Büyük Dedem ve Ben

7,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
321 gösterim


James Krüs "Büyük Dedem ve Ben" ile Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü'nü kazandı.

Sözcüklerin de tıpkı elbiseler gibi dünyayı giydirdiği, küçük Boy'un dedesinden öğrendiği önemli sırlardan biridir. Dedenin bitmez tükenmez hazinesindeki enfes hikâyelerden insan bunu okuduktan sonra fark etse de her seferinde çok şey öğreniyor. Büyük dede ve torunu Boy, Helgolan'daki balıkçı kulübesinde oturup marangoz kalemiyle çam tahtaların üstüne şiirler yazıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  295
 • ISBN:
  9789944885034
 • Çeviri:
  Feza Şişman
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Berra Nisa GENÇ 
28 Nis 2017 · Kitabı okudu · 24 günde · Puan vermedi

Açıkcası, kitap beni pek etkileyenler arasına giremedi. Kitaba başladım ama bazı şeyleri çok sıkıcı buldum, aralarındaki etkileyici ve güzel sözler dışında... Büyük dede ve torunu arasında geçen konuşmalar, birbirlerine anlattıkları hikayeler dışında pek konu dışına çıkıldığını söyleyemem. Ama yazara ve emeğine saygı duymaktayım. Mutlu ve huzurlu okumalar dileğiyle...

Kitaptan 2 Alıntı

Berra Nisa GENÇ 
21 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bir şair bazen şiirini yazarken takılıp kalabilir. Sonra gergin bir şekilde kılı kırk yarmaya başlar. Bu iyi değil tabii. Şiirin hep biraz oyun gibi zevk alarak yazılması gerekir, o zaman işte dizeler uçuşurlar.

Büyük Dedem ve Ben, James Krüss (Sayfa 145 - Türkiye İş Bankası)Büyük Dedem ve Ben, James Krüss (Sayfa 145 - Türkiye İş Bankası)
Berra Nisa GENÇ 
21 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Eğer bir hikayenin anlamı varsa, o hikaye yaşanmamış olsa bile gerçektir"

Büyük Dedem ve Ben, James Krüss (Sayfa 106 - Türkiye İş Bankası)Büyük Dedem ve Ben, James Krüss (Sayfa 106 - Türkiye İş Bankası)