Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?

7,4/10  (15 Oy) · 
50 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.154 gösterim
Mükemmel bir ilişki,

Mükemmel iş,

Mükemmel kazanç,

Mükemmel dostluklar,

Mükemmel aile ilişkileri,

Mükemmel bir hayat,

Aslında yoktur...

Varolan ilişkinize, işinize, kazancınıza, dostluklarınıza, aile ilişkilerinize, hayatınıza mükemmel bir bakış açısı vardır.Biz bu kitapta, 'kendi mükemmel' bakış açımızı paylaşıyoruz sizlerle. Bizim hayatımızı, tek kelimeyle, mükemmel hale getiren bakış açımızı.Hangilerine inanacağınız, hangilerini uygulayacağınız, hangilerine sırtınızı döneceğiniz, tamamen size kalmış.Teorilerden uzak, sadece yaşanmışlıkların paylaşıldığı yolculuğumuza, sizleri de davet ediyoruz.

Hoşgeldiniz.

Aykut & Esra

Sonunda yazarın tüm kitaplarını tamamlamış oldum.

Öncelikle belirtmek isterim ki konuları anlatırken tekrara hiç düşmemiş. Sadece bu kitabında danışanlarının ve okurlarının sorularını cevapladığı için bazı yerlere çok küçük değinmiş ve geçmiş.

Anlatımı her zamanki gibi doğal, kolay anlaşılır ve espirili. Kitapta soruları eşiyle birlikte cevaplıyorlar bazen aynı şeyi düşünüyorlar bazen farklı görüşleri paylaşıyorlar siz hangisini benimsemek isterseniz diyerekten :) yer yer de birbirlerine takılıyorlar.
Sorular bereketten aşka, sağlıktan iş hayatına kadar geniş bir yelpazade en çok yöneltilen sorular arasından seçilmiş.

Tüm kitaplarında annesinden ve eşinden bahsetmesi, hayatından örneklerle ilerlemesiyle de samimiyetini ortaya koyarak ben bunları yaşadım işte örnekleri dercesine anlattıklarının imkansız olmadığını gösteriyor.

Ben tüm kitaplarını severek ve hızlıca okudum sizlere de tavsiye ederim, klasik bir kişisel gelişimciden ziyade farklı anlatımıyla hoşunuza gidecektir diye düşünüyorum.

Keyifli okumalar dilerim...

Yaren Sıla Koç 
04 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aykut Oğut, kişisel gelişim kitabı yazarları içerisinde en en en beğenerek okuduğum kişi. Kitap soru-cevap şeklinde yazılmış. Daha önceki kitaplarında bahsettiği konuları anlatmış ancak hiçbir şekilde tekrara düşmemiş. Yazdığı her şeyde kendimi buluyorum adeta. Okuduktan sonra anlıyorum ki meğer ne kadar da yanlış yaptığım davranışlarım varmış. Anlattığı örneklerle, hayatından kesitlerle sanki bir dostuyla konuşuyormuş gibi samimi anlatımıyla kendine büyülemeyi başarıyor. Kitabı okuduktan sonra hayatımda aldığım kararlar oldu. İnsanın hayatına etki eden bir kitap. Mutlaka okuyun, okutturun!!

birsel özbellek 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Çok keyif alarak okuduğum , arkadaşlarıma da okuttuğum bir kitap .Çoğu yerde altını çizdiğim, özümseyerek okuduğum bir kitap oldu. Bir başucu kitabı , ara sıra tekrar okumak gerektiğine inanıyorum.

Melis Kıvrak 
11 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Keyifli, güzel örnekler ile açıklamalı ilerliyor.

Veysiye Celen 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kişisel gelişim kitapları okurken genelde çok sıkılırım, biri oturmuş da saatlerce bana tavsiyede bulunuyor sanki yada daha doğrusu bana tavsiyede bulunması için sık sık birinin yanına gidiyormuşum gibime geliyor. Eğer beğenmezsem söylediklerini saygımdan kalkamam da... Aynen öyle hissediyorum, yarım da bırakılmıyor ama Aykut Oğut yaşadığı hikayeler üzerinden anlattığı için hal tam olarak böyle olmuyor. Olumlu düşünmenize katkısı olacak...

Kitaptan 37 Alıntı

Hakkımızda söylenen bir şey bizi rahatsız ediyorsa, bir parçamız söylenene inandığı içindir.

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 196 - Dharma Yayınları)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 196 - Dharma Yayınları)
Deniz muratoğlu 
21 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İstekleriniz olmuyorsa, demek ki arzularınız sizin titreşiminize uygun değil.

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 239)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 239)

Güle herhangi bir başka isim versen dahi yine aynı şekilde kokacaktır.

Shakespeare

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 193 - Dharma Yayınları)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 193 - Dharma Yayınları)
birsel özbellek 
08 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bir olaya aşırı reaksiyon gösterdiğim zaman biliyorum ki bu EGO.
Sadece hissedip gözlemci olabiliyorsam bu da SEZGİ.

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 138)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 138)

Olmak, kişisel gelişimin bir parçası değildir. Doğaya bakın, olmuş bir şeyin bir sonraki adımı çürümektir.

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 250 - Dharma Yayınları)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 250 - Dharma Yayınları)
Deniz muratoğlu 
20 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Farkındalık; evreni, enerjileri, melekleri hissetmek falan değildir.
Farkındalık; neyi, niye, nasıl yaptığınızı gözlemleyebilmektir.

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 212)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 212)

Her şey başlangıçta sadece durumdur. Aynı durum yeterince tekrarlanırsa sorun, aynı sorun yeterince tekrarlanırsa kaos olur.

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 16 - Dharma Yayınları)Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak?, Aykut Oğut (Sayfa 16 - Dharma Yayınları)
4 /