Briç Masasında Cinayet

8,4/10  (49 Oy) · 
197 okunma  · 
47 beğeni  · 
977 gösterim
Oldukça havalı biri olan Bay Shaitana evinde bir briç partisi düzenler. Ev sahibinin ansızın öldürülmesi, eğlenceli briç partisini bir cinayet soruşturmasına dönüştürür.

Partiye davetli olan dört soruşturmacı -Hercule Poirot, Müfettiş Battle, Albay Race ve Ariande Oliver- diğer dört davetliden birinin cinayeti işlediğini düşünmektedir. Üstelik dört davetleninin de bu cinayeti işlemeleri için uygun fırsatları ve gizleyecek önemli sırları olduğu soruşturmalar sonucu ortaya çıkar.

Acaba soruşturmacılar, hangi davetlinin ev sahibini öldürecek kadar önemli sırlar ve sönmeyen bir nefret taşıdığını bulabilecekler midir?

Yoksa tüm davetliler ortak bir sırra ve geçmişe mi sahiptir?
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9789754053876
 • Orijinal Adı:
  Cards On The Table
 • Çeviri:
  Gülten Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
09 Nis 22:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Briç Masasında Cinayet
Agatha Christie'nin yazmış olduğu şahane bir eser daha ilk basım 1936 da tam 176 sayfa okumaktayız Hercule Poirot Serisinin 15. kitabı ...

Kitabımızın İyi yönleri ise olay örgüsü gidişatı konusu akıcılığı betimlemeleri çok yerinde bir eser ...

Kitabın kötü yönleri ise yeni dedektif polisiye eser okurları için ağır bir eser bol detaylı ve bol isimler var kafa karıştırıp beyin yakabilir ve alışkın olmayan için sıkar ve anlaşılmaya bilir ama bu konulara alışkan olanlar için tam beyin sporu bir kitap ...

Kitabımızın konusu sevgili dedektifimiz Hercule Poirot ile Bay Shaitana bir müzede karşılaşırlar Bay Shaitana ünlü dedektifimizi hemen tanır ve iletişim kurar sonra ona yaptığı katil koleksiyonunu anlatır asla yakalanamamış katillerin delilleri elindedir bu olay Hercule Poirot'un ilgisini çeker ama bu olayın tehlikesini bildiği için Bay Shaitana'yı uyarır daha sonra Bay Shaitana dedektifimizi yemeğe davet eder dedektif Hercule Poirot Bay Shaitana verdiği yemeye gelir orada briç oynarlar ve şu acımasız katil herkesin içinde soğukkanlılıkla cinayetini işler üstelik cinayetini işlediği yerde 4 polis bir Albay bir yazar mevcutken ...

Sonuç olarak yine bir Agatha Christie klasiği yine şahane bir eser yine soluksuz okudum ve herkesten şüphe ettim tahminde bulundum heyecan hiç durmadı ve çok beğenerek okudum yine ters köşe yapıyor bu tarz dedektiflik kitabı severler mutlaka bu kitabı sevecekler çünkü Briç Masasında Cinayet tam size göre okuyan herkese keyifli okumalar dilerim en tatlı en güzel kitaplar sizin olsun Türkiye ...

EZGİ AYKUT 
03 Şub 13:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

bir Agahta klasiği siz katili tahmin etmeye çalışırken katil unlu dedektifimiz sayesinde farklı bir kişilik olarak karsınıza çıkar.Mrs. Marple ya da Hercule Poirot her zamanki zekiliğini konuştururlar.

elif bayram 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · 46 günde · Beğendi · 10/10 puan

Agatha Christie hakkında ne söyleyebilirim bilmiyorum. Çünkü muhteşem. Kurgu mükemmel, karakterler muhteşem. Cinayet romanları çok okudum çoğunu da çözebiliyorum ama Agatha'yı çözmek o kadar kolay değil tahmin yetersiz kalıyor. Yaklaşsanız bile yine bilemiyorsunuz, yanılıyorsunuz. En sevdiğim yanı yanıltıcılığı sanırım. Bu yüzden tavsiye ederim ve çok akıcı her an her yerde okuyabileceğiniz bir kitap.

Serdar Poirot 
19 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir Poirot romanı.
Katil koleksiyonu yapan Shaitana, Poirot ile bir müzede karşılaşır ve bir akşam yemeğine davet eder.
Bu yemekte öldürülür.
Misafirler arasında dört sivil ve Başmüfettiş Battle, Albay Race ve roman yazarı Ariadne Oliver vardır.
Yani dört katil namzedine karşılık dört polis.
Acaba Shaitana'nın katili bulunabilecek mi?
Polisiye severlerin mutlaka okuması gereken bir roman.

Rana Tokluoğlu 
27 Tem 16:47 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Agatha Christie kitaplarını çok sürükleyici bulmama rağmen bu kitabın ortasına kadar biraz sıkıldım..Bazı alakasız detaylar fazla uzatılmış.Fakat devamı başlara oranla çok akıcı ve merak uyandırıcıydı ve sonunu hiç tahmin etmemistim.Polisiye sevenlerin ilgisini çekebilecek bir kitap :) Keyifli okumalar...

Vitale 
01 Tem 23:59 · Kitabı okudu · 90 günde · Puan vermedi

Agatha Christie'nin kitaplarnı çok seviyorum.İlk Agatha kitabım ''Doğu Ekspresinde Cinayet''ti.Bu kitabın bende yeri ayrı ama ''Briç Masasında Cinayet''i de beğendim. Polisiye severler için tavsiye ederim.

Güzel bir Agatha romanı, okuyucuyu fazla karaktere boğmayacak şekilde yazılmış olması hoşuma gitti. Kader Kapısından sonra iyi geldi diyebilirim.

Kitaptan 6 Alıntı

Bir insan kimin ölmesinin gerektiğini bildiğini düşünmeye başladığı an, dünyanın en tehlikeli katili olma yolunda iyice ilerlemiş demektir.

Briç Masasında Cinayet, Agatha ChristieBriç Masasında Cinayet, Agatha Christie

Katiller de herkese benzer ve onlar gibi davranırlar. Çoğu zaman mantıklı,nazik,sakin ve iyi insanlardır.

Briç Masasında Cinayet, Agatha ChristieBriç Masasında Cinayet, Agatha Christie

" Bay Shaitana'yla nasıl tanıştığınızı anlatın." Anne kaşlarını kaldırdı. " Aslında anlatılacak bir şey yok. Aynı otelde kalıyorduk. Kıyafet balosunda birinciliği kazandı. Şeytan kılığına girmişti." Battle içini çekti. "Evet,en çok hoşlandığı kılık buydu sanırım." Rhoda, "Kılığı ona çok yakışmıştı," dedi. "Makyaj yapmasına bile gerek yoktu."

Briç Masasında Cinayet, Agatha ChristieBriç Masasında Cinayet, Agatha Christie

"Fikir mi ? Bende fikir çok. Zaten işin zorluğu da burada. Benim derdim budur. Hiçbir zaman bir tek konu düşünemem. Aklıma en aşağı beş konu gelir. Aralarından birini seçerken de bayağı işkence çekerim..."

Briç Masasında Cinayet, Agatha ChristieBriç Masasında Cinayet, Agatha Christie