Birinci Dünya Barışı

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
443 gösterim
"savaş dünyanın en büyük iş kazasıdır" diyen fin kökenli türkiyeli yazar riitta cankoçak, şiir ve öykü kitaplarının ardından ilk romanını okurlarıyla paylaşıyor.

birinci dünya barışı absürd bir istanbul masalı. dünyadan türkiye'ye bir bakış. masalların gizemli dünyasından sızan biraz tuhaf, samimi ve muzip masal kahramanları pino ve violetta'nın türkiye topraklarında yaptığı tren yolculuğu aynı zamanda zihinsel bir yolculuğa dönüşüyor. gezi parkı'ndan hasankeyf'e kadar uzanan yolculuklarında dünyaya, felsefeye, politikaya ve topluma dair birçok meseleyi kendi pencerelerinden tartışıyorlar.

bu yolculukta her şey mümkün: tren yoluna düşen nasrettin hoca'dan hayalet satıcısına, korkuluklardan sünnet çocuklarına, alfa erkeğinden galata korosuna, haydarpaşa garı'ndaki gölge oyunundan atatürk ve tayyip erdoğan arasındaki düelloya, dev kırkayaklardan paralel evrene kadar her şey var.

insanın varoluşunun savaşlarla şekillenmesine karşı bir tavır sergileyen cankoçak, bu romanla savaşın insan dünyasında bu denli doğal karşılanmasına karşı çıkıp barışa selam veriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  380
 • ISBN:
  9786051417554
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü: