Büyük Balık Efsanevi Ölçülerde Bir Roman

8,9/10  (7 Oy) · 
17 okunma  · 
7 beğeni  · 
510 gösterim
Edward Bloom çocukken herkesten hızlı koşar, okulu asla asmazdı. Büyüdüğünde birçok insanın hayatını kurtardı, devleri ehlileştirdi. Hayvanların dilinden anlardı, onlar da onu çok severdi. İnsanlarsa ona bayılırdı. Kadınlar ona tutulur, o da karşılık vermeden duramazdı. Üstelik anlatacak o kadar çok öyküsü vardı ki. 

Şimdi hasta yatağında ölümü bekleyen Edward Bloom, yanı başındaki oğlu Williamla hayatın anlamı üzerine konuşmak ya da ona nasihat etmek yerine bildiği fıkraları anlatıyor, hikâyeleriyle hayatına dair ipuçları veriyor. Büyük Balık, Edward Bloomun, onu oğlunun gözünde dünyanın en sıradışı adamı haline getiren inanması güç olaylarla örülü yaşamöyküsü. Büyüleyici, tuhaf ve eğlenceli, efsanevi ölçülerde bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9789750819063
 • Orijinal Adı:
  Big Fish: A Novel Of Mythic Proportions
 • Çeviri:
  Begüm Kovulmaz
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Son zamanlarda okuduğum en güzel romanlardan biri. Fantastik yönü kuvvetli bir roman. Edward Bloom'un hayat hikayesi. Pek çok mucizevi işler başaran, herkesin sevdiği, sihirli güçleri olan Edward çok hastadır. Derisi pul pul olmuştur ve sürekli evlerinin önündeki havuzda yüzmektedir. Oğluna pek fazla vakit ayırmayan, dünyadaki her yeri gezip pek çok şeyle karşılaşan bu adamla son zamanlarında oğlu ilgilenmeye başlar. Aralarında garip bir ilişki vardır. Ve bu arada Edward'ın hayat hikayesi de okuyucuya sunulur. Ancak final nasıl olacaktır? Edward normal bir insan gibi ölecek midir? Yoksa kendisine yakışır biçimde bu işi de farklı bir şekilde atlatacak mıdır? Soluksuz okunan bir roman.