1000Kitap Logosu
Büyük Argo Sözlüğü
Büyük Argo Sözlüğü
Büyük Argo Sözlüğü

Büyük Argo Sözlüğü

Tanıklarıyla

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
5 Kişi
28
Okunma
7
Beğeni
950
Gösterim
416 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 47 dk.
Adı
Büyük Argo Sözlüğü (Tanıklarıyla)
Basım
Türkçe · Türkiye · Yapı Kredi Kültür Yayıncılık · 2014 · Karton kapak · 9789753638647
Alanında ilk ve tek "tanıklı ve etimolojik" çalışma olan Büyük Argo Sözlüğü'nün yeni baskısı -maddebaşlarına 618 katkıyla, - tanımlara 812 katkıyla, - tanık cümlelere 703 katkıyla ve bütünüyle gözden geçirilerek ilginize sunuluyor. Sözlük, "dünyanın en iyileri"nden... Toplam 5237 maddebaşı, 7290 tanım, 3960 tanık cümleden oluşan Büyük Argo Sözlüğü, eşsiz bir "argo antolojisi" niteliği de taşıyor. Önemli bir başvuru kaynağı olmasının yanı sıra, baştan sona okunacak keyifli bir yapıt. coğrafyamız insanının ruhsal, cinsel, toplumsal yapısı ve bakışını tarihten bugüne doğrudan yansıtan bir kaynak... Türkçenin "dillerarası" ilişkilerine büyük bir ayna. Dilimizin ustalarından (ve sözlük/sözcük okuma "hasta"larından) Hulki Aktunç, bu yapıtla yaklaşık 16 yıl uğraştı. Hem sözcük haznesiyle, hem de argoya getirdiği dinamik ve özgün kuramsal yaklaşımla Büyük Argo Sözlüğü, yurt içinde de, yurt dışında da yoğun ilgi görüyor.
7 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺30,83
7.8
10 üzerinden
5 Puan · 2 İnceleme
Derida
Büyük Argo Sözlüğü'ü inceledi.
416 syf.
·
Puan vermedi
Edebiyat felsefe sosyal bilim sokak ve insanla uğraşan herkesin göz atması gereken süper bir sözlük... hayatın yaşayan yanıyla temas etmek ölmüş sokakların ruhuna dokunmak istiyorsanız bu sözlükte size göre bir şeyler var demektir..
Büyük Argo Sözlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
15
Yakub Cemil
Büyük Argo Sözlüğü'ü inceledi.
416 syf.
·
Puan vermedi
Bir dilin en önemli ögesi, argosudur. Bir dilde argo, ne kadar yer edinmişse, o dil o kadar özeldir. Argo, akla gelen ilk anlamını yansıtmaz. Salt küfür ya da kabalık değildir argo. Argo, belli bir zümrenin kendi yarattığı spesifik bir dildir aynı zamanda. Bu eserde de bu dili ayrıntısıyla ve örnekleriyle görmekteyiz.
Büyük Argo Sözlüğü
OKUYACAKLARIMA EKLE
2