Büyük Av The Wheel of Time (Zaman Çarkı) Serisi 2

9,0/10  (21 Oy) · 
66 okunma  · 
21 beğeni  · 
864 gösterim
Terkedilmişler serbesttir. Valere Borusu bulunur ve Ölüler düşsüz uykularından uyanmaya başlarlar. Kehanetler gerçekleşmektedir...
Aes Sedailerin, Yeniden Doğan Ejder ilan ettiği Rand ak`Thor ise kaderinden ümitsizce kaçmaya çalışmaktadır.
Ancak bu kaçışın sonsuza dek sürmesi mümkün değildir.
Gücü her geçen gün artmakta olan Karanlık Varlık, kadim zindanından kaçkmak, Çark`ı kırmak, Zaman`a bir son vermek ve Desen`in dokusunu parçalamak için uğraş vermektedir.
Ve Desen, Ejder`in ortaya çıkmasını talep eder.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2004
 • Sayfa Sayısı:
  772
 • ISBN:
  9789758725724
 • Orijinal Adı:
  The Great Hunt
 • Çeviri:
  Gamze Sarı
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
30 Tem 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Yolculuk hikayelerini pek sevmiyorum, fazla basmakalıp oluyorlar, bu önyargımı Yüzüklerin Efendisi kırmış olsa da hala çok tercih etmiyorum. Ve bu seride (sanırım geri kalan kitaplarda bu şekilde olacak) yolculuk hikayesi şeklinde işliyor ve beni sıkmaya başladı, çünkü benzeri olaylar yaşanıyor sürekli, bu da sıkıcı oluyor haliyle. İlk kitap da sürekli yollarda geçmişti ancak sıkılmamıştım hiç. Hatta ilk kitabı giriş kitabı olarak çok beğenmiş, diğer kitapların daha gümbür gümbür olacağını düşünmüştüm. Ne yazık ki Büyük Av öyle olmadı, biraz ara kitap havası vardı. Diğer kitaplar bu şekilde olmaz umarım, serinin daha çok aksiyona ve yeniliğe ihtiyacı var.
Büyük Av, Dünyanın Gözü'nden bir kaç tık geride olsa da gayet güzeldi, bir ara tıkanıp okumakta zorlansam da son sayfalar da yazar toparladı ve seriye devam etme isteğim yeniden canlandı. Zaman Çarkı, her fantastik severin şans vermesi gereken bir seri bence.

Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/07/buyuk-av.html

mithrandir21 | Uğur D. 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Serinin 2. kitabında kısmi olarak da olsa konunun başka taraflara yönelmesi az da olsa hoşuma gitmedi, biraz fazla uzatılmış gibi hissettim ama baştan sona da heyecan içinde okudum, özellikle son 150 - 200 sayfa kendini çok hızlı okuttu. Bakalım seriyi tamamen okuyan arkadaşların dediklerine göre 2. kitaptan sonra seri tutulamaz oluyormuş artık onun için 3. kitap için merakım daha fazla artıyor diyebilirim.

Atilla Kuru 
08 May 22:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Özellikle Lord Agelmar'ın kalesindeki kısımlar (kitabın yaklaşık ilk 200 sayfası) çok sürükleyiciydi. Bu kısmı bir çırpıda okuyup asıl hikayeye geçiyorsunuz. Seride henüz taşlar yerine oturmadığı için kafanızda bazı soru işaretleri kalsa da çoğu ilerleyen kitaplarda yanıt bulacak.

EfRuzz 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

ilk kitaptan sonra daha bir heyecan duyarak okudum. yani yazar yazmış yani. başlangıçtan sonra güzel bir gelişmeyle devam etmiş de tek sıkıntı duyduğum nokta o son kısımlardaki gösteriş meraklısı dövüş sahnesi oldu. rand değil tabi ki gösteriş budalası olan. yazar olayı belki bizim heyecan duymamız böyle vaaaaaa dememiz için biraz abarttı. gökte felan herkesin görmesi olayı olmasa on üzerinden yedi alır bu kitap benden. ama tabi ki iyi bir fantazi okuyucusuysanız bu kitabı almak boynunuzun borcu olur.

Kitaptan 3 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber