Blueberry Cilt 1: Hayalet

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
5 gösterim
Michael ?Mike Steve Donovan... Namıdiğer Teğmen Blueberry... Frankofon çizgi romanın temel taşlarından biri olan bu sıra dışı Western, nihayet yıllar sonra tekrar Türk okurunun huzurunda. 1963 yılında Jean-Michel Charlier tarafından kaleme alınan serinin grafik yaratıcısı ise Jerry Spring'le Western çizgi romanında büyük tecrübe kazanmış olan Jean ?M?bius Giraud'dur.

Alkole düşkün, kural tanımayan, hilebaz ve karanlık kişiliğiyle Teğmen Blueberry, o yıllar için kabul edilmesi zor şiddet ve cinsellik öğeleriyle Avrupa çizgi romanındaki ?anti-kahramanların ilk prototiplerinden birisini teşkil etti. Amerikan İç Savaşı'nın tüm vahşetini yaşamış olan Blueberry, savaşın doğal neticesi olarak sert, ülküsüz, amaçsız ve para hariç hiçbir değeri umursamayan asi bir karakter görüntüsüyle ilk andan itibaren dikkatleri çekmeyi başardı. Hayalet, Charlier-Giraud ikilisinin 12. eseridir.

Macera, bir önceki sayı olan ? Kayıp Alman'ın Madeni adlı hikayenin devamıdır. Blueberry ve ayyaş arkadaşı McClure, Alman asıllı katil ?Prosit Luckner'in izinde çöle ve ?Ölü At Tepelerinin ürkütücü derinliklerine dalarlar. Apaçilerin lanetli kabul edip girmekten korktukları bu bölge muhteşem bir hazineyi sinesinde saklamaktadır. ?Alman bu madeni ele geçirmek için takıntılı, hatta hastalıklı bir ihtirasa sahiptir. Ancak, Kızılderililerinin dehşetini haklı çıkaran ?Altın Mermili bir hayalet, tepeleri ve hazineyi kıskançlıkla korumaktadır...
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  48
 • ISBN:
  9786059071116
 • Çeviri:
  Eren Paykal
 • Yayınevi:
  Büyülü Dükkan Yayınevi
 • Kitabın Türü: