Bu Ayak İzi Senin, Dr. Watson! Gerçek Suç Öyküleriyle Adli Bilimler

8,0/10  (5 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
202 gösterim
Gerçek Suç Öyküleriyle Adli BilimlerAdli bilimlerin gizemli dünyasında yeniden Sevil Atasoy'la birliktesiniz. Pakistan'dan Peru'ya, Borneo'dan Belçika'ya yüz yıllık uzun bir yolculuğa çıkacak, bu arada Türkiye'den de geçeceksiniz. Karanlık beyinlerin dehlizlerinde dolaşacak, gördüklerinizden ürperecek, kokunun izini sürecek, cansız ve soğuk bedenlere dokunacak, bulutların içindeki mezarları ziyaret edeceksiniz. Bir köşe başında cadılara, şamanlara, medyumlara rastlayacak, bir tepenin ardında, hırsızlar ve sahtekârlarla buluşacak, kefen parçası üzerinde Hz. İsa'nın DNA'sını, buzdolabında Einstein'ın dehasını arayacaksınız.
Elif Altun 
 29 Haz 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · 6/10 puan

dahiyane profesorun kitabi cok detayli ve daha once bu konular da az cok bilgi sahibi olan kisilerin anlayabilecegi terimler icermekte. harika bir anlatim ve orneklemeye sahip. adli tıp otoritesi olan Sevil Atasoy'un diger kitaplarini da merak ediyorum.

Kitaptan 17 Alıntı

Elif Altun 
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Kimi olumler, uzerinden degil on yil, yuzlerce yil gectikten sonra bile tartisilir.

Bu Ayak İzi Senin, Dr. Watson!, Sevil Atasoy (Sayfa 25 - Sevil Atasoy)Bu Ayak İzi Senin, Dr. Watson!, Sevil Atasoy (Sayfa 25 - Sevil Atasoy)
Elif Altun 
21 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Keske Bay Sherlock Holmes gercek olsaydi da, Londra polis muduru Karindesen Jak'i bir turlu bulamadigindan istifa etmek zorunda kalmasaydi.

Bu Ayak İzi Senin, Dr. Watson!, Sevil Atasoy (Sayfa 42 - Sevil Atasoy)Bu Ayak İzi Senin, Dr. Watson!, Sevil Atasoy (Sayfa 42 - Sevil Atasoy)
2 /