Bu Yıl Farklı Olacak

6,7/10  (19 Oy) · 
70 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.130 gösterim
Duygular evrenseldir. Ancak değişim cesaret ve mücadele gerektirir.

Yeni başlangıçların, yeni bir yıla girmenin heyecanının yarattığı büyülü atmosferin okuru çepeçevre sarmaladığı, her satırında Maeve Binchy'nin çekici, kıvrak ve katıksız anlatım yeteneğinin hissedildiği onbeş hikaye...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2008
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786051110394
 • Orijinal Adı:
  This Year It Will Be Different
 • Çeviri:
  Belma Dehni
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
şule uzundere 
28 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap hepsi Noel zamanında geçen 20 hikayeden oluşuyor. Hikayeler biraz hüzünlü başlıyor. Sonunda da kötü bir şeyler olacak gibi hissederken Noel sihrini gösteriyor ve hepsi bir şekilde iyi bitiyor. Bu durum insana umut veriyor. Ben de yeniyılı çok severim ve yeni bir yılla beraber hayatımızda her şey düzelecek, bu sene güzel şeyler olacak diye düşünürüm. Tabii çoğunlukla öyle bir şey olmaz ve birkaç ay sonra hayat normal akışında seyreder. Yine de bu kitabı çok sevdim. İnsana umut veriyor ve hayatınız değişebilir, güzelleşebilir mesajı veriyor. Durum ne kadar umutsuz olursa olsun. Hatta bunun için Noel olması bile gerekmiyor.

Yazarın dili akıcı ve sürükleyici. Kitap kolaylıkla okunuyor. Yazarın bütün kitaplarını olmasa da İtalyanca aşk Başkadır ve Aşk Mutfakta Pişer gibi en çok okunan kitaplarını okuyabilirim. Eğer sizin tavsiye ettiğiniz bir kitabı varsa lütfen yazın, onu da okumaya çalışırım.

Nevra Yıldız 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 6/10 puan

Yılbaşı öykülerinden oluşmuş klasik bir Maeve Binchy kitabı. Maeve Binchy kitabı ama beklentiniz yüksek olmasın kitap başlarda güzel ilerlese de sonlara doğru sıradan ve sıkıcı gelmeye başlıyor. Öyküler birbirine karışıyor ve birbirini tekrar ediyormuş gibi hissettiriyor.

bahar yakut 
03 Eyl 08:52 · Kitabı okudu · 7/10 puan

kitap güzeldi.Yazar eğlenceli bir hikaye gibi anlattığı kitabında yeni yılın yeni umutlar yeni beklentiler getirdiğini sade ve anlaşılır bir diller anlatmış.

Kitaptan 2 Alıntı

Fadime YeŞİl 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Mutluluk insanların beklentilerinin gerçekleşmesiyle ilgili bir şeydir, karakterleri ya da yaşları ile ilgili değil, çocuk ya da yaşlı fark etmez."

Bu Yıl Farklı Olacak, Maeve Binchy (Sayfa 137)Bu Yıl Farklı Olacak, Maeve Binchy (Sayfa 137)
hilal bülbül 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Neden insanlar genelde birbirlerinin derdiyle aşırı ilgilenip, abartır, sonra da bu krizi aştığını görünce hayal kırıklığına uğramış gibi şaşırırlar. bu garip çelişkiyi hiç bir zaman anlayamamıştı. (syf. 221)

Bu Yıl Farklı Olacak, Maeve Binchy (Sayfa 221)Bu Yıl Farklı Olacak, Maeve Binchy (Sayfa 221)