Büyü Dükkanı

7,9/10  (35 Oy) · 
119 okunma  · 
35 beğeni  · 
1.279 gösterim
Hayatta en çok istediğiniz şey, hayattan alabileceğiniz en iyi şey midir?
Epsilon Yayınevi, sizin de kendi gerçeğinizle karşılaşabileceğiniz Büyü Dükkânı'nda sizi bu soruya hazırlıklı olmaya çağırıyor!
Büyü Dükkânı, hayatta istenebilecek her şeyin var olduğu, mucizevi alışverişlerin gerçekleştiği bir mekândır. Ünü ülkenin dört bir tarafına yayılmış olan bu dükkâna gelen müşterilerin tek bir hedefi vardır: Kendilerine her şeyin vaat edildiği bu yerden, hayatta en çok istedikleri şeyi almadan ayrılmamak... Kimisi geçmiş yıllarını geri almak, kimi büyük bir aşk yaşamak, kimi de korkularından kurtulmak için oradadır. İsteklerine biçilen bedeli ödemeye çoktan hazırdırlar. Ancak Büyü Dükkânı'ndaki alışverişler kolay değildir. Çünkü usta satıcının bir kuralı vardır: Müşterisini dükkândan alabileceği en iyi şeyle göndermek... Yaşlı adam ile müşterileri arasında geçen sıkı pazarlıklar, hayata dair önemli sorgulamalar içermektedir.
тоска 
04 Nis 13:39 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Uzun süre önce okuduğum ama bir çok kararımda etkisi olduğunu düşündüğüm bir kitap. Kitabı okumaya başladığımda çocuk kitabı olduğunu düşünmüştüm. Kitap genel itibari ile kendimizi ve isteklerimizi sorgulamamızı isteyen bunlar üstünde düşündüren bir kitap. Olaylar genel itibari ile büyü dükkanı isimli mekanda gerçekleşiyor. Hepimizin buraya uğramak isteyeceğini düşünüyorum. Büyü Dükkanında buluşmak dileğiyle....

Madam Tutli Putli 
 08 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Psikologların yazdığı kitaplar her zaman ilgimi çekmiştir. Bu kitaplar içerisinde hayal kırıklığı yaratanlar da oldu, tadı damadımda kalanlar da. Büyü kitabı tadı damağında kalanlardan biri. Sıcak, samimi, sade bir üslup, duru bir anlatım ve etkileyecilik. Hepsi mevcut Büyü dükkanında. Kahramanların gerginligini, sinirini, acısını ya da mutluluğunu hissesidiyorsunuz. İnce bir kitap, bir günde bitebilir. Ama ben sindire sindire, kendimi kahramanların yerine koyarak okumayı tercih ederim. O an hayattan istediğini "şey" gerçekten sahip olmak istediğin "şey" mi ? Ya da hayattan alabileceğin en iyi "sey" o mu gerçekten. Okumaya değer. Başucu kitaplarım çoğalıyor.

Betusch in Booksland 
30 Ağu 21:42 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Psikodrama öykülerinin yer aldığı şaşırtıcı bir kitap. İnsanları istekleri hakkında düşünmeye sevk ediyor. Bu kitabı okuduktan sonra, "Uğruna neleri değişirim?" dediğiniz tutkularınızı tekrar düşüneceksiniz. Tam anlamıyla bir başucu kitabı; tekrar tekrar okunması gerekli :)

Döngüsel 
26 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Merhabalar,

Yeşim Türköz'den Büyü Dükkanı. Yazar hakkında bilgi vermeyeceğim, zira hem kitabın giriş kısmında hem de netten rahatlıkla ulaşabileceğiniz çok sayıda bilgi mevcut. Kitabı bana, benim için çokça değerli biri ödünç olarak verdi. Kitaplığındaki kitapları incelerken, belki inceliği nedeniyle fark edemediğim ama elime tutuşturulduğu anda yoğun bir çekim gücü ile kendisine çekildiğimi çok net hatırlıyorum. Hatta aldığım onca kitap arasında "ilk okuyacağım bu olacak" diye özellikle içimi kıpır kıpır etmesinin nedenini, sayfalar ilerledikçe çok daha iyi anladım. Bir süre bekledi rafta, alıştım varlığına. Hoyratça açmadım sayfalarını, bir süre elime aldım, kapağındaki resme baktım, kaldırdım. Yine elime aldım, arka kapağı okudum, yine kaldırdım. Böyle böyle birkaç hafta geçti. Elimdeki kitabın bitmesini bekledim biraz da. Yoksa bu kadar süre rafta tutmazdım onu.

Evet, bu heyecanlı bekleme sonunda, kavuştuk birbirimize.

Kitap incecik, keşke daha çok hikaye olsa içinde dedim, keşke daha çok müşteriyle karşılaşsam, keşke bilge yaşlı amcadan daha çok ders alsam... Ben bunları düşünürken, böyle açgözlü davranmam ne kadar doğru acaba? Gerçekten istediğim bu mu ki, diye kendime sormadım değil. Okurken soruyorsunuz da çünkü. Sorduruyor, müşterinin yerine koydurtup; "acaba burada ben ne isterdim, ben hangisini seçerdim, yapabilir miydim?" soruları ile kitaba dahil oluyorsunuz çok büyük bir hevesle.

Bir yerlerde edebi bir dille yazılma kaygısı taşımadığını okuduğumu hatırlıyorum. Öyle bir düşünce ile yazılmamış dahi olsa, betimlemeler mükemmeldi. Kimileri çok uzatır, kimileri gereksiz ayrıntılar ile boğar, Yeşim Türköz ise kitabın isminin hakkını vermek ister gibi adeta oynamış kelimeler ile.

Okurken yaşadığım kitaplardan biri oldu. Bayıldım.

Keyifli okumalar efenim.:)

nurdan kaya 
13 Kas 2016 · Kitabı okudu · -736677 günde · Beğendi · 10/10 puan

bir gün içerisinde okuduğum ve hiç unutmadığım bir kitap.En az 10 tane aldım sevdiğim arkadaşlarıma hediye ettim. Her arkadaşıma bu ktaptan mutlaka bahsettim. Bazen kendimi yaşlı satıcı bazende dükkana giden müşteri gibi hissettiğim ve bazende böyle bir dükkan nerede olabilir diye düşündüm oldu.

A.Cmert 
30 Ara 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Büyü Dükkanı bana yaradılışımda olan fakat kullanırken nasıl harcadığımı düşünmeye tenezzül etmediğim duygularımın varlığını hatırlattı.

üniversiteli bir gencin durağında duran büyülü satırların, ışığını söndürüp arkasına yaslanarak beklemeye başlayan kalemine selamlar...

Semiha 
11 Ağu 13:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsanların elde etmek istedikleri şeyler için ödeyecekleri bedellerin bazen vazgecilecek şeyin elde edilecekten daha değerli olduğu durumları güzel akıcı bir dille anlatmış çok edebi olmasa da güzel bit tat bırakıyor geride.

Ertan YAVUZ 
11 Eyl 11:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cok istediğin bir şey için, neyinden vazgeçersin? Ya vazgeçtiğin zamanı geldiğinde çok istediğin olursa!! Peki o zaman neyinden vazgeçeceksin?
...Okumalı ...

Yeşim Türköz Ankara'da hala aktif olarak psikodrama ve terapi teknikleri ile özel kliniğinde tedavi uygulayan odtü mezunu uzman psikotrapist dir.Tedavi ettiği hastaların bir çoğunda belirgin davranışlarla tespit ettiği kişilerin kişilik haklarını ve gizliliğini koruyarak yazdığı iki ana karekterlerin (küçük bir çocuk ve yaşlı adam) ve büyü dükkanına gelen müşterilerinin hikayesi. Ormanın içine saklanmış birkaç merdivenle kapısına ulaştığınız içeride çıtır çıtır sobası yanan ılık süt ve kurabiyenin enfes kokusuyla bezeli herkesin hemen bulamayacağı ve gidemeyeceği bir dükkan. Burası büyü dükkanı.Sahibi yaşlı adam. Bu dükkanda alışveriş parayla değil takasla.Ne istiyorsun? İstediğini almak için yaşlı adama ne vereceksin?
'Hayatta en çok istediğiniz şey, hayattan alabileceğiniz en iyi şey midir? ' der arka kapağında Yeşim Türköz..
Okumalısınız. Her müşteride olmasa da bir çok müşteride kendinizi görebilirsiniz.

Büşra keleş 
25 Tem 09:06 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Psikodrama ile ilgilenmeseniz bile çok açık ve sade bi dille yazılmış bi başucu eseri. Kısa hikayelerle insana hayat dersleri veriyor. İnsana ´dileklerine dikkat et, ya olursa` dedirtiyor.

Kitaptan 33 Alıntı

Neslihan Cayirci 
10 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Herhalde karşılığında bir bedel ödemek zorunda kalmadan alabileceğiniz ender şeylerden biridir öğüt.

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 96)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 96)
Dilex 
04 May 21:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gençliğinde ağaç dikmek ve diktiğin ağaca bakmak seni mutlu edebiliyorsa, yaşlılığında da o ağacin gölgesinde oturmaktan mutlu olursun.

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 48)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 48)
Betül Arslan 
11 Ağu 15:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazen çocuklar hiç büyük olmadıkları halde büyükleri anlarlar ancak büyüklerin hepsi daha önce çocuk oldukları halde çocukları anlamakta zorlanırlardi

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 65)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 65)
Neslihan Cayirci 
10 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Geçmiş ve geleceği birbirinden ayıran tek çizgi, içinde bulunduğumuz andı ve biz, çizginin kendisinden çok, onun birbirinden ayırdıklarıyla ilgileniyorduk. Belki de hep o çizginin üzerinde durduğumuz için, o bizden bir parça gibi oluyordu. Oysa geçmiş, uğurladıgımız bir misafir, gelecek ise henüz tanımadığımız bir yabancıya benziyordu. İkisi de bizden değildi. Bizden olmayanlar ise bizim dikkatimizi her zaman daha fazla çekmişlerdi.

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 112)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 112)
Serenay şenol 
21 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yoktan var oluyorudunuz birdenbire.Ancak bir kere var olduktan sonra,yokluğu yaşayamadığınız için,var olmanın değerini kavramak güç olabiliyordu kimi zaman.Belki de en iyi kavrayışa,yokluğa yeniden yaklaşırken ulaşıyordunuz.İki yokluk arasındaki bir çizgiydi yaşam ve en temel mutluluk,bu çizginin üzerindeydi

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 58)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 58)
Bengi 
12 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

'Geçmişi hatırlamayanlar onu bir kez daha yaşamak zorunda kalırlar.'

Büyü Dükkanı, Yeşim TürközBüyü Dükkanı, Yeşim Türköz
Betül Arslan 
 26 Ağu 12:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Öyle ya..Yoktan var oluyordunuz birdenbire.Ancak bir kere var olduktan sonra,yokluğu yaşayamadığınız için,var olmanın değerini kavramak güç olabiliyordu kimi zaman.Belki de en iyi kavrayışa,yokluğa yeniden yaklaşırken ulaşıyordunuz.İki yokluk arasındaki bir çizgiydi yaşam ve en temel mutluluk, bu çizginin üzerinde olabilmekti galiba.

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 58)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 58)
Betül Arslan 
11 Ağu 16:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başkalarının hayatına bakarken pembe kendi hayatıma bakarken ise siyah camlı gözlük kullanıyorddum.

Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 86)Büyü Dükkanı, Yeşim Türköz (Sayfa 86)
4 /