Büyü Dükkânı'nda İki Çınar

9,0/10  (5 Oy) · 
14 okunma  · 
6 beğeni  · 
608 gösterim
Hayatta en çok istediğiniz şey, hayattan alabileceğiniz en iyi şey midir?
(Büyü Dükkânı'ndan)

Yeşim Türköz, çok sevilen kitabı Büyü Dükkânı'nın büyülü mekânına yıllar sonra tekrar gidiyor ve okuyucusunu, eski diyarda yepyeni bir buluşmaya davet ediyor. Mucizevî alışverişlerin yapıldığı bu mekânda, bizleri yeni müşteriler, yeni pazarlıklar ve bambaşka sürprizler bekliyor.
Büyü Dükkânı, müşterilerine ikinci kez kapısını açarken, dükkân sahibi yaşlı adam, yazarı ve okuyucuyu, mekânının daha da içine alarak, öznel dünyasının derin katmanlarında buluşturuyor; kendi hayat serüvenini günışığına çıkartıyor.

Yazar diyor ki:
Büyü Dükkânı'na yaptığınız bu ikinci ziyaret, ilkinden farklı olacak. Yeni müşteriler ile yeni alışverişlerde daha çetin pazarlıklarla karşılaşacaksınız. Ancak orada pazarlıklardan çok daha fazlasına tanık olacaksınız. Alışveriş biter bitmez oradan ayrılmayacak, bu sihirli mekânda misafir olacaksınız. Peki, sihir bozulacak mı? Kim bilir? Belki de sihir sizin gözlerinizdedir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  237
 • ISBN:
  9789944823944
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
nurdan kaya 
13 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

büyü dükkanı kadar güzel olmasa yinede güzeldi. bir çocuğun ve bir yaşlının duygularını anlamak sade ve güzel bir dil ile yazılmış sohbet havasında güzel bir kitap. Büyü Dükkanı gibi bir günde bitirdim.

Kitaptan 3 Alıntı

Mutluluk tablolarının arkası pek boş değildir. Bunların bazıları, sahte mutluluk tablolarıdır; arkasında gerçek acılar gizler. Bazıları da geç bulunmuş, gerçek mutluluklardır ve arkasında, yine gerçek acılar vardır. Ama gizlenmeye ihtiyaç duymazlar.

Büyü Dükkânı'nda İki Çınar, Yeşim TürközBüyü Dükkânı'nda İki Çınar, Yeşim Türköz
Deryslckela 
26 Oca 07:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hayatta en çok istediğiniz şey ,hayattan alabileceğiniz en iyi şey midir?

Büyü Dükkânı'nda İki Çınar, Yeşim TürközBüyü Dükkânı'nda İki Çınar, Yeşim Türköz
Deryslckela 
26 Oca 07:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kimimiz düşlerledost olur; düş kurar alabildiğine... Kimimiz düşlerden korkar; gerçeğe dönüş zor olur diye...Oysa düşlemin alacakaranlığı , hem gerçeğin, hem düşün dostudur.Orada oyun vardır; umut vardır; heyecean vardır;oradayaratıcılığın cesaret tohumları atılmaktadır.Neyin ne kadar ''gerçek'' olduğunun hiçbir önemi yoktur.Orada duymsadığınızın fark ettiğinizin kendisi bir ''gerçek'' tir.artık.Sizin gerçeğiniz...

Büyü Dükkânı'nda İki Çınar, Yeşim Türköz (Sayfa 11 - epsilon)Büyü Dükkânı'nda İki Çınar, Yeşim Türköz (Sayfa 11 - epsilon)