Boleyn Gelini

6,0/10  (3 Oy) · 
10 okunma  · 
5 beğeni  · 
732 gösterim
Utangaç ve sıradan bir genç kız olan Leydi Jane Parker, VIII. Henry'nin ihtişam ve entrika dolu sarayında yaşayacağını hayal bile edemezdi. Ta ki yakışıklı George Boleyn'le tanışana kadar. Evlenecekleri haberini aldığında mutluluktan havaya uçan Jane'in aşk dolu birliktelik hayalleri, George'un kız kardeşi Anne'le tanıştığında sönüverdi. George, kız kardeşine delicesine tutkundu, müstakbel eşineyse soğuk ve mesafeli davranıyordu. Anne, aralarında Kral Henry'nin de olduğu geniş bir hayran kitlesi edinirken, Jane'in kırgınlığı ve yalnızlığı günden güne büyüyordu.

Henry'nin kraliçesi olmak, Anne'i İngiltere'nin en güçlü kadını yapacaktı. Ancak bir varis özlemiyle yanıp tutuşan Henry, dakikası dakikasına uymayan dikbaşlı karısından bıkmaya başladığında, tarihin en büyük ihanet oyunu sahneye konacaktı...

Sonu düşmanlarını bile yasa boğan Anne'den pervasız Katherine Howard'a kadar Henry'nin beş kraliçesini anlatan Boleyn Gelini, hırsın, şehvetin, kıskançlığın, tarihin yönünü değiştirecek güçte bir aşkın ve korkunç bedelleri olan bir intikamın hikayesi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  385
 • ISBN:
  9786051420707
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

16. Yüzyılda, VIII Henri döneminde , İngiltere Kraliyet sarayında dönen aşk ile ilgili entrikaların; Leydi Jane Parker'in gözüyle anlatıldığı, konuyla ilgili o döneme ışık tutan bir kitap. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Ama mutlaka okunmalı diyebileceğim bir kitap olduğunu söyleyemem.

Güler Bilkay Aygün 
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

VIII. Henri döneminde İngiliz Kraliyet Ailesinin Sarayında yaşanan entrikaların, Kralın gözdesi (Daha sonra Eşi oluyor. ) Ann Boleyn'in yengesinin gözünden anlatıldığı güzel bir kitap.

ezgi 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Başlarda biraz durağan giden ama daha sonraları kitabın ortalarında okuyucuyu içine alan bir kitap. Okunabilecek bir eser olmasına rağmen okunmadığı zaman da kişiye bir şey kaybettirmeyecektir sanırım.

bahar 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Boleyn serisini birde Jane nin tarafından okumanızı tavsiye ederim..bütün yaptıklarını kendince haklılığını göstermeye çalışmış..umutsuz,kırgın,öfkeli ve delicesine kıskanan bir kadın ile tanışmaya hazır olun...

Kitaptan 1 Alıntı