Büyük Oyunlar İvanov, Orman Cini, Vanya Dayı, Martı, Üç Kızkardeş, Vişne Bahçesi

10,0/10  (2 Oy) · 
19 okunma  · 
3 beğeni  · 
808 gösterim
Anton Çehov (1860-1904): Kırkdört yıllık ömrüne karşın, hayatın yalınlığı ve karmaşası içindeki insanlık durumlarını büyük bir duyarlılıkla işlediği oyun ve öyküleriyle, dünya edebiyatına damgasını vuran en önemli 19. yüzyıl yazarlarından biridir. Elinizdeki ciltteyse, İvanov ve Martı'dan Vişne Bahçesi'ne, Çehov'un altı büyük oyunu, yazılış sırasıyla yer almakta ve bu büyük ustanın oyun yazarlığının farklı evrelerine ışık tutmaktadır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  460
 • ISBN:
  9789754588408
 • Çeviri:
  Ataol Behramoğlu
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Her şey basit olmalıdır... Tümüyle basit... Teatral olmamaktır esas olan...

Büyük Oyunlar, Anton Çehov (Sayfa 3 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Büyük Oyunlar, Anton Çehov (Sayfa 3 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

''Pekala. Bizden sonra balonlar uçacaklar, ceketlerin modası değişecek...Belki de altıncı hissi bulup geliştirecekler. Ama hayat o eziyetli, o esrar dolu, mutlu hayat, yine eskisi gibi kalacak. İnsan bin yıl sonra da yine hep öyle içini çekerek: ''Ah yaşamak ne zor!'' deyip duracak, bununla birlikte yine, tıpkı şimdiki gibi ölümden korkacak, onu istemeyecek!''

Büyük Oyunlar, Anton ÇehovBüyük Oyunlar, Anton Çehov

‎''Bu dünyada hiçbir şey ümitsiz değildir. Ümitsizlik, karşılıksız aşk, ahlar, vahlar; şımarıklıktan başka bir şey değil bütün bunlar. İnsan istemeli önce.''

Büyük Oyunlar, Anton ÇehovBüyük Oyunlar, Anton Çehov

Kitapla ilgili 2 Haber

Anton Çehov 157 Yaşında...!!!
Anton Çehov 157 Yaşında...!!! 157 yıl önce bugündü. Bir tüccarın oğlu olarak dünyaya geldi. Okul inşa ettirdi, yoksullara yardım etti, köylülerin tedavisini üstlendi, 1892 - 1893 yıllarındaki kolera salgınında gönüllü doktor olarak çalıştı. 1900 yılında Bilimler Akademisi’ne onursal akademisyen seçildi ama iki yıl sonra II. Nikolay’ın aynı unvanı Gorki’ye vermek istememesi üzerine bu unvanı reddetti. Rus ve Dünya edebiyatının en iyi isimlerinden biri oldu... Anton Pavloviç Çehov 157 yaşında...!