Bubi Tuzağı

9,3/10  (8 Oy) · 
16 okunma  · 
9 beğeni  · 
552 gösterim
Yetişkin bir insanın kaval kemiğine beyzbol sopasıyla sertçe vurursanız yaklaşık altı dakika aynı acıyı hisseder, on beş dakika midesi bulanır ve eğer kemiği kırılmazsa minimum üç ay izi kalır. Bir kadının gebelik dönemindeki mide bulantısı, bu darbenin sonucundaki mide bulantısıyla tıpatıp aynıdır. Fakat bu yazıyı okuyan 100 insanın 75'i sadece okur, 8'i acıyı tahmin eder, 8'i dener, 4'ünün midesi bulanır ve geriye kalan 4'ü de istemsizce kaval kemiğine dokunur.

Ancak asıl bilmenizi istediğim gerçek bilgi şudur; sadece ruh hastası diye tabir edilen insanlar, buraya kadar okumadan önce verilen sayıları toplar, 100 değil de 99 olduğunu bilir, yukarıdaki yazıyı kendi gibi bir manyağın yazdığını anlar ve gerçeklikle bir payı olmadığını kavrar. Tebrikler! Obsesif-Kompulsif değilsiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2015
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054737468
 • Yayınevi:
  Dokuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Buse 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı yine fuara gittiğim zaman arkadaşım önermişti ve almıştım. Kitabın arka kapağındaki yazı çok tuhaf gelmişti bana. Sonra okumaya başlamıştım eve geldiğimde. Akıcı ve hızlı biten bir kitap. Çok uzun sürmez bitmesi. Ağır bir dili yok. Kitabın sayfaları tersten basılmış, o da tuhaf gelmişti bana. Kitapta alıntı yapılabilecek güzel yerler var. Fakat ben çok abartılacak bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Yine de güzel bir kitap, özellikle sürekli ölümü hatırlatıyor insana. Tavsiye ederim.