Bütünün Bir Parçası

9,0/10  (5 Oy) · 
17 okunma  · 
6 beğeni  · 
543 gösterim
"Sıkı durun, çünkü kelimelerin yıkıcı gücüne, olayların çok hızlı geliştiği bir yere yolculuk yapmak üzeresiniz ve çok dikkatli olmanız gerekecek... Bu kitabı okumanın en keyifli yanı hızı ve dili. Toltz, modern yaşamın her yönünü anlatırken yolunu ustaca buluyor. İnsan hakkında her şeyi keskin bir zekâ, sözcüklerin mükemmel kullanımı ve etkileyici bir komiklikle yere serip puan topluyor."
-SeattleTimes-

"Toltz'un anlatımı nefes kesici. Hiç sıkılmadan tüm kitabı baştan sona okuyabiliyorsunuz. Her bir sayfasında bir derinlik var... Jorge Luis Borges açık bir şekilde Toltz'un üzerinde etkiye ysahip. John Irving ve Tom Robbins'in etkilerini de saymak gerekiyor. Karakterlerin oluşumunda onların yapıtlarının izleri var. Ayrıca Vonnegut'un felsefi düşüncesinin hissediyorsunuz. Tristram Shand'i anımsatan bölümler bile mevcut. Tüm bunlar çok iyi bir şekilde birleştirilmiş." -Chicago Sun-Times

"Bütünün Bir Parçası kitabı bir hapishanede başlıyor ve bir uçakta sona eriyor. Bu iki yer arasında unutulmaz bir öykü yaşanıyor. Kitapta sürekli olarak bir hareketlilik göreceksiniz. Eğlenceli anlatıma sahip ve siz okurken kendinizi buz tutmuş bir gölün üzerinde adım atar gibi hissedeceksiniz."-Esquire

"Ayaklarının üzerinde öylesine hafif durarak, gölün üzerinde seken bir taş gibi anekdotlardan boş laflara, oradan fikirlere atlayarak ilerliyor... Borges'in yazılarını anımsatan bir labirent bölümü var, lotarya hakkında bir başka bölüm Vonnegut'u düşündürüyor ve tuhaf, sevimli bir çocukluk hastalığı da Garcia Marquez'den izler taşıyor. Bazen modern bir 1001 Gece Masalları oluyor... Felaketin kaçınılmazlığı yürek parçalayıcı... Göz kamaştırıcı."
-Guardian-

"Bütün her şey hızlıca olup bitiyor ve siz dikkatiniz dağılmadan bir solukta kitabı bitiriyorsunuz. Bu kitabı okumadaki gerçek keyif ilerleyişi ve dilidir. Toltz'un yaptığı şey çok usta bir şekilde modern yaşamın her yönünü gözler önüne sermesidir. İnsani olan her şeye karşı eğlenceli bir bakış."
-Seattle Times-

"Fantastik ve sürekleyici bir macera romanı, hem göz alıcı şekilde özgün hem de son derece eğlenceli."
-David Francis, yazar-

"Bu romanda herkese gore bir şeyler var..."
-Canberra Times-

"Tahrik edici ve ünü hızla yayılan bir roman."
-USA Today-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  720
 • ISBN:
  9786055943905
 • Orijinal Adı:
  A Fraction Of The Whole
 • Çeviri:
  Nalan Işık Çeper
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

"Çocukken içime kapanıktım. Diğer çocukLar ise neşeLi ve konuşkandıLar. Kendimi onLardan üstün hissediyordum. Ama beni kendiLerinden aşağı görüyorLardı, böyLece kıskançLaştım. Bütün dünyayı sevmeye hazırdım. Hiçbiri beni anLamadı: ben de nefret etmeyi öğrendim.."

Bütünün Bir Parçası, Steve ToltzBütünün Bir Parçası, Steve Toltz
Kaonashi 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bir sporcunun trajik bir kazada koklama duyusunu kaybettiğini duymazsınız hiçbir zaman, çünkü evrenin hayatımızda daha sonra kullanamayacağımız ibret verici dersler verebilmesi için sporcu bacağını, filozof aklını, ressam gözlerini, müzisyen kulaklarını, aşçı dilini kaybetmelidir. Ya benim dersim? Özgürlüğümü yitirdim."

Bütünün Bir Parçası, Steve ToltzBütünün Bir Parçası, Steve Toltz
Kaonashi 
04 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesip atmanın kolay olduğunu öğrendim. İnziva? Kolay. Saklanma? Erime? Basit. Sen dünyadan kendini çekersen, dünya da aynı ölçüde geri çekilir. Çift yönlü bir iştir, sen ve dünya.

Bütünün Bir Parçası, Steve ToltzBütünün Bir Parçası, Steve Toltz
Ayşe 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Her şeyden konuşuyoruz ama ben her zaman diğerlerinin düşünceleri konusunda tahammülsüzdüm, çünkü bir yerlerden duydukları şeyleri tekrarladıklarından ya da çocukluklarında öğrendiklerini kustuklarından eminim. Bak, herkes kendi düşüncelerini geliştirebilir, kendi fikrini ifade eden kimseyi susturmadım ama bunun kendi fikri olduğundan nasıl emin oluyorsun? Ben emin değilim."

Bütünün Bir Parçası, Steve Toltz (Sayfa 256)Bütünün Bir Parçası, Steve Toltz (Sayfa 256)