Büyülü Ölüm Eve Dallas Serisi 5

8,9/10  (15 Oy) · 
58 okunma  · 
17 beğeni  · 
662 gösterim
Teğmen Eve Dallas, bir meslektaşının ölümünü gizlilik içinde soruşturabilmek için profesyonelliğini, vefa duygusunun ve dostluklarının önünde tutmak zorunda kalmıştır.
Ancak bahçe kapısının önüne bir ceset bırakılınca, bu uyarının kişisel olduğuna inanır ve eşi Roarke ile birlikte, meslek hayatının en tehlikeli cinayetler zincirinin içinde bulur kendini. Attığı her adım, onu kendi doğrularını sorgulamaya ve kötülüğün en baştan çıkarıcı şekliyle yüzleşmeye itecektir.
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9789753318570
 • Orijinal Adı:
  Ceremony in Death
 • Çeviri:
  Ayşegül Özkan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Yazarın bütün romanları güzel duygusallığı ve macerayı , aşkla harmanlıyor.. Öyle ki polisiye sevenlerde aşk ve romantizm sevenlerde onun romanlarında bütün beklentilerini bulurlar. Bu Eve Dallas serisi okunmalı derim.

TSena_gl 
 21 Nis 00:03 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İsminden de anlayacağımız gibi cadılar, satanistler, ayinler vs. yani büyülü(!) bir şeylerin içine girdik bu sefer de. Yazar her konuyu deniyor gibi ve bu çeşitlilik beni mutlu ediyor; çünkü her kitap birbirinden güzel oluyor.
Ve her kitapla Eve Dallas, daha ne kadar sınırları zorlayabilir, mükemmel polisliğini daha nasıl konuşturabilir ve tehlikelere daha fazla nasıl gögüs gerebilir?, gibi sorulara cevap buluyorum ve çıta hep daha fazla yükseliyor. Kurgular kesinlikle çok iyi ve zekice, bunun yanına karakterlerin uyumu da eklenince her kitap enfes bir serüven oluyor.
Bu seri de Eve Dallas, oldukça zor şeylerin üstesinden gelmiş ve gelmeye de devam eden bir karakter; güçlü bir kişiliği ve aslında duygusal bir karakteri var. Şimdi bôyle biri olan Eve'nin, iki kitapta -Büyülü Ölüm buna dahil- 'aile' yönünden düşüncesizce üzerine gidilmesi beni çok sinir etti. Buna yapan kişiler de şu anda sevdiği, saydığı sayılı kişilerden ikisi ve bu durum berbat bir şey. Her zaman böyle değil midir zaten; en sevdiklerimiz en çok acıyan yerlerimizden vururlar bizi, ne kadar sinirlensem de yazar bu duruma binaen yapmış olabilir. Yani anlayacağınız duygusal olarakta Eve'nin zorlandığı bir kitaptı.

Eve ve Roarke ilk defa tam anlamıyla birlikte çalışıyorlardı ve bu konuda da gayet uyumlulardı. Bu seferki dava ince bir çizgide hareket edilmesi gereken bir davaydı; hem bir meslektaşının ölümü hem de arka planda kötü suçlamaların temize çıkarılması için gizlilikle gelen duygusal durumlar...
.
Bu kitapta Eve, hiç inanmadığı 'büyülü'(!) bir dünyaya dalış yapıyor ve orada meslektaşının ve onunla bağlantılı daha birçok cinayetin katilini ve sebebini araştırıyor. Yine bir tehlikenin kucağına düşerken, tekrar bi' yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyor.

Kuhi 
08 Oca 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

2058 yılında geçiyor olması romana artı bir özellik katmamış. Hatta 2058 yılında olduğunu gösteren bazı ifadeler ve teknolojik aletleri günümüze uyarlansa romanın tadında herhangi bir değişiklik olmazdı. Okunabilir polisiye-gerilim romanı. İleriki bir tarihte geçmesi bilim kurgu gibi düşünülmesin konusu itibariyle okunabilir bilinen gerilim polisiye romanlarından.

Kitaptan 1 Alıntı