Büyük Dörtler

8,2/10  (23 Oy) · 
99 okunma  · 
18 beğeni  · 
894 gösterim
Poirot'nun yatak odasının kapısında toza toprağa bulanmış bir adam durmaktadır. Zavallı adam Poirot'ya boş boş bakıp yere yığılır.

Bir anda neye uğradığını anlayamadan yaşlı dedektif pekçok bilinmezin ortasında kalakalmıştır.

Bu adam kimdir? Şok mu geçirmektedir? Dahası, bir kağıt parçasına defalarca karalanmış 4 rakamının bir anlamı var mıdır?
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2004
 • Sayfa Sayısı:
  223
 • ISBN:
  9789752105065
 • Orijinal Adı:
  The Big Four
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serhat Tezer 
28 May 16:51 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yazarin en begendigim kitabiydi,arkadasim vermisti keske ben parayla alip okusaydim o zaman bana ait olurdu kitap...okuyup begendigim kitaplari bitirince "sana bu kitabi arkadasin verdi şimdi geri vereceksin" diye dusunmek hosuma gitmiyor,okudugum kitaplar kitapligimda olmali ki aldigim kupalarima gururla bakabileyim...

CacavS 
11 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

Alışılmış Agatha Christie romanlarının biraz dışında bir tarzı var bu kitabın. Alırken sayfalarını hızlıca karıştırmış ve Belçikalı kibar dedektifimiz Hercule Poirot ismini görünce hemen almıştım. Nedense Agatha'nın bu yumurta kafalı kibar karakterine baylıyorum. Belki bunda kendisini sinemada canlandıran aktör Peter Ustinov'un da etkisi vardır. Tam bilemiyorum ama isminin varlığı benim için yeterli bir referanstır.

Bu kitapta Poirot, uluslararası faaliyet gösteren gizli bir suç şebekesine karşı mücadele veriyor. Vasata yakın bir kurgusu olduğunu ancak yine de okumaya değeceğini düşünüyorum. Neleri okumuyoruz ki?

Ayfesa 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İyi değildi. Kurguyu çok karıştırmış. Poirot bile kurtaramamış kitabı. Açıkçası hayal kırıklığına uğrattı. Çok daha basit çözüme ulaşılabilirdi. Büyük dörtler çok abartılmıştı. Ve sonunda bir anda her şey çözülüverdi. Olmamış. Agatha'ya yakışmamış.

Hüseyin Düver 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gizli Teşkilatlara değinmesiyle yazarın en farklı kitabı. Kesinlikle çok başarılı

Serdar Poirot 
06 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir Hercule Poirot romanı.
Yardımcısı ve dostu mon ami Arthur Hastings de var.
Evine giren bir adamın can havli ile söylediklerinden yola çıkarak dünyanın en tehlikeli örgütü ile mücadeleye başlayan Poirot, keskin zekası ile okuyucunun göremediği bazı şeyleri görür.
Bu arada kardeşi Achilles Poirot ile de tanışılan kitaptır.
Her ne kadar diğer kitapları kadar güzel olmasa da mutlaka okunması gereken polisiyelerden biri