Büyüklerimiz

7,1/10  (7 Oy) · 
23 okunma  · 
6 beğeni  · 
598 gösterim
Siyasal içerikli yazılarıyla bir köşe yazarı olarak bildiğimiz Uğur Mumcu bu kitapta, 1980 öncesinde siyasal yaşamda adı duyulan, belli dönemlere damgasını vurmuş birçok ünlünün yaşam öykülerini, siyasal geçmişlerini, bir güldürü yazarının ustalığı ile anlatıyor. Mumcu'nun, o dönemde Politika ve Çivi gazetelerinde Mehmet Ferda takma adıyla yayınladığı bu yaşam öyküleri, zamanın "ünlü Türk büyükleri" (!) için birer kimlik kartı niteliğinde.
Genç okuyucular, bu, kerameti kendilerinden menkul ünlü(!)lerin bir kısmını tanımayabilirler. Ama haksızlık etmesinler; böyle ünlülerin günümüzde de birçok örneği yok mu? Kitaptaki adların yerine, bugün tanıdıkları ünlülerin adını yazsalar, çok fazla şey değişmeyeceğini görecekler.
(Arka Kapak)
Cemile yılmaz 
24 Tem 00:04 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Darbeler, muhtıralar ve ihtilaller bu ülkeye ne kadar demokrasi getirdi. Ne kadar Cumhuriyeti korudu tartışılır. Ama birilerinin cebini çok iyi korumuş. Bir devrin aktörleri büyüklerimizin ilişkileri yaşam öyküleri yine Uğur Mumcu'nun kaleminden o kadar güzel anlatılmış ki.Kalemine sağlık.