Büyük Av The Wheel of Time (Zaman Çarkı) Serisi 2

9,0/10  (25 Oy) · 
70 okunma  · 
26 beğeni  · 
893 gösterim
İyinin ve kötünün sonsuz bir savaşa tutuştuğu, ışığın ve gölgenin dünyası; Zaman Çarkı'nın dünyası...
Bugüne dek yazılmış en görkemli fantastik kahramanlık öyküsü...

Zaman Çarkı döner ve çağlar gelir gider olmuş olan, olacak olan ve olmaktan olan her an gölgenin altında ezilebilir.

Bırakın ejder bir kez daha zamanın rüzgarlarına binsin.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2004
 • Sayfa Sayısı:
  772
 • ISBN:
  9789758725724
 • Orijinal Adı:
  The Great Hunt
 • Çeviri:
  Gamze Sarı
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
30 Tem 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · 8/10 puan

Yolculuk hikayelerini pek sevmiyorum, fazla basmakalıp oluyorlar, bu önyargımı Yüzüklerin Efendisi kırmış olsa da hala çok tercih etmiyorum. Ve bu seride (sanırım geri kalan kitaplarda bu şekilde olacak) yolculuk hikayesi şeklinde işliyor ve beni sıkmaya başladı, çünkü benzeri olaylar yaşanıyor sürekli, bu da sıkıcı oluyor haliyle. İlk kitap da sürekli yollarda geçmişti ancak sıkılmamıştım hiç. Hatta ilk kitabı giriş kitabı olarak çok beğenmiş, diğer kitapların daha gümbür gümbür olacağını düşünmüştüm. Ne yazık ki Büyük Av öyle olmadı, biraz ara kitap havası vardı. Diğer kitaplar bu şekilde olmaz umarım, serinin daha çok aksiyona ve yeniliğe ihtiyacı var.
Büyük Av, Dünyanın Gözü'nden bir kaç tık geride olsa da gayet güzeldi, bir ara tıkanıp okumakta zorlansam da son sayfalar da yazar toparladı ve seriye devam etme isteğim yeniden canlandı. Zaman Çarkı, her fantastik severin şans vermesi gereken bir seri bence.

Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/07/buyuk-av.html

mithrandir21 | Uğur D. 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Serinin 2. kitabında kısmi olarak da olsa konunun başka taraflara yönelmesi az da olsa hoşuma gitmedi, biraz fazla uzatılmış gibi hissettim ama baştan sona da heyecan içinde okudum, özellikle son 150 - 200 sayfa kendini çok hızlı okuttu. Bakalım seriyi tamamen okuyan arkadaşların dediklerine göre 2. kitaptan sonra seri tutulamaz oluyormuş artık onun için 3. kitap için merakım daha fazla artıyor diyebilirim.

Atilla Kuru 
08 May 22:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Özellikle Lord Agelmar'ın kalesindeki kısımlar (kitabın yaklaşık ilk 200 sayfası) çok sürükleyiciydi. Bu kısmı bir çırpıda okuyup asıl hikayeye geçiyorsunuz. Seride henüz taşlar yerine oturmadığı için kafanızda bazı soru işaretleri kalsa da çoğu ilerleyen kitaplarda yanıt bulacak.

Serdar Poirot 
31 Tem 16:10 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Fal Dara'da eski çerçi Padan Fain esir edilmiştir. Nynaeve, Egwene Tar Valon'a Aes Sedai olmaya gidecektir. Ama Fain, Valerie Borusunu ve Mat'in bulduğu karanlık hançeri çalarak kaçar. Yeni Amerlyn makamı olan Siuan ve Moiraine, Rand bir erkek Aes Sedai olmasına rağmen onu yok etmezler ve çalınan malzemeleri alması için bir şans verirler. Zaten hançer ele geçirilemezse Mat ölecektir. Rand, Mat, Perrin, Loial, Lord Ingtar, koklayıcı Hurin ve diğerleri yola çıkar. Yolda Selene adında çok güzel bir kızla karşılaşan Rand, boruyu ele geçirir ama tekrardan kaçırır. Bu arada aşık Thom Merrilin ile karşılaşır. Karanlık Varlık yani Ba'alzamon ve yardakçısı Fain onu Tümentepe'ye çağırır. Bu arada Nynaeve, Egwene, Elayne ve Min de Kızıl Ajah'dan Liandrin tarafından kandırılır ve Tümentepe'de Seanchan'lara esir verilir. Falme adındaki kasabada büyük bir savaş olacaktır. Acaba bu savaşın galibi kim olacaktır? Esirler kurtarılabilecek midir? Rand, gerçekten de iddia edildiği gibi Yenidendoğan Ejder midir? Lews Therin'in soyundan mı gelmektedir? Bundan sonra ne olacaktır? Doğduğu yeri yok etmek ile tehdit eden Fain'i yakalayabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

EfRuzz 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

ilk kitaptan sonra daha bir heyecan duyarak okudum. yani yazar yazmış yani. başlangıçtan sonra güzel bir gelişmeyle devam etmiş de tek sıkıntı duyduğum nokta o son kısımlardaki gösteriş meraklısı dövüş sahnesi oldu. rand değil tabi ki gösteriş budalası olan. yazar olayı belki bizim heyecan duymamız böyle vaaaaaa dememiz için biraz abarttı. gökte felan herkesin görmesi olayı olmasa on üzerinden yedi alır bu kitap benden. ama tabi ki iyi bir fantazi okuyucusuysanız bu kitabı almak boynunuzun borcu olur.

Kitaptan 3 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber