Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor

Soner Yalçın

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor Konusu

Tehlike, tehlikeyi göze almadan yok edilemez... Yeşil Gladio'nun dinci tetikçileri... FBI'ın yetiştirdiği dinci istihbaratçılar... CIA'in kefil olduğu dinci cemaat liderleri... ABD'den maaş alan dinci köşe yazarları... Utah'ta TSK aleyhine yayın yapan dinci yalan makineleri... Kendini peygamber sanan Amerikalı şeyhe bağlı dinci milletvekili... "Yahudi malları almayın" deyip Yahudilerle ticaret yapan dinci gazete... İsim isim... Olay olay... Ergenekonvari komplolar hangi ülkelerde nasıl sahneye kondu? George Soros'un vakıfları, gazeteleri ve politikacıları bu oyunun neresinde?  Türkiye'de hangi gazetelere, hangi kanaldan para akıtılıyor? TSK neden hedefte? Solcu liberallerin New York'taki akıl hocaları kimler? Uluslararası Yazarlık Programı (IWP) Türkiye'den nasıl yazar devşiriyor?  Kim bu ödüllü edebiyatçılar? İsim isim... Olay olay... (Tanıtım Bülteninden)
Tasarımcı:
Yavuz Korkut
Yavuz Korkut
Tahmini Okuma Süresi: 12 sa. 28 dk.Sayfa Sayısı: 440Yayınlanma Tarihi: Şubat 2015Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786051114002Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

7.910 üzerinden
284 Puan · 26 İnceleme

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Melike

Melike

@Kirmizicadi
·
23 Ağustos 15:43
Puan vermedi
Soner yalçın hayranı olarak :) çok sevdiğim kitaplarındandır. Dinci ne demek müslüman ne demek iyice ayırır anlarsınız. Siyasiler ve tarikatlerle bağlantıları bu kitapta sizi daha çok aydınlatır.
3 etkileşim
Tanrı Dağı

Tanrı Dağı

@S4turn
·
11 Ocak 2021 09:17
6/10 puan verdi
Soner Yalçının okuduğum 2. kitabı, yazımları ile biraz geç tanışmışım gibi hissediyorum. Toplumsal sorunları açık bir dil ile ifade etmek büyük cesaret gösterir bizim ülkemizde. Soru sormak, sorgulamak, derine inmek, yüzeyde kalmak bile büyük cesaret ister. Soner Yalçın bu ideolojiye sahip bir kişilik (gazeteci). Aslında bu araştırma eseri için sayfalarca tez yazılabilir. :) Ama kısaca ele almaya çalışacağım. Kitap isminden de anlaşıldığı gibi din sömürgeciliğini ele alıyor. Nurettin Topçu gibi modern ama tasavvufçu bir solcu örneği ile giriş yapması müthiş gerçekten. Ortaçağdan Osmanlıya, Osmanlıdan Yeni Türkiye'ye örneklerle pekiştirilmiş olarak sunuyor bizlere. Ülkemizdeki sözdeki sözde ŞEyh ve Şeyh tapıcılarını cesurca ele alması bu kitabı satın almanız için en önemli sebeptir bence. Şeyhlik makamı ve İslam adı altında yapılan kirli işler, tacizler, tecavüzler, borsada dönen kara paraları bazılarımız umursamıyor bile olsa da Türkiye'nin en büyük sorunlarından biridir. Bu sorun dünden bugüne ülke gelişimini büyük ölçekte etkilemiş, hatta darbelere yol açmış. Buna rağmen hala toplumda pek çok insanın korkarak da olsa bu sömürgeciliği desteklemesi içler acısı bir durum. Dinci (sözde) katiller, tetikçiler, suikastler ve suistimaller, bankacılar, siyasetçiler vd. Basına yansıyan ve yansımayan her şey! Tüm bunların altından çıkan aramızdaki hainler.. Hukuksal açıklıklar. Ergonekon davası, abd'nin iç işlerimize karışması, Cıa'ye sızdırılan devlet bilgileri... Ve daha pek çok şey! Büyük bir oyunun perdesini aralıyor Soner Yalçın. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim.
8 etkileşim
Nurettin Polat

Nurettin Polat

@Nurettin_Polat
·
28 Şubat 2022 10:33
7/10 puan verdi
Kitabın girişindeki yazı ile başlayalım incelemeye... "Artık zalimlerin gittiği camiye gitmem bir daha.." Babam bu sözü üç yıl önce söyledi ve o günden sonra bir daha hiç camiye gitmedi. Babamı tanıyanlar bilir; bu, onun için hiç de kolay alınacak bir
5 etkileşim
Anıl Atik

Anıl Atik

@anyhill
·
02 Ağustos 2013 09:00
Puan vermedi
Yazarın neden tutuklanmadan önce yazdığı son kitabı olduğunu okudukça anlıyorsunuz.
6 etkileşim
Cahit Şahin

Cahit Şahin

@gnoxis
·
10 Mayıs 2019 17:06
9/10 puan verdi
Çok sürükleyici, insanda merak ve araştırmaya sevk eden bilgi dolu bir kitap. Kitabı okurken neredeyse her sayfada durup anlatılan kişileri ve olayları araştırma isteği doğuyor insanda. Eser İslam dini anlayışının zaman içinde nasıl değiştiğini gözler önüne seriyor. Osmanlıda ve Cumhuriyet döneminde ki toplumun İslam anlayışı ile 60lı 70li yıllara gelindiğinde değişen anlayışı, cemaatlere onların rant kavgalarına, ergenekon yapılanmasına kadar pek çok şeyi örnekleriyle isim isim anlatıyor yazar. Dediğim gibi her sayfasında bahsi geçen olayları araştırırken buluyorsunuz kendinizi. Bir solukta okunacak bir eser değil yavaş yavaş sindire sindire araştıra araştıra okunacak bir eser.
3 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 26.3
Erkek% 73.7
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Soner Yalçın
Soner YalçınYazar, Çevirmen · 20 kitap
İlk yılları Soner Yalçın, Cemile Yalçın ve Mehmet Ali Yalçın'ın oğulları olarak 1 Ocak 1966'da Çorum'da doğdu. Anne tarafı Tercanlı, baba tarafı ise Horasanlıdır. Annesi ev hanımı, babası ise gıda ticareti ile uğraşan bir tüccardır. Üniversite eğitimini Hacettepe Sağlık İdaresi Yüksek okulunda tamamladı. Daha sonra idarî bilimler konusunda yüksek tahsile karar verdi. Kariyeri 1987'de 2000'e Doğru adlı dergide çalışmaya başladı. Uzun süre Ankara bürosunda muhabirlik yaptı. Burada Adnan Akfırat, Hikmet Çiçek ve Serhan Bolluk’le birlikte çalıştı. 6 Mayıs 1990'da Ankara İstihbarat Şefliğine getirildi. 1993-94 yılları arasında günlük gazete olarak çıkan Aydınlık'ta çalışmaya başladı. 1995'te haber araştırma müdürü iken ayrıldı. Bir ara Doğan Yurdakul'un Siyah – Beyaz gazetesinde çalıştı. 1996 yılında televizyonculuğa giriş yapıp Show TV Ankara bürosunda çalışmaya başladı. Aynı yıl içerisinde Star TV'ye geçti ve haber müdürlüğüne getirildi. Daha sonra Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı, Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı adlı kitaplarını yayımladı. CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'le birlikte 5N1K adlı programı hazırladı. Kurtlar Vadisi adlı dizinin ilk iki yılında konsept danışmanlığını üstlendi. CNN Türk'te yayınlanan Oradaydım adlı politik belgeselin hazırladı. 4 Şubat 2007 tarihinden itibaren Hürriyet gazetesinde, pazar günleri “Not Defteri” adlı köşesinde yazmaya başlamış, Mart 2012'de işine son verilmiştir. Odatv davası kapsamında 14 Şubat 2011 tarihinde tutuklanan Yalçın, yaklaşık 22 ay sonra 27 Aralık 2012'de tahliye oldu. Hâlen Sözcü gazetesi ve Odatv İnternet sitesinde yazılarına devam etmektedir. Özel hayatı Soner Yalçın'ın, avukat Feza Kutanoğlu ile evliliği 10 yıl sürdü ve bu evlilikten Aren Soner (d. 2000) adında oğlu dünyaya geldi. Kitapları Binbaşı Ersever'in İtirafları (1994) Millî Nizam'dan Fazilet'e: Hangi Erbakan? (1994) Behçet Cantürk'ün Anıları (1996) Reis: Gladio'nun Türk Tetikçisi (1997, Doğan Yurdakul ile birlikte, Doğan Kitap) Bay Pipo (1999) The Özal: Bir Davanın Öyküsü (2001) Teşkilat'ın İki Silahşoru (2001) Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı (2004) Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı (2006) Siz Kimi Kandırıyorsunuz! (2008) Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor (2009) Samizdat (2012) Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi (2012) Silivri Cezaevinde hazırladığı kitapta Necmettin Erbakan'ın hayatını ve mücadelesini anlatan kitap, Erbakan'ın bilinmeyenlerine ışık tutmaktadır.[2] Kayıp Sicil: Erdoğan'ın Çalınan Dosyası (2014) Galat-ı Meşhur: Doğru Bildiğiniz Yanlışlar (2016) Saklı Seçilmişler (2017) Kara Kutu: Yüzleşme Vakti (2019)

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Naz

Naz

@Elemmnaz
·
11 Temmuz 23:51
İnsan bilmediğinden korkar. ... ~...
30 etkileşim
Naz

Naz

@Elemmnaz
·
11 Temmuz 21:32
İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. ... ~...
23 etkileşim
Naz

Naz

@Elemmnaz
·
10 Temmuz 23:11
"İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır" ... ~...
19 etkileşim
Naz

Naz

@Elemmnaz
·
14 Temmuz 10:25
Toplumlar için bundan daha büyük bir yıkım olabilir mi? Kaba güce katlanılır, kaba akla değil.. ... ~...
38 etkileşim
Naz

Naz

@Elemmnaz
·
10 Temmuz 23:38
Sen gözlerimde bir renk Kulaklarımda bir ses Ve içimde bir nefes Olarak kalacaksın.. ... ~...
26 etkileşim

Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor İletileri

Tümünü gör
Mezat Kitapları Uygun Fiyatlar
https://1000kitap.com/kitap/kitap--328427
Veba
Veba
Tezer Özlü
Tezer Özlü
2 kitap
Eroin Güncesi
Eroin Güncesi
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Ahlâk Öğretileri
Ahlâk Öğretileri
Barok Sanatını Tanıyalım
Barok Sanatını Tanıyalım
Orhan Pamuk
Orhan Pamuk
3 kitap
Sadi Borak
Sadi Borak
7 kitap
Kur'an İle Aldatmak
Kur'an İle Aldatmak
Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor
Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor
Felsefe Tarihi
Felsefe Tarihi
ve yazamadığım bir çok kitap. Son pey verme yarın saat 21.55. Hafta içi hergün farklı kitaplarla mezat devam eder. Takipte kalmanızı dileriz. instagram.com/kitapsatis_ofisi