Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek

9,1/10  (14 Oy) · 
48 okunma  · 
20 beğeni  · 
910 gösterim
Bleach, bölümleri haftalık Shonen Jump dergisinde 2001'den beri yayınlanan ve Zombie Powder'ın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan ünlü manga serisidir. BLEACH ilk olarak Ağustos 2001'de Shueisha'nın Haftalık Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya'da 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla sattı. 2005'te shounen kategorisinde Şogakukan Manga Ödülü'nü aldı. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH'in ayrıca iki OVAsı, üç anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır.

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (İçigo Kurosaki)'nin hayatını anlatır. Rukia Kuçiki isimli bir Şinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow'u (Kötü Ruh) takip ederken İçigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini İçigo'ya aktarmak zorunda kalır. Böylece İçigo ve Rukia'nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Kidoh yapar ve onları Ruh Toplumu'na (Soul Society) yollarlar.

Hikayenin ilk bölümleri, şinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Şinigami dünyasına diğer bir deyişle Ruh Toplumuna (Soul Society) doğru derinleşmeye başlar.

İçigo kurosaki, onbeş yaşında, hayaletleri görebiliyor. Bu özelliği taşımasına rağmen gayet rahat bir hayat sürdürüyordu ama bir gün aniden kendine şinigami diyen bir kız ortaya çıkar ve 'hollow' denilen kötü ruhlarına saldırısına maruz kalırlar. Ailesi de tehlike altındadır. Bakalım, şimdi içigo ne yapacak?
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786055686659
 • Orijinal Adı:
  Bleach 1 - Strawberry and the Soul Reapers
 • Çeviri:
  Taifun Nitahara Haksöyliyen
 • Yayınevi:
  Gerekli Şeyler
 • Kitabın Türü:
ClauzeroN 
07 Nis 2016 · Kitabı okumadı

Naruto'dan sonra başladığım ikinci anime-manga olur kendileri. ''Bir bakıyım en azından, bunun içeriği nasılmış?'' derken ilk cildini afiyetle yedik. :) Dilerim bütün bölümlerde Hollow öldürmekle geçirmiyorlardır. Shinigami'ler, Hollow'lar, iyi ruhlar, kötü ruhlar, kafası bozuklar, hayaletleri görenler, göremeyenler, görse de ne yapacağını bilemeyenler...
Kurosaki Ichigo baş karakterimiz, 15 yaşında -yaşına göre uzun boylu- lise talebesi. :) Tam da genç kızların aşık olacağı cinsten. Bir de partneri öbür taraftan gelme Rukiye var tabi (Kuchiki Rukia). Ben Rukiye demeye başladım. :))
Dur bakalım daha bir şey anlamadım başından, ileriki ciltlerde çıtayı yükseltirlerse daha keyifli olabilir.

Basketbol mangalarinda okunacak birsey kalmayinca arkadaşın tavsiyesiyle yoneldigim ve acaba ne olacak 14. Takım ortaya çıkacak mi?Kaptan olacak mi? Sorulariyla devam ettiğim manga.Heyecanin sürekli dorukta olmasi ve aralardaki komedinin yaninda bana çoğu yerde dünyadaki düzeni de animsatti.Tepedekiler kararlari alir siz sonuclarina katlanirsiniz.
Kitapla kalin.

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek benzeri kitaplar

Esma Tezgi 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Sanırım aradığım manga serisini buldum. Bir süredir hem eğlenceli hem sürükleyici manga serisi arıyordum. Geçen başladığım Tokyo Ghoul'u sevsem de çok sarmamıştı ki Bleach çok iyi geldi.

Karakterleri ve hiikayesini beğendim şimdilik, ilk sayı içinde hem dolu hem de sürükleyici idi. Shinigamiler ve ruhların olduğu bir seri, burada Shinigamiler Ölüm Defteri'ndekilerden biraz farklı. Yazar bir çok farklı kavram ve karakteri bir arada okura sunmuş ancak bunu başarılı bir şekilde hikayeye yedirmiş. Şimdilik seride ilerlemek istiyorum.

Kitaptan 5 Alıntı

Yarın bir yılan olup insanları yemeye başlayınca insanları yediğin o ağzın ile beni sevdiğini haykırsan ben bugünki gibi seni sevdiğimi söyleyebilir miyim ki?
-Ichimaru GIN-

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo

Ruh nedir? Göğsünü yarıp açsam içinde onu görebilir miyim? Kafatasını yarıp açsam içinde onu görebilir miyim?
-Ulquiorra-

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite KuboBleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo

Shirosaki: Ichigo, bir kral ile onun atının arasındaki fark nedir?
Ichigo: Ne?
Shirosaki: Birisi insan diğeri at, birinin iki bacağı diğerinin dört bacağı var gibi çocuk saçmalıklarından bahsetmiyorum. Şekilleri, yetenekleri ve güçleri tamamen aynı olsaydı, birisi kral olup savaşı yönetirken diğeri at olup kralı sırtında taşımak zorunda kalır mıydı? Sadece tek cevabı var İÇGÜDÜ!
Aynı varlıkların güçlenmesi ve kral olmaya gereken gücü elde etmek için daha fazla dövüş ve güç aramaları gerekir! Dövüşe açtırlar ve düşmanlarını merhametsizce ezmek ve lime lime etmek parçalamak için yaşarlar. Bedenlerimizin derinliklerinde bilenmiş öldürme ve katletme içgüdüsü yatar. Sende bu saf temel icgüdüler yok! Sen beyninle dövüşüyorsun düşmanlarını mantığınla yenmeye çalışıyorsun! Kınına sokulmuş kılıç ile kimi kesmeye çalışıyorsun? Bu yüzden sen benden daha güçsüzsün Ichigo. (Shirosaki kılıcı Ichigo' ya fırlatır ve ciğerlere girer.) Ben kabullenemem, Ichigo. Zangetsu'yu bilmem ama ben kendimden güçsüz bir kralı sırtımda taşımaya dayanamıyorum.Benden güçsüzsen, seni yok edeceğim ve ben kral olacağım.

Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo (MangaKa)Bleach 1. Cilt - Ölüm ve Çilek, Tite Kubo (MangaKa)