Bisikletçi Kumpası

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
436 gösterim
Modern Sırp edebiyatının en önemli metinlerinden olan Bisikletçi Kumpası okuru "tarihsel belgeler" eşliğinde tedirgin edici bir yolculuğa çıkarıyor. Svetislav Basara ideolojilerin felsefi bir parodisini gerçekleştirirken, gerçeküstücülük ile gerçekliği harmanlayarak tüm edebiyat tarihini tiye alıyor. Budalalığımızın müstehzi ve acımasız bir elkitabı ile birlikte müthiş bir mizah duygusu sizleri bekliyor.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2015
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786056611513
 • Çeviri:
  Emirhan Burak Aydın
 • Yayınevi:
  Oblomov Kitap
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 7 Alıntı

Sone 
15 Nis 21:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Uzun zaman önce Dünya'nın sahibi, yaratıcısı olan Tanrı'ydı. Sonra Dünya'ya krallar hükmetti. Sonra feodalite geldi ve bunu kapitalizm takip etti; sonunda herkesin sahip, herkesin her şeye sahip olduğu sosyalizm geldi ama sahip olunacak bir şey kalmamıştı.

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 35 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 35 - Oblomov yayınları)
Sone 
15 Nis 21:48 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ancak iyilik için, dedi bana joseph, kelimelere ihtiyaç yoktur. Nasıl ki durmak en iyi hareket biçimiyse sessizlik de en iyi iletişim aracıdır.

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 68 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 68 - Oblomov yayınları)
Sone 
15 Nis 21:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Dünyayı hiçbir din değiştiremez ve hiçbir hakikat bir dinin yanlışlığını kanıtlayamaz."

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 27 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 27 - Oblomov yayınları)
Sone 
19 Nis 16:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Belirsiz yanılsamalarla dolu bir gelecekte kesin olan tek şey vardır, ölüm.

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 274 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 274 - Oblomov yayınları)
Sone 
19 Nis 16:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bu dünyada korku ve acıdan kaçılamaz"

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 291 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 291 - Oblomov yayınları)
Sone 
19 Nis 16:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Daha da ötesi, kendi sonundan emin olan bir canlı özgür değildir; bedenin ve egonun kısıtlamalarına, ülke sınırlarına, ideolojinin ve zamanın limitlerine mahkûmdur. Yapabileceklerinin en fazlası mahkûmiyeti katlanabilir kılmaktır.

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 274 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 274 - Oblomov yayınları)
Sone 
19 Nis 16:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitapların kendine münhasır hayatları ve ölümleri vardır. Ölümden sonra hayata inanmayan yazarlara sahip kitaplar mezardan sonra da yaşamaya devam eder.

Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 9 - Oblomov yayınları)Bisikletçi Kumpası, Svetislav Basara (Sayfa 9 - Oblomov yayınları)