Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor

8,0/10  (66 Oy) · 
224 okunma  · 
42 beğeni  · 
1.724 gösterim
Tehlike, tehlikeyi göze almadan yok edilemez...

Yeşil Gladio'nun dinci tetikçileri...
FBI'ın yetiştirdiği dinci istihbaratçılar...
CIA'in kefil olduğu dinci cemaat liderleri...
ABD'den maaş alan dinci köşe yazarları...
Utah'ta TSK aleyhine yayın yapan dinci yalan makineleri...
Kendini peygamber sanan Amerikalı şeyhe bağlı dinci milletvekili...
"Yahudi malları almayın" deyip Yahudilerle ticaret yapan dinci gazete...
İsim isim... Olay olay...

Ergenekonvari komplolar hangi ülkelerde nasıl sahneye kondu?
George Soros'un vakıfları, gazeteleri ve politikacıları bu oyunun neresinde?
Türkiye'de hangi gazetelere, hangi kanaldan para akıtılıyor?
TSK neden hedefte?
Solcu liberallerin New York'taki akıl hocaları kimler?
Uluslararası Yazarlık Programı (IWP) Türkiye'den nasıl yazar devşiriyor?
Kim bu ödüllü edebiyatçılar?
İsim isim... Olay olay...
(Tanıtım Bülteninden)
Aliye Arslan 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 58 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yıkıcı bir dönemden geçiyoruz diyor Soner Yalçın.Bu ülkenin yıkıcı bir dönemden geçmediği yılları hatırlayanınız var mı? Ben hatırlamıyorum da. Okuyanlar hemen her sayfasında bir tartışma konusu bulabilirler. Okumaya başladıktan bir süre sonra okuyucu olamayı bırakıp araştırmacı okuyucu olduğunuzu görüyorsunuz.Birçok kişinin aynı zamanda okuyup uzun uzun tartışabileceği bir kitap.

EMRE YAMAN 
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

Yazarın kalemini Yılmaz Özdil kalemine benzettim.Yılmaz Özdil okuyup beğendiyseniz tavsiye ederim.Şunu da belirtmek isterim kitabı okumak isterseniz yanınızda not defteri ve kalem bulundurun.

Recep Tayyip Erdoğan,Nurettin Topçu,Cemil Meriç,Fehmi Koru,Ertuğrul Özkök,Ayşe Böhürler,Abdullah Gül,Nazım Hikmet,CIA ve daha nice isim hakkında bence çok derin olan birçok bilgi veriliyor.

Kitabı okurken birçok kitap hakkında da bilgi sahibi oluyor ve o kitapları da okumak için can atıyorsunuz.O kitap neden yazılmış,kime yazılmış gibi merak uyandırıcı bilgiler dahilinde anlatım yapılıyor.

Kitapta birçok isim,kitap ve bilgi olduğu için bazen konudan saptığınızı düşünüyorsunuz ancak bu kitabın biraz yorucu tarafı.Bende kitabı okurken bazen yorulduğumu hissettim.Kitabı parça parça veya uzun bir zamana yayarak okursanız sizin için daha kolay ve anlaşılır olur.

Benim beklentimi karşıladı.Birçok kişi hakkında bilgi sahibi oldum ama bunları da araştırmak uzun sürüyor.

Gönül Tbk 
 09 Oca 13:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap siyasi araştırma kitaplarından diyebiliriz.Adında da geçtiği gibi isimler , listeler,siyasi ilişki bağları ,okurken yorucu gelebilir ,ama bilgi ve öğrenmek ise amacınız sabretmelisiniz. Zamana yayıldığı takdirde iyi bir araştırma kitabı okumuş olursunuz.

Anıl Atik 
02 Ağu 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın neden tutuklanmadan önce yazdığı son kitabı olduğunu okudukça anlıyorsunuz.

Serdar Poirot 
02 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir araştırma eseri. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemindeki İslamcı insanlardan sosyalizme, yazarların baba oğul ilişkilerinden Marx'a, Lenin'den Darwin'e, Ergenekon'dan Amerika'da eğitim gören polislere, Abdulhamit Han'ın servetinden, zararlı ve yararlı polis ve vali listelerine, cemaat kavgalarından Ziverbey'e pek çok konuda detaylı bilgi veren güzel bir kitap. Konuya ilgisi olanların mutlaka okuması gerekenlerden.

Kitaptan 82 Alıntı

Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Victor Hugo'nun bir sözü vardır:
"İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır."

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 319)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 319)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bırakın bu gazete haberleri, köşe yazarı yorumlarıyla tartışmayı, kitap okuyun kitap" derlerdi. "Kitap bilgisiyle tartışın."

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 307)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 307)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:38 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seyyid olmanın tek temel ölçütü vardır; Hz. Muhammed'in ailesi, yani ehl-i beyte mensubiyettir.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 308)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 308)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 17:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bilali Habeşi, bugün de kara Afrika İslamı'nı temsil eden güçlü bir simge. Bu nedenle, ABD'deki Müslüman Siyah hareketine "Bilalian movement" denilmektedir.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 239)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 239)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben, Fatih Sultan Han burada tüm dünyaya duyururum ki, bu fermanla tüm Bosna Fransiskanları benim korumam altındadır. Ve; kimse bu insanları veya kiliselerini incitmeyecek ve zarar vermeyecektir. Benim ülkemde barış içinde yaşayacaklardır.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 316)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 316)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 17:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bilal-i Habeşi'nin İslam dinine nasıl girdiğini, işkencelere rağmen Müslümanlıktan vazgeçmediğini hepimiz çocukluğumuzdan biliyoruz.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 239)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 239)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kardeşliğin sembolü çoktur bu topraklarda. Onları yazalım. Onları konuşalım, onlarla gururlanalım.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 339)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 339)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bugün Avrupa Birliği'nin resmi dilleri arasında bazı Balkan ülkelerinin isimleri varsa bu Osmanlı'nın hoşgörüsü sayesinde oldu.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 315)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 315)
Derûnî Dâvâm 
18 Şub 16:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ABD Başkanı Barack Hussein Obama'nın, aynı adı taşıyan babası Hussein Obama'nın Müslüman bir Kenyalı olduğunu artık biliyorsunuz. Peki, Kenyalılar ne zaman Müslüman oldu? Kara Afrika'nın en çok bilinen Müslüman'ı kimdi? Sanırım büyük çoğunluk biliyordur: Bilali-i Habeşi. Hz. Peygamber'in müezziniydi. Aynı zamanda Müslümanlığı kabul eden ilk yedi sahabeden biriydi.

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 239)Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor, Soner Yalçın (Sayfa 239)