Büyük Türk Milleti Allah'ın İşaret Ettiği, İşte O Millet

7,0/10  (1 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
527 gösterim
Gerektiğinde tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyete ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.
-Napoleon Bonaparte- (Fransız İmparatoru)

Türk, tek başına bir kuvvettir. Azmini ve iradesini kanından alır.
-Hammer-

"Ey inananlar!
Sizden kim, dininden dönerse; bilsin ki Allah, yakında öyle bir kavim (millet) getirir ki; Allah onları sever, onlarda onu severler... Bütün inananlara karşı alçakgönüllü; inanmayanlara karşıysa onurlu ve yüce gönüllüdürler. Allah yolunda çaba verir, savaşırlar... Hiçbir kınayıcının kınamasından korkmazlar... Bu, Allah'ın bir lütfudur... Onu, dilediğine verir... Allah; geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir..."
"Maide Suresi" 5/54

"Bu ülke; dünyanın asla beklemeyip ümit etmediği, eşsiz bir varoluşun yüksek şansına sahne oldu... Bu sahne, yedi bin yıllık bir Türk beşiğidir... Beşik, doğanın rüzgarıyla sallandı... Beşiğin içindeki çocuk, doğanın yağmuruyla yıkandı... O çocuk; doğanın yıldırımlarından, kasırgalarından önce korkar gibi oldu... Sonra, onlara alıştı... Onları, "Doğanın Babası" tanıdı... Onların oğlu oldu... Bir gün o doğa çocuğu, doğanın kendisi oldu... Yıldırım, dünyayı aydınlatan güneş oldu... Türk oldu... Türk budur... Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir..."
-Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786054308095
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitapta güzel noktalar olsada yetersiz. Türk Milletinin Allah'ın işaret ettiği millet olması ve bu anlamda Araplarla kıyaslama yapılması mantıklı geliyor. Fakat bir bölümün Araplara ayrılması yersiz olmuş. Ayrıca Allah'ın neden Türkleri işaret ettiği de belirtilmemiş. Bu nedenle beni hayal kırıklığına uğrattı ancak yinede okunmasında fayda var. En azından çarpıtma yok.

Otobüste canım sıkılmasın düşüncesiyle dinlenme tesisinde ismine kanıp aldığım, yine ismine hürmeten zorla bitirdiğim; içinde başlığı dışında her şeyin anlatıldığı kitap.