Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak?

Aykut Oğut

Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak? Sözleri ve Alıntıları

Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak? sözleri ve alıntılarını, Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak? kitap alıntılarını, Bu Egoları Şişirsek de mi Saklasak? en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Çok sevdiğim bir işim vardı, sonra işimin kölesi oldum!
Reklam
Hayatında yapamadıklarını değil yapabildiklerine, olamadığın şeylere değil olabildiklerine bakmaya başla.
Sayfa 119Kitabı okudu
Sokakta yürürken kendi kendine konuşan insanlara DELİ diyoruz.O deli ile bizim aramızdaki tek fark; o, sesli yapıyor-biz sessizce.
Her şey önceden belliyse,niye deli danalar gibi ortalıkta koşuşturup bir şeyler elde etmeye ya da bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz?
Kişi,sonsuz ve bucaksız bir şeye odaklandığında, kendi sonsuz sınırsızlığı ile buluşmaya başlar.
Reklam
- Deneyimledikçe sahiplenecek, - Sahiplendikçe daha büyük yaratabilecek, - Yarattıkça daha çok deneyimleyecek, - Daha çok deneyimledikçe daha çok sahiplenecek, - Daha çok sahiplendikçe daha da büyük yaratabileceksiniz. Bir kere döngüyü başlatın, bakın sonrasını nasıl da güzel hızlı geliyor.Ama unutmayın, ilk adımı siz atmak zorundasınız!
O kadar özgür varlıklarsınız ki, kendinizi zincirlemeyi dahi seçebilirsiniz!
Sayfa 25 - Dharma YayınlarıKitabı okudu
Ancak hayatınızın senaristinin siz olduğunuzu kabul ettiğiniz zaman, yani yaşadığınız şeyin sorumluluğunu hissettiğiniz, hayata karşı, kendinize karşı hissettiğiniz her şeyin sorumluluğunu aldığınızda, onu değiştirme gücünü elinizde tutabilirsiniz.
Eğer vizyonlama yapacaksanız dikkat edin; hayaliniz -vizyonunuz size beş beden büyük olmasın. Çünkü olduğunuz yerden beş-on beden büyük bir gerçekliği hissetmeniz mümkün bile değil; sadece kendinizi boşa kandırmış olursunuz.
Reklam
Tıp ile ilgili kitap okumak sizi doktor yapmaz. Kanunlarla ilgili kitap okumak sizi avukat yapmaz. Yemek kitabı okumak sizi aşçı yapmaz. Kişisel gelişim kitabı okumak sizin hayatınızı değiştirmez. Sadece,KENDİ değişiminiz sırasında yanınıza yol arkadaşı olur.
Bir olaya aşırı reaksiyon gösterdiğim zaman biliyorum ki bu EGO. Sadece hissedip gözlemci olabiliyorsam bu da SEZGİ.
Sayfa 138Kitabı okudu
Kişi, sonsuz ve bucaksız bir şeye odaklandığında, kendi sonsuz sınırsızlığı ile buluşmaya başlar.
İstemediğimiz bir hayatı yaşarken, nasıl bir hayat istediğimiz gittikçe daha NET bir hal almaya başlıyor.
İstemediğiniz bir hayatı yaşarken nasıl bir hayat istediğimiz gittikçe daha net bir hal almaya başlıyor.
162 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.