Black Beauty

8,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
4 beğeni  · 
85 gösterim
Black Beauty is a famous book by Anna Sewell. This book contains the bitter sweet memories of a noble horse named Black Beauty. His life is full of misery but at the same time love and happiness. The memoir of an ordinary horse will make you think about the meaning of love and loyalty.

Sis Readers (Stage 1)
Sis Readers is a series of retold and simplified stories which are classifed into 5 stages, each stage consists of 10 story books, in accordance with their degrees of difficulty. The selected stories are chosen among the wold-wide known fairy tales, mythological narratives and short stories of famous authors.

This series provides students and english learners of all ages with reading materials which help them improve their reading comprehension and vocabulary skills. Each book has its own extensive exercises and dictionary.
Yelda Ergin Öztürk 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu defa olaylar bir AT'ın gözünden ve sözlerinden aktarıldı bize. İnsanlar bazen bu dünyada tek nefes alıp verenin kendileri olduğu gibi bencilce bir düşünceye sahiptir. Olmayanları buradan tenzih ederek söylüyorum. Hayvanlarda nefes alıp veren, düşünen, ona göre davranan, duyguları olan, ağlayan, gülen ya da duygularını kendine özgü hal ve tavırlarla ifade eden canlılardır. Sadece konuşamazlar. O nedenle onların dilinden anlamak gerekir.

Hikâyeye dönecek olursak Siyah İnci cins bir attır. Güvenli, huzur dolu çiftliğinde yaşamını sürdürürken sahiplerinin değişen yaşantısı Onunda yaşamını değiştirecektir. Uzun bir zaman diliminde sürekli olarak farklı ailelere satılmıştır. Bölümlerde burada karşılaştığı acı ,tatlı hatıraları, edindiği dostlukları anlatırken bakalım en sonunda tekrar huzur dolu bir yuva bulabilecek mi? Kimi zaman hüzünlenerek, kimi zaman gülümseyerek, kimi zaman da UMUDUN tüm canlıları nasıl hayatta ve ayakta tutabileceğini özümseyerek okudum

Ülfet Çağlıbulanık Şahin 
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ah !
Bu sene öğrencilerimle derste okuduk, okurken ağlamamak için dudaklarını kemiren öğrencilerimi gördükçe, hala insan olduğumuzu ve insani değerlerimizi kaybetmediğimi gördüm.

Okuyun anlayacaksınız.

Kitaptan 1 Alıntı

Yelda Ergin Öztürk 
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Siyah İnci
"Tanrı insanlara bazı şeyleri keşfetmeleri için akıl verdiyse, hayvanlara da bazı şeyleri insanlardan daha çabuk ve daha kesin biçimde anlamaları için sezgi vermiş."

Black Beauty, Anna Sewell (Sayfa 32 - Beyaz Balina Yayinlari)Black Beauty, Anna Sewell (Sayfa 32 - Beyaz Balina Yayinlari)