Burası Da Cezaevi

8,9/10  (8 Oy) · 
47 okunma  · 
11 beğeni  · 
810 gösterim
Bir millet uyursa kendini mahkum eder, uyanırsa yine mahkumiyetten kendini kurtarır.
(Arka Kapak)
Mesut Aksu 
02 May 00:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yakın tarihin çirkin yüzünü bizzat yaşamış bir insandan dinleyin. Bu kitabı okuyunca emine şenlikoğlu'nun sırf farklı düşünüyor diye cezaevine atılması hiç garibime gitmiyor. Bu ülkde farklı düşünmek yasak. Hemen hakaretler, vatan haini ilan etmeler, çık git bu topraklardan vs. Kitabı herkes okusun demicem çünkü farklı düşünenlerin kitabı.. Düşünen varlık olduğunu unutan çok az insan var. Anlamak isteyenler bu konularla slakalı arkadaşlarımın okumadını tavsiye ederim..

Kitaptan 3 Alıntı

Hatice kahraman 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ayının biri sahibini çok severmiş:Sahibi ile yolda giderken yorulmuşlar.Bir ağacın altında dinleniyorlarmış.Ayının sahibi uyumuş.Bu arada adamın anlına sinek gelmiş konuvermiş.Ayı bakmış sahibinin anlında sinek var.Sineği bir kaç kere kovalamış, amasinek tekrar konmuş.Bu duruma çok sinirlenen ayı bir kaya alarak sahibinin anlındaki sineğe indirmiş.Sahibine iylik etmek için.Işte ayı sevgisi,işte ayı dostluğu."hayatada insanların bazılarıda işte bu ayı gibi severler kendilerince korurlar! Ama kendi doğrularıyla"

Burası Da Cezaevi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 11 - Mektup yayınları)Burası Da Cezaevi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 11 - Mektup yayınları)
Ebru Ebru 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir insanın karakteri dışarıda neyse, içeriye de onu sokuyor Bu ister mahkum ister gardiyan olsun...

Burası Da Cezaevi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 59)Burası Da Cezaevi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 59)
Hatice kahraman 
20 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kimler mahküm değil ki?Şöyle bir düşünce insan şu gerçeği görüyor.Günümüz Türkiye sinde herkes bir şeylere mahkum.Hatta dünyamız,kadınımız, erkeğimiz...Alah'ın emri tadbik olmadığından hayvanlar bile mahkum...

Burası Da Cezaevi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 37 - Mektup yayınları)Burası Da Cezaevi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 37 - Mektup yayınları)