Bridget Jones'un Günlüğü Bridget Jones 1

7,4/10  (17 Oy) · 
181 okunma  · 
14 beğeni  · 
930 gösterim
Modern kadının efsanevi ikonu!

Kilo 59 (belki bugün yemeyi bırakırsam yarına 2 kilo veririm), sigara 21 (ama yarın bırakıyorum, gerçekten), yüzümde kırışık var mı diye aynaya bakarak geçirilen dakika sayısı 230 (hayır, henüz çıldırmadım), bugün alınan kalori 2650 (yazıklar olsun), sevgili 0

İşte karşınızda Bridget’in bekâr hayatı. Karbonhidrata veda etme hayaliyle güne başlayıp geceyi pizzayla kapatıyor, haftada üç gün spora gitme kararı ancak rüyasında gerçekleşiyor ve her ne kadar yalancı, bencil erkeklere geçit yok dese de dönüp dolaşıp en belalılarına rastlıyor… Eh, tüm bunlar size de bir yerlerden tanıdık geliyorsa sayfaları çevirmeye başlayın. Çünkü bu çılgın kadının hayatına ortak oldukça aslında hiç de yalnız olmadığınızı anlayacak ve başınızı kitaptan şaşkınlıkla kaldırıp şu cümleyi kuracaksınız:
“BRIDGET JONES BENİM!”

“Bizi kolayca kendisine bağlayan başka bir kadın karakter var mıdır acaba? Ondan vazgeçmek mümkün değil!”
Sunday Express

“Bu kadına bayılıyorum! Günlük hayatta uğraşıp durduğumuz basit şeyleri öyle güzel yüzümüze vuruyor ki…”
Jilly Cooper

“Delicesine komik ve her sayfası zekâ fışkıran gözlemlerle dolu. Hayata bir de Bridget’in renkli gözlükleriyle bakın, pek çok şeyin değiştiğini fark edeceksiniz.”
The Times
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9786053435969
 • Orijinal Adı:
  Bridget Jones's Diary (Bridget Jones #1)
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çok popüler olduğu zamanlarda okumuştum. Eğlenmiştim sanırım. Aklımdan hiç çıkmayan bir de cümlesi vardır. " asla topuklu ayakkabılar üzerinde uzaklara bakarak havalı havalı yürüyen kızlardan olamayacağım." İşin komik tarafı topuklu ayakkabı tüm kadınlarda tam da bu hissi yaratır :D

Merve Akpınar 
19 Ara 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Bugün biraz da can sıkıntısıyla artık bu kitabı bitirmeliyim diyerek başlayıp bitirdim.
Evet karşınız da neredeyse herkesin bildiği bir günlük olan hatta filmleri de çekilen Bridget Jones'un Günlüğü. Açıkçası bu kitapla ilgili ne söylemeliyim bilemiyorum çünkü pek sevemedim. Sevmediğim kitapları anlatmak her zaman daha zor olmuştur. Öncelikle Bridget Jones Filmlerinden tanıdığım ve çok sevdiğim neredeyse aileden biri dediğim bir karakter. Bridget'ı artık kendi cümleleriyle görmek istediğim için almıştım kitabını. Aslında film ve kitap arasında genel olarak çok büyük farklar yok. Ben kitabı daha düz yazı şeklinde hayal ederken tam bir günlük şeklinde çıktı ve bu biraz sıkıcı geldi bana ama gene de olaylar ve olayları değerlendirme şeklinde her zamanki gibi harikaydı. Bilmiyorum ilk önce filmi izlememiş olsam belki daha çok etkilenirdim ama yine de fena değildi. Okuyup okumamak konusunu size bırakıyorum. Açıkçası önerecek kadar çok sevemedim.

Yaselimin 
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 31 günde · 7/10 puan

Okuduğum dönemde oldukça keyif aldığım bir kitaptı. Eğlenceli, komik, kolay okunur olduğunu söyleyebilirim. Yabancı bir kültüre ait bir kadının penceresinden anlatılan olaylar zinciri olmasına rağmen kendimden çok şey bulmuştum...
Kocan kadar konuş filmini izleyince bu kitabı hatırladım.
20 li yaşlarının sonlarını sürenlere okumalarını tavsiye ederim.

Birsen Ergün 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tipik bir Amerikan filmi. Niye okudum ki diye düşündüğüm belki tek kitaptır. Bir öğrencim hediye etmişti, üstelik korsandı. Ama kıyamadım, vefa göstermem gerekiyordu.

Kitaptan 3 Alıntı

Merve Akpınar 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

1 Şubat Çarşamba

Kilo 57, alkol 9, sigara 28 ( ama yakında sigaramın markasını değiştireceğim, böylece daha pis kokan bir şeyle iyice kendimden iğreneceğim ), kalori 3826.

Bridget Jones'un Günlüğü, Helen Fielding (Sayfa 41)Bridget Jones'un Günlüğü, Helen Fielding (Sayfa 41)