Boruotu Cinayeti

7,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
471 gösterim
"Evet, toplum yüz yıl öncesine göre daha ileriydi. Peki, daha mı iyiydi? Teröristleri binlerce kilometre uzaktan tespit edip kafalarını uçuran insansız hava araçları geliştirmiştik. Mahkemelere bile ihtiyacımız yoktu artık. Güvenlik algoritmalarının yanılgı payı sıfıra yakındı ne de olsa. Toplum artık adalet, eşitlik, özgürlük değil daha fazla güvenlik istiyordu. Daha hızlı savaş uçakları, daha uzun süre havada kalabilen insansız hava araçları, karanlıkta daha iyi gören kameralar… Anlıyordum Umut'un topluma savaş açma nedenini. O beni anlıyor muydu? Onların kurallarını kabul etmeden kölelerin arasında yaşanamayacağını..."
(Kitaptan)
Gezi Direnişi sırasında işten atılan, Sabah gazetesinin eski Yazı İşleri Müdürü Barış Soydan, ilk polisiye romanı Boruotu Cinayeti'nde, politik polisiyenin ülkemizde az görülen iyi örneklerinden biriyle karşımıza çıkıyor. KCK ve Ergenekon operasyonları; medyaya "içeriden" bir eleştiri ve gerçeküstü bir cinayet! Gerçeklerle yüzleşmeye ne kadar hazırız?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  142
 • ISBN:
  9786055055189
 • Yayınevi:
  Labirent Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
03 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir polisiye roman. Bir gazetede çalışan Ufuk, arkadaşı olan Aydın Karakalem'den bahsettiği bir kitabı yayınlar ve hayatı tamamen değişir. KCK ve Ergenekon operasyonları manşetlere taşınırken bir tanıdığı, Aydın'ın ölümünün normal olmadığını iddia eder ve Ufuk bir fanzin dergisinden yola çıkarak Işıl ile tanışır. Gerçeği öğrendiğinde her şey için çok geç olacaktır. İdare eder diyebileceğim bir polisiye roman olmuş.