Bubi Tuzağı

9,6/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
9 beğeni  · 
514 gösterim
Yetişkin bir insanın kaval kemiğine beyzbol sopasıyla sertçe vurursanız yaklaşık altı dakika aynı acıyı hisseder, on beş dakika midesi bulanır ve eğer kemiği kırılmazsa minimum üç ay izi kalır. Bir kadının gebelik dönemindeki mide bulantısı, bu darbenin sonucundaki mide bulantısıyla tıpatıp aynıdır. Fakat bu yazıyı okuyan 100 insanın 75'i sadece okur, 8'i acıyı tahmin eder, 8'i dener, 4'ünün midesi bulanır ve geriye kalan 4'ü de istemsizce kaval kemiğine dokunur.

Ancak asıl bilmenizi istediğim gerçek bilgi şudur; sadece ruh hastası diye tabir edilen insanlar, buraya kadar okumadan önce verilen sayıları toplar, 100 değil de 99 olduğunu bilir, yukarıdaki yazıyı kendi gibi bir manyağın yazdığını anlar ve gerçeklikle bir payı olmadığını kavrar. Tebrikler! Obsesif-Kompulsif değilsiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2015
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054737468
 • Yayınevi:
  Dokuz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Buse 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı yine fuara gittiğim zaman arkadaşım önermişti ve almıştım. Kitabın arka kapağındaki yazı çok tuhaf gelmişti bana. Sonra okumaya başlamıştım eve geldiğimde. Akıcı ve hızlı biten bir kitap. Çok uzun sürmez bitmesi. Ağır bir dili yok. Kitabın sayfaları tersten basılmış, o da tuhaf gelmişti bana. Kitapta alıntı yapılabilecek güzel yerler var. Fakat ben çok abartılacak bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Yine de güzel bir kitap, özellikle sürekli ölümü hatırlatıyor insana. Tavsiye ederim.

. 
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yeni nesil yeraltı yazarları arasında favori olabilecek birisi Mesut Cihan Demirel. Gerek yaptığı tespitler olsun gerek samimiyeti olsun. Bubi Tuzağını beğenmiştim. Hatta ara vermeden okuduğum tek yeni nesil yeraltı yazarı idi. Bu kitabı okumanızı isterim açıkçası. Gerek arka kapak yazısıyla olsun gerek sayfa sayılarını ters basmanın o ince düşencesi olsun az da olsa etkilenebileceğinizi düşünüyorum.

Yusuf Araf 
24 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Muhakkak okunması gereken bir kitap hiçbir yerini atlamadan Pür dikkat okuyacağınıza garanti verebilirim. özellikle kitabın içerisindeki vurucu cümlelerde kendi yaşantınızı bulabileceksiniz..

Kitaptan 13 Alıntı

Başak Hızlı 
31 May 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Ne çok unutmak istedim seni.Yemin ederim denedim.Ama hâlâ senden daha keskin bir jilet icat edememişti insanoğlu.Bunu en iyi bileklerim bilir."

Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 49)Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 49)
Tuba Biçer 
16 Oca 15:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öğrenmek ve öğrendiğini unutmaya çalışmak arasında dikiş tutan biriyim anlayacağın...

Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 158)Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 158)

Hiçbirimiz canımızı yakanları, canını yaktıklarımız kadar kolay unutamayacağız. Hatta unutmayacağız.

Bubi Tuzağı, Mesut Cihan DemirelBubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel
Tuba Biçer 
17 Oca 20:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güvenmeye dair:
Bir insana iki kere güvenmek; Alzheimer hastasına evi emanet etmek gibi bir şeydir..

Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 93)Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 93)
Tuba Biçer 
16 Oca 20:15 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımızda tanıdığımız ilk kutsal şey anne sütüdür.Belli bir zaman sonra onu bile bırakıyorsak,vazgeçilmez diye bir şey yoktur...

Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 112 - Dokuz yayınları)Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 112 - Dokuz yayınları)
Tuba Biçer 
16 Oca 15:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

SeN...
Sen, odamdaki boy aynamsın artık.Kemiklerimi kırarcasına yumrukladığım ve üzerini kırmızı kalemle çizdiğim hayat hikayemsin.Ve sen! Paramparça olduğumun en somut kanıtısın; o aynadan kendime her baktığımda...

Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 152)Bubi Tuzağı, Mesut Cihan Demirel (Sayfa 152)
2 /