Büyük Bozulma İklim Krizi Her Şeyi Nasıl İyi Yönde Değiştirecek?

6,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
269 gösterim
Artık Önlememizin Mümkün Olmadığı Gezegen Krizinin Değerlendirmesi Ve
Daha İyi Bir Dünya İçin Sunduğu, Bin Yılda Bir Gelecek Bir Şans

"Uzun zamandır beni yaklaşan bir kriz için uyaran kişi, Avustralyalı çevreci ekonomi uzmanı Paul Gilding'tir. Tabiat Ana'nın ve Açgözlü Baba'nın aynı anda duvara tosladıkları bu ana uygun bir de ismi var, 'Büyük Bozulma."
Thomas Friedman, New York Times

İklim değişikliği konusunda endişelenmekten vazgeçmeliyiz, diyor Paul Gilding. Bunun yerine yaşayacağımız etkiye hazırlanmalıyız, çünkü artık küresel bir kriz kaçınılmaz.
Büyük Bozulma insanlığın karşı karşıya olduğu sıkıntıya dairsade ve gözükara bir bakış, aynı zamanda son derece iyimser bir mesaj sunuyor. Gezegendeki limitimizi aşmamızın bedelini öderken, gelecek yıllarda bol miktarda ölüm, sıkıntı ve çatışma ile karşılaşacağız, ama aynı zamanda, insanlığın sahip olduğu en önemli güzelliklerin de ortaya çıktığını göreceğiz: merhamet, yenilikçilik, direnç ve uyumluluk. Gilding bize, dünyanın felaketi getirecek ısınmasını önlemek için Bir Derecelik Savaş adını verdiği mücadelede nasıl savaşacağımızı - ve kazanacağımızı - ve neden bugün başlamamız gerektiğini anlatıyor.
Bu kriz, büyümeye olan bağımlılığımızın yerine bir sürdürülebilirlik etiği getirmek için karşımıza ender çıkan fırsatlardan biridir ve çoktan başladı. Bu aynı zamanda eşi benzeri olmayan bir iş fırsatıdır: Eski endüstriler geçmişte kalırken, yeni şirketler ekonomimizi yeniden şekillendirecekler. Büyük Bozulma sonrasında, büyümeyi yepyeni bir yolla ölçeceğiz. Büyüme, ürün miktarı değil, yaşam kalitesi ve mutluluğu anlamına gelecek.
Evet, alışverişten başka da hayat var.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  367
 • ISBN:
  9786055524364
 • Çeviri:
  Merve Duygun
 • Yayınevi:
  Butik Yayıncılık
 • Kitabın Türü: