Büyük Türk Milleti Allah'ın İşaret Ettiği, İşte O Millet

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
491 gösterim
Gerektiğinde tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyete ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.
-Napoleon Bonaparte- (Fransız İmparatoru)

Türk, tek başına bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanından alır.
-Hammer-

"Ey inananlar!
Sizden kim, dininden dönerse; bilsin ki Allah, yakında öyle bir kavim (millet) getirir ki; Allah onları sever, onlarda onu severler... Bütün inananlara karşı alçakgönüllü; inanmayanlara karşıysa onurlu ve yüce gönüllüdürler. Allah yolunda çaba verir, savaşırlar... Hiçbir kınayıcının kınamasından korkmazlar... Bu, Allah'ın bir lütfudur... Onu, dilediğine verir... Allah; geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir..."
"Maide Suresi" 5/54

"Bu ülke; dünyanın asla beklemeyip ümit etmediği, eşsiz bir varoluşun yüksek şansına sahne oldu... Bu sahne, yedi bin yıllık bir Türk beşiğidir... Beşik, doğanın rüzgarıyla sallandı... Beşiğin içindeki çocuk, doğanın yağmuruyla yıkandı... O çocuk; doğanın yıldırımlarından, kasırgalarından önce korkar gibi oldu... Sonra, onlara alıştı... Onları, "Doğanın Babası" tanıdı... Onların oğlu oldu... Bir gün o doğa çocuğu, doğanın kendisi oldu... Yıldırım, dünyayı aydınlatan güneş oldu... Türk oldu... Türk budur... Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir..."
-Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786054308095
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Otobüste canım sıkılmasın düşüncesiyle dinlenme tesisinde ismine kanıp aldığım, yine ismine hürmeten zorla bitirdiğim; içinde başlığı dışında her şeyin anlatıldığı kitap.