Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç! Devasa İlişkiler Kitabı

6,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
29 gösterim
Son yedi-sekiz yıldır, neredeyse her konuyu masaya yatıran bir televizyon programında çalışıyorum. Programda, kadınların ilişkiler hakkındaki düşüncelerinin çoğu beni hep şaşırttı. Bunun da tuhaf olduğunu düşündüm çünkü sonuçta ben de bir kadınım, öyle değil mi?

Yine de ilişkiler üzerine bu programda duyduklarımın -ve halen işitmeye devam ettiklerimin- birçoğu benim için herhangi bir anlam ifade etmiyor.

Diğer kadınların istekleri konusunda duyduklarım bana bir şey ifade etmiyorsa, ortada büyük bir kopukluk var demektir.

Bu yüzden de oturup bu konuyu derin ve ciddi bir şekilde düşünüp anlamaya çalıştım. Bu konunun benim ve belki de sizin için- büyük bir gizem olduğu kanaatine vardım. İşte bu kitabın var olma sebebi de budur.

Tom Cruise'un Renée Zellweger'e "Beni tamamlıyorsun" dediği o sahnenin geçtiği Jerry Maguire (Yeni Bir Başlangıç) filmi gösterime girdiğinden beri insanlar, bunun ne kadar berbat bir durum olduğunu hiç düşünmeden "Beni tamamlıyorsun" romantizminde vıcık vıcık bir duygusallığa inanmak istiyor.

Tamam belki çok iyi bir senaryo ve muhteşem bir replik olabilir ama gerçek hayatta tam bir felaket.
Eğer birisi seni tamamlıyor ise, aynı şekilde yıkabilir de!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2016
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786058307100
 • Çeviri:
  Ardagül Yıldız
 • Yayınevi:
  Garaj Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

Goncagül 
20 Şub 22:03 · Kitabı okudu · 6/10 puan

" insanlara gelişip değişebilirler mi? Bunu yapabileceklerine inanmak hoşuma giderdi. "Muhtemelen" demek isterdim. Lakin, bunu gerçekten yapabileceklerini emin değilim. Daha iyi olmaya çalışırlar ya da daha iyi olacaklarını söylerler, bu uğurda ellerinden gelen her şeyi iyi niyetle yapabilirler.
Tüm bunlar aklıma akrep ve kurbağa ile ilgili fablı getirdi. Hikayede bir akrep, bir kurbağadan, kendisini taşıyarak nehrin karşısına geçirmesini ister. Kurbağa "tabii ki" der. Tam nehrin ortasındalarken akrep kurbağayı sokar ve kurbağa şok olur çünkü zehrinin etkisi ile felç olmuştur ve İkisi birden boğulacaklardır. Bu yüzden akrebe bir şeyi neden yaptığını sorar ve akrep de yanıtlar: "Bu benim doğam."
İnsanlar neyse odur.

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi Goldberg (Sayfa 109)Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi Goldberg (Sayfa 109)
Goncagül 
 21 Şub 12:54 · Kitabı okudu · 6/10 puan

"Kendinize duvarlar yaratmayın. Taşlanmaya ve tüm evin kendi üzerinize yıkılmasına hazır değilsiniz de camdan evlerin içinde yaşamayı bırakın. Kimseyi yargılamayın."

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi Goldberg (Sayfa 141)Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi Goldberg (Sayfa 141)
@kitapkokuluhatun 
07 Nis 20:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hani derler ya; ne kadar çok şey değişirse, o kadar çok şey aynı kalır... Bir saniye bile durup 'Bu adamı değiştirebilirim' diye düşünmeyin; çünkü değişmeye kendileri karar vermedikleri yahut bir değişim sürecinin ortasında olmadıkları sürece, insanları asla değiştiremezsiniz. Aksi takdirde, önce siz hayal kırıklığına uğrarsınız, sonra deliye dönersiniz.

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi GoldbergBiri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi Goldberg
@kitapkokuluhatun 
07 Nis 20:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu hayata bir kere geliyoruz. O yüzden dolu dolu,bütünüyle, mümkün olduğunca bol tecrübeyle, duyguyla, yaratıcılıkla ve sevgiyle yaşayın. Kendinizi sürekli geliştirin ve bunu 'yakın bir zamanda' değil, kendiniz için hemen şimdi yapın. Kendiniz için.

Biri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi GoldbergBiri Beni Tamamlıyorsun Derse: Kaç!, Whoopi Goldberg