Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü

8,8/10  (4 Oy) · 
22 okunma  · 
6 beğeni  · 
499 gösterim
Ben Seni Deli Gibi Sevdim, Sen Beni Deliyim Diye Sevmedin.

Aşk üzerine yazılar, hikâyeler, şiirler, öneriler, güzel sözler, espriler ve daha neler neler...

(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2005
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9799756107028
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitapları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Dünyada aşk üzerine söylenmiş güzel sözler ile dolu esprili bir kitap...
Kitap ortadan ikiye ayrılmış,bir bölümü kızların diğer bölümü ise erkeklerin bakış açısından yazılmış...

Gençler için, aşka dair faydalı olabilecek bir kitap. İki taraflı basılmış olarak aşkın o hep bahsedilen, bulutlu bulutlu anlayışı ile diğer bir kısmı olan gerçeklerden, ayağın yere basmasından sonraki evresinden de bahsediyor. Bir yüzü "Bu Aşkın Gülen Yüzü", diğer yüzü "Bu Da Aşkın Öteki Yüzü" şeklinde. Biraz ondan biraz bundan... Gençlere öneririm. Bu kitap ile kendilerine yeni pencereler açabilir, eğlenebilirler.

Kitaptan 6 Alıntı

Nurhan Işkın 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bu dünyada iki kör tanıdım: Birincisi beni görmeyen sen, ikincisi ise senden başkasını görmeyen ben.

Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü, Bilge Göksu (Sayfa 57)Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü, Bilge Göksu (Sayfa 57)

UNUTULMAZ AŞK REPLİKLERİ
...
Özgür olmanın ne önemi var eğer sevecek kimsen yoksa.
(8 Kadın)

...
Sevgi neydi? Coşkun akan dere, sonbahar rüzgarıyla ürperen yapraklar, cama vurup dağılan yağmur damlaları, bir yürek çarpıntısı... Sonunda coşkun dere durulur, yapraklar kurur dökülür, yağmur diner güneş çıkardı. Sevgi neydi? Sevgi sahip çıkan dost, sıcak insan eli... Sevgi iyilikti, sevgi emekti...
(Selvi Boylum Al Yazmalım)

Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü, Bilge Göksu (Sayfa 96 - Carpe Diem)Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü, Bilge Göksu (Sayfa 96 - Carpe Diem)

UNUTULMAZ AŞK REPLİKLERİ
...
Bak, sana bir hikaye anlatacağım Toto. Bir zamanlar krallığın birinde bir kral güzel prenses için bir ziyafet verir. Kapıda bekleyen bir asker kralın kızını görür ve bir çırpıda aşık olur. Fakat kralın kızının basit bir kapı görevlisiyle ne işi olabilir? En sonunda asker prensese ulaşır ve artık onsuz hayatının bir anlamı olmadığını söyler. Prenses askerin aşkından etkilenir. "Eğer balkonumun altında hiç hareket etmeden yüz gün yüz gece bekleyebilirsen senin olabilirim." der. Asker kabul eder ve prensesin balkonunun altına gider. Bir gün, iki gün, üç gün, yirmi gün, otuz gün... Her gece prenses dışarı bakar, ama o kımıldamaz bile. Yağmurda, rüzgarda, karda... O hep oradadır. Kuşlar kafasına pisler, arılar sokar, ama o kımıldamaz. Doksanıncı günden sonra taş kesilmiş bir vaziyette gözlerinden akan yaşları zapt edemez. Uyumaya bile dermanı kalmamıştır. Tüm o günlerde prenses onu camından seyreder. Ve doksan dokuzuncu günün akşamında asker sessizce çekip gider oradan. Bu hikayenin ne anlama geldiğini sorma. Çünkü ben de bilmiyorum. Eğer bir gün anlarsan sen bana söylersin.
(Cennet Sineması)

Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü, Bilge Göksu (Sayfa 97 - Carpe Diem)Bu Aşkın Gülen Yüzü / Bu Da Aşkın Öteki Yüzü, Bilge Göksu (Sayfa 97 - Carpe Diem)