1000Kitap Logosu
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer

Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer

Aforizmalar

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
175 Kişi
611
Okunma
177
Beğeni
9,1bin
Gösterim
120 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 3 sa. 24 dk.
Adı
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer (Aforizmalar)
Basım
Türkçe · Türkiye · Aylak Adam Yayınları · Kasım 2016 · Karton kapak · 9786059115681
Diğer baskılar
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer
Aforizmalar (Lev Tolstoy)
Aforizmalar
"Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer", Tolstoy'un eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. "Ümit, uyanık insanın rüyasıdır." "Hayat bizi resmen dört işlemle sınar: gerçeklerle çarpar, ayrılıklarla böler, insanlıktan çıkarır ve sonunda topla kendini der."
6 mağazanın 10 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,13
8.2
10 üzerinden
175 Puan · 33 İnceleme
B.Nihat KILIÇ
Aforizmalar (Lev Tolstoy)'u inceledi.
128 syf.
Aforizmaları okudukça sadece o insanın hayatta neye odaklandığını neyin üzerine çalıştığını fark etmekle kalmayıp onu hangi açıdan baktığına de fark ediyorsun.. Ve bu da onun hangi ruh hali içerisinde olduğunu çok güzel gösteriyor.. Tolstoy galiba mutluluk, emek, kadınlar varoluşsal sancılar üzerine odaklanmış daha çok. Tesviye ederim 10 üzerinden 8
Aforizmalar (Lev Tolstoy)
OKUYACAKLARIMA EKLE
46
Toykalem
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer'i inceledi.
120 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Kitaplara dair videolar ve daha fazlası için; youtube.com/c/Toykalem İnceleme; Zeplin Kitap yayınevi çeşitli ünlü yazarların, felsefecilerin ve alanında başarılı kişilerin eserlerinden derleme kitaplar hazırlamış. Bir nevi aforizma kitapları diyebiliriz. Bu kitapta da Tolstoy'un eserlerinden yapılan derlemeyi buluyoruz. Kitap özü itibari ile aforizmalardan oluştuğu için birçok farklı düşünceye dokunmuş. Benim en çok dikkatimi çekenler aşağıdaki gibi oldu. "Herkes dünyayı değiştirmekten söz eder, fakat kimse kendini değiştirmeyi düşünmez." "Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir. Küçümsediğimiz her şey için gün gelir, önemsediğimiz bir bedel öderiz." "Hareket etmezseniz zincirlerinizi fark edemezsiniz." Aforizma kitabı olduğu için kurgusal anlamda herhangi bir yorum yapamayacağım. Dil anlamında ise çevirinin fena olmadığını söyleyebilirim. Zeplin Yayınlarının bu aforizmalar serisini genel olarak beğendim. Tam olarak ara ara elimize alıp karıştırmalık bir seri olmuş. Tolstoy'un derlemesi de aynı şekildeydi. Yer yer düşündüren, kitaplıkta bulunabilecek bir kitaptı. Tavsiye edilir.
Bütün Mutluluklar Birbirine Benzer
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
54