7,5/10  (81 Oy) · 
665 okunma  · 
58 beğeni  · 
1.991 gösterim
Duvarları ve tavanı uzun bir kışın isleriyle kararmış bu yer odasında mahpus gibi duran bodur ve çirkin ocak, içindeki odunları sanki öfkeyle yakıyor, bir an evvel yutmaya çalışıyordu. Hızla tutuşarak, uzanan ve sönen alevler mandolinle heyecanlı bir sosyalist marşını çalan genç Boris'i, karşısında ezeli, nihayet bulmaz milli çorabını ören güzel karısı Mağda'yı, akıcı bir kırmızıya boyuyor, bütün odayı kaplayan büyük, kötürüm gölgelerini titretiyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2003
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789752677043
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
"Bunu bilesin ki, ey amca! Güneşi sağ elime, ayı da sol elime verseler, ben yine bu dinden, bu tebliğden vazgeçmem. Ya Allah, bu dini hâkim kılar, yahut ben bu uğurda canımı veririm." Hz Muhammed(s.a.v)
Kendi halinde fikir işçisi düzeni bozulan hayatı değiştirmeye niyetli;)
《EVLİMUTLU》 "Acemi bir kitap sever"
Anadolu coğrafyasına ve anadolu insanının irfanına aşık bir vatan evladı, okumayı, türkü dinlemeyi ve yeni yerler görmeyi seviyorum. okunacak çok kitap var diye hayıflanırken her okuduğum kitabı da büyük bir aşk ile okuyorum..
4 yeğen sahibi TeyzeHalayım :) Çocuk kitaplarına merakım böyle başladı. Ben okurum onlar dinler, okuma öğrendiklerinde tavsiye edeceğim bir liste hazırlama çabasındayım. Yaşasın kitaplar!
Çok kişiyle konuş,az kişiyle düşün,tek başına karar al.
▶▶Gücünü Kafka'dan Alan Ruh' ▶▶"Benim yaptığım;yazıların omzunda ağlamaktı." Franz Kafka