Büyüme Sakın Küçük Kız

6,0/10  (7 Oy) · 
20 okunma  · 
3 beğeni  · 
581 gösterim
"Kendin gibi yaşamayı başarabileceğin bir şato yarattın içinde, ancak sızmaları engellemeyi başaramadın yine de. Adını koyamadığını mutluluğa giden yollarda kayboldun. Yalancı rüzgarlar konuk oldu dallarına daha çok. Sahte gülüşlere yer yoktu hayatında, şaha kalkmış sevinçlerinin hemen yanında, yakıcı bir hüzün de bulunurdu duru bakışlarında. Berbat bir acemi olarak atıldın kavgalarına. Nedeni buydu belki de, yolunun düştüğü her cephede aldığın yenilgilerin. Kaçıklardı aslında küçük kız, kanayan kentlere yaptığın yolculukların.

Ne yaparsan yap, ama büyümeye kalkma sakın küçük kız. Büyürsen, şaşkın, hesapsız, acemi, özgürlüğe bile bağlanmaktan korkan bir gezginin daha kaybedecek dünya..."

"Büyüme Sakın Küçük Kız"ın sayfalarını çevirdikçe, bu ülkenin kentlerine yolculuklara çıkacaksınız. Bir yazı dağ başlarında vurulup düşen bir delikanlıya götürecek sizi. İçiniz acıyacak. Bir yazıda içinizdeki katille yüzleşirken birkaç sayfa sonra ölüme meydan oku yan bir aşka tanıklık edeceksiniz. Bir öyküde su katılmamış bir yalnızlığı yaşa yacak, bir başkasında kendi içinize doğru yürüyüşe geçeceksiniz.

Acılarıyla, özlemleriyle, aşklarıyla, yalnızlıklarıyla, hüzünleriyle, savrulmalarıyla, çocukluklarıyla, korkularıyla, iç çatışmalarıyla bizim insanımızı bulacaksınız akıp giden satırlarda.
(Arka Kapak'tan)
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  207
 • ISBN:
  9799756553618
 • Yayınevi:
  Bilge Karınca Yayınları
 • Kitabın Türü:
DUA 
 19 Tem 15:39 · Kitabı okumadı

Tek sayfalık kısa denemelerden oluşan bir kitap. Yazarın köşe yazılarının kitap hali. Kitabın tanıtımında Büyüme Sakın Küçük Kız"ın sayfalarını çevirdikçe, bu ülkenin kentlerine yolculuklara çıkacaksınız. Bir yazı dağ başlarında vurulup düşen bir delikanlıya götürecek sizi. İçiniz acıyacak. Bir yazıda içinizdeki katille yüzleşirken birkaç sayfa sonra ölüme meydan oku yan bir aşka tanıklık edeceksiniz. Bir öyküde su katılmamış bir yalnızlığı yaşayacak, bir başkasında kendi içinize doğru yürüyüşe geçeceksiniz Acılarıyla, özlemleriyle, aşklarıyla, yalnızlıklarıyla, hüzünleriyle, savrulmalarıyla, çocukluklarıyla, korkularıyla, iç çatışmalarıyla bizim insanımızı bulacaksınız akıp giden satırlarda yazsa da ben pek başarılı bulamadım. Yazarın başka bir kitabını daha okumuştum. hoşuma gitmişti ancak bu kitapta aynı tadı yakalayamadım.

Kitaptan 2 Alıntı

Vildan Eyüpoğlu 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Seninkinin nedenini tam olarak bilemem elbette ; ama benim yalnızlığım onu anlatacak birileri olmadığından değil , korkularımın eseridir yalnızca..

Büyüme Sakın Küçük Kız, Halim BahadırBüyüme Sakın Küçük Kız, Halim Bahadır