Büyü Dükkânı'nda İki Çınar

8,6/10  (14 Oy) · 
27 okunma  · 
16 beğeni  · 
745 gösterim
Hayatta en çok istediğiniz şey, hayattan alabileceğiniz en iyi şey midir?
(Büyü Dükkânı'ndan)

Yeşim Türköz, çok sevilen kitabı Büyü Dükkânı'nın büyülü mekânına yıllar sonra tekrar gidiyor ve okuyucusunu, eski diyarda yepyeni bir buluşmaya davet ediyor. Mucizevî alışverişlerin yapıldığı bu mekânda, bizleri yeni müşteriler, yeni pazarlıklar ve bambaşka sürprizler bekliyor.
Büyü Dükkânı, müşterilerine ikinci kez kapısını açarken, dükkân sahibi yaşlı adam, yazarı ve okuyucuyu, mekânının daha da içine alarak, öznel dünyasının derin katmanlarında buluşturuyor; kendi hayat serüvenini günışığına çıkartıyor.

Yazar diyor ki:
Büyü Dükkânı'na yaptığınız bu ikinci ziyaret, ilkinden farklı olacak. Yeni müşteriler ile yeni alışverişlerde daha çetin pazarlıklarla karşılaşacaksınız. Ancak orada pazarlıklardan çok daha fazlasına tanık olacaksınız. Alışveriş biter bitmez oradan ayrılmayacak, bu sihirli mekânda misafir olacaksınız. Peki, sihir bozulacak mı? Kim bilir? Belki de sihir sizin gözlerinizdedir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  237
 • ISBN:
  9789944823944
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatma Nur Mayuk 
 15 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Büyü Dükkanı'nı okudunuz mu bilmiyorum.Kısaca bahsetmek gerekirse büyü dükkanı hayatta istenilecek herşeyin varolduğu mucizevi alışverişlerin gerçekleştiği bir mekan.Herkesin tek bir amacı vardır oradan istediklerini almak.Kimi büyük bir aşk yaşamak kimi saygınlık kazanmak için kimi de korkularından kurtulmak için gelir ancak büyü dükkanındaki alışverişler kolay geçmez çünkü istediklerinize karşı bir bedel biçilir.Büyü Dükkanı'nın sahibi usta satıcı ile müşteri arasında yapılan sıkı pazarlıklar sizi hayata dair düşünmeye iter ve sorgulamanızı sağlar.Bu kitapta da yine aynı konu üzerinden gidilirken bu sefer yaşlı adamın özel hayatına onun duygularına ve bir nevi iç sesine tanık oluyorsunuz ve Çınar adında küçük bir çocukta yaşlı adama misafir oluyor.Ben bu kitabı daha çok beğendim sıcacık geldi.Usta satıcının duygularına şahit olmak onunda insani zaaflarının olduğunu görmek beni kitaba daha da yakınlaştırdı.Hayata dair çok derin anlamlar çıkarabileceğiniz bir eser.Mutlaka okumalısınız.