadar başlarda dirense de iyileşmeye başlıyor bizim kız. Patron Toprak gerçekten Elif için bir şanstı. O zor günlerinde Elif'e arkadaş, dost, dayanak ve çok güzel bir aşık oldu. Desteğini hiç eksik etmedi. Kitaptaki en güzel şey Toprak Ünlüer'in varlığıydı. Kitabımızı 3 kişinin gözünden okuyoruz. Elif, Eski koca ve yeni patron Toprak. Çok fazla değiller arada giriyorlar. Ve bazı şeyler açıklanıyor. Bu yüzden bir yarımlık hisetmiyorsunuz. Her ne kadar çok söylensem de çokta severek okudum. Yazarcığımın her kitabı ayrı güzel ve bir solukta okunur türden. Kalın bir kitap olmasına rağmen ben bir günde bitirdim. Bu yüzden ne diyoruz.. Okuyunuz ve de okutunuz :)
Bırakma Ellerimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
bir ailem bir de kitaplarım
Bırakma Ellerimi'yi inceledi.
440 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
İlk defa okuduğum bir yazar olduğundan doğrusu biraz tereddüt ederek almıştım kitabı. Ancak okumaya başlayınca hiç de hayal kırıklığına uğratmadığı gibi aksine romanı severek okumam beni mutlu etti. Hayalleri, yuvası bir anda yıkılmış Elif'in Toprak' larla olan hayatı ..Evet ilk aşkı Toprak ve Patron Toprak... Daha fazla yazmıyorum spoi olacak çünkü... Velhasıl yazarın dilini de anlatımını da sevdim yani. Hikaye üç kişinin ağzından anlatılası romana ayrı bir hava katmış.. Kitap kapaklarına ayrı bir önem veren benim için de bu kitabın kapağı çok hoş olmuş..Duyguları, düşünceleri ve merak edilenleri karşıladığını ve doyurucu olduğunu düşünüyorum.. Sanırım, yazarın diğer kitaplarını da online alışveriş sepetime eklediğimi tahmin edersiniz..
Bırakma Ellerimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
6