Buz İkizler Hayattayım Öldüm

8,3/10  (10 Oy) · 
27 okunma  · 
8 beğeni  · 
581 gösterim
İngiliz Sunday Times’ın 1 Numarası!
Nefes kesen bir gerilim, akıl almaz bir final...
Washington Post’un Hollywood’a Önerisi!
“Hem gizemli bir gerilim romanı hem bir hayalet hikayesi. S. K. Tremayne mahlasını kullanan Londralı gazeteci ve çok satan romanların yazarı, bütün unsurları ters-köşeler, içgörüler ve ürpertici anlarla kurgulayarak, okuyucunun her sayfadan tat almasını mümkün kılmış. Dokunaklı finaliyle Tremayne’in ustaca yazdığı bu roman, sinema filmine dönüşmesi halinde de çok başarılı olacaktır.”—Washington Post
Birbirinin tıpatıp aynısı 6 yaşındaki ikiz kızlarından Lydia balkondan düşerek ölünce, Sarah ve Angus Moorcroft çifti yeni bir başlangıç yapma umuduyla İskoçya’nın küçük bir adasına taşınır.
Küçük kızları bir gün, “Neden bana Kirstie deyip duruyorsun anne? Kirstie öldü, ben Lydia’yım” dedi€inde ise dünya tekrar bafllarına yıkılacaktır.
“Buz İkizler’in kavrayışı, temposu ve atmosferi son derece etkileyici… Aynı zamanda son gerilim romanları arasında en akıllıca finale sahip.”—Sunday Times (UK)
Bu gerçekten mümkün olabilir miydi? Sarah ve Angus ikiz kızlarını karıştırmış mıydı? Sapsarı saçları ve buz mavisi gözleriyle birbirinin kopyası olan kızlarından hangisi ölmüştü?
“Tek yumurta ikizi kız kardeşlerden birinin ölümü ve bunun ailede yarattığı etkileri anlatan tüyler ürpertici bir hikaye… Sır ve yalanlarla dolu bu psikolojik gerilim, okuyucuları son sayfaya kadar tutsak edecek.”—Library Journal
Bir solukta okunan, her sayfasında şaşırtmayı ve ürpertmeyi başaran Buz İkizler uzun süre İngiltere listelerinin 1 numarasında kaldı.
“Ürpertici ve son derece zorlayıcı… Soğuk ve tüyler ürperten klostrofobik ada sınırları içinde geçen hikaye, sarsıcı ve inanılmaz yoğun bir finale doğru evriliyor.”—The Sunday Mirror (UK)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  398
 • ISBN:
  9786059318068
 • Orijinal Adı:
  The Ice Twins
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
10 May 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kocaman sevgi ve kitap dolu GÜNAYDIN :) BUZ İKİZLER‬; biraz gizem, biraz gerilim ve heyecan okumak isteyenler için ideal bir kitap. Yazarın dilimize çevrilmiş tek kitabı. Yazarımız, kitabın ilerleyen sayfalarında klasik karışan ikizler hikayesini başarıyla kırarak, çok farklı boyutlara gidiyor. Bu tarz sevenler için tavsiye ederim. Keyifle sıkılmadan okuyacaksınız. Kitap boyunca aile ilişkileri de kadın/anne ve erkek/baba gözünden güzel ifade edilmiş. Sevgiyle kalın :)