Buçukluğun Mücevheri Drizzt Efsanesi 6.kitap

8,2/10  (10 Oy) · 
41 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.046 gösterim
Regis, onu zalim Pook Paşa’nın merhametine teslim etmek üzere Calimport’a götüren suikastçı Artemis Entreri’nin eline düştü. Ama Drizzt ve Wulfgar hemen arkalarında, Regis’i kendi ahmaklığından ve güçlü düşmanlarından kurtarmaya kararlılar. Umutsuzluğu en derinden hisseden kişi Drizzt idi. Zorlu yaşamındaki bütün çetin sınavlar sırasında, drow hep nihai adalete inanmıştı. Bunu kendisine her ne kadar itiraf etmeye korksa da, kıymetli prensiplerine karşı olan boyun eğmez inancının ona en sonunda hak ettiği ödülü getireceğine inanırdı. Şimdi de karşısına bu çıkıvermişti. Sadece ölümle sonuçlanabilecek olan, bir zaferin daha çok savaş getireceği bir mücadele.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786053756415
 • Çeviri:
  Ali Seval
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
31 May 14:55 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Kiralık katil Artemis Entreri, buçukluk Regis ve Guenhwvyar'ı kaçırır ve Pook Paşa'ya doğru götürmeye başlar. Bu arada Drizzt, Cattibrie ve Wulfgar'ı tahrik etmektedir. Normalde Mithril Salonuna saldıracak olan Cattibrie de Bruenor'un sağ salim geldiğini görünce çok şaşırır. Drizzt ve Wulfgar bir canavarı yaralayıp takanı beyaz elf gibi gösteren bir maskeyi alırlar ve uzun tartışmalar sonunda dörtlü ekip yola çıkar. Artemis yokken Pook'un yanına sıçanadamların reisi Rassiter gelir ve DeValle adında bir büyücü sürekli hizmet etmektedir. Uzun yolu olan ekip yine büyücü Harpel'lardan yardım alır ve en sonunda Calimport şehrine ulaşır. Ama burada büyük tuzaklar onları beklemektedir. Acaba Regis ve Guenhwvyar'ı kurtarabilecekler midir? Artemis ile Drizzt karşılaşacak mıdır? Karşılaşırlarsa bu savaşın galibi kim olacaktır? Bruenor kendisine ait olan Mithril salonlarını almak için geri dönebilecek midir? Cattibrie ve Wulfgar mutlu olabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Ali Dağdelen 
07 Haz 04:00 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Buzyeli Vadisi Serisi'nde tekrara düşülmüş. Çok beğendiğim Kara Elf Serisi'nin hatrına sonraki üç kitabı da okudum ama kurtarmadı. Drizzt'in gelecek maceralarını hala çok merak etsem de son üç kitaptaki sürekli tekrarlar, olayın akışını bozan duygusallıklar üçüncü seriyi okumamı engelledi. Günün birinde illa ki okurum ama uzun bir süre ara vereceğim kesin.