Boleyn Gelini

5,6/10  (5 Oy) · 
12 okunma  · 
5 beğeni  · 
742 gösterim
Utangaç ve sıradan bir genç kız olan Leydi Jane Parker, VIII. Henry'nin ihtişam ve entrika dolu sarayında yaşayacağını hayal bile edemezdi. Ta ki yakışıklı George Boleyn'le tanışana kadar. Evlenecekleri haberini aldığında mutluluktan havaya uçan Jane'in aşk dolu birliktelik hayalleri, George'un kız kardeşi Anne'le tanıştığında sönüverdi. George, kız kardeşine delicesine tutkundu, müstakbel eşineyse soğuk ve mesafeli davranıyordu. Anne, aralarında Kral Henry'nin de olduğu geniş bir hayran kitlesi edinirken, Jane'in kırgınlığı ve yalnızlığı günden güne büyüyordu.

Henry'nin kraliçesi olmak, Anne'i İngiltere'nin en güçlü kadını yapacaktı. Ancak bir varis özlemiyle yanıp tutuşan Henry, dakikası dakikasına uymayan dikbaşlı karısından bıkmaya başladığında, tarihin en büyük ihanet oyunu sahneye konacaktı...

Sonu düşmanlarını bile yasa boğan Anne'den pervasız Katherine Howard'a kadar Henry'nin beş kraliçesini anlatan Boleyn Gelini, hırsın, şehvetin, kıskançlığın, tarihin yönünü değiştirecek güçte bir aşkın ve korkunç bedelleri olan bir intikamın hikayesi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  385
 • ISBN:
  9786051420707
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

16. Yüzyılda, VIII Henri döneminde , İngiltere Kraliyet sarayında dönen aşk ile ilgili entrikaların; Leydi Jane Parker'in gözüyle anlatıldığı, konuyla ilgili o döneme ışık tutan bir kitap. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Ama mutlaka okunmalı diyebileceğim bir kitap olduğunu söyleyemem.