Büyük Ortadoğu Projesi ve Türkiye Üzerine Stratejik Analizler

0,0/10  (0 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
431 gösterim
"Dünyadaki devletler ve güç odakları iki türlüdür: Düşünen ve uygulayanlar bir gruptur, bunu anlamaya çalışan ve ulaştıkları sonuca göre davranışını belirleyenler diğeridir. Ama bu diğerlerinin en büyük eksikliği, olayı gerçek niteliği ile anlamak yerine, uygulayıcıların niyetine göre yorumlamalarıdır. Vardıkları sonuçlar düşünenlerin varılmasını istedikleri şeylerdir."

"Dünyada üç kademeli bir yapılanma söz konusudur. Düşünenlerin tamamen kontrol altında tuttuğu ve olayları onların istediği biçimde algılayanlar, düşüncelerini uygulama gücü ve becerisi olmamakla birlikte doğru anlayanlar ve en üst sırada düşünüp bunu uygulayanlar. Siz neredesiniz?"

Büyük Ortadoğu Projesi üzerine yaptığı yorumlarla ülkemizde büyük yankı uyandıran Prof. Dr. Mahir Kaynak, bu kitapta bu proje ve Türkiye üzerine yaptığı stratejik analizlerle yeni dünya dengelerini bir panoramasını çok tartışılacak bir şekilde çizmektedir.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Mehmet TOSUN 
01 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

1980 öncesinde yeşil kuşak teorisi olan projenin adını değiştirilerek büyükorta doğu projesi olarak önümüze konulmuştur.