Buz İkizler Hayattayım Öldüm

8,3/10  (10 Oy) · 
26 okunma  · 
6 beğeni  · 
535 gösterim
İngiliz Sunday Times’ın 1 Numarası!
Nefes kesen bir gerilim, akıl almaz bir final...
Washington Post’un Hollywood’a Önerisi!
“Hem gizemli bir gerilim romanı hem bir hayalet hikayesi. S. K. Tremayne mahlasını kullanan Londralı gazeteci ve çok satan romanların yazarı, bütün unsurları ters-köşeler, içgörüler ve ürpertici anlarla kurgulayarak, okuyucunun her sayfadan tat almasını mümkün kılmış. Dokunaklı finaliyle Tremayne’in ustaca yazdığı bu roman, sinema filmine dönüşmesi halinde de çok başarılı olacaktır.”—Washington Post
Birbirinin tıpatıp aynısı 6 yaşındaki ikiz kızlarından Lydia balkondan düşerek ölünce, Sarah ve Angus Moorcroft çifti yeni bir başlangıç yapma umuduyla İskoçya’nın küçük bir adasına taşınır.
Küçük kızları bir gün, “Neden bana Kirstie deyip duruyorsun anne? Kirstie öldü, ben Lydia’yım” dedi€inde ise dünya tekrar bafllarına yıkılacaktır.
“Buz İkizler’in kavrayışı, temposu ve atmosferi son derece etkileyici… Aynı zamanda son gerilim romanları arasında en akıllıca finale sahip.”—Sunday Times (UK)
Bu gerçekten mümkün olabilir miydi? Sarah ve Angus ikiz kızlarını karıştırmış mıydı? Sapsarı saçları ve buz mavisi gözleriyle birbirinin kopyası olan kızlarından hangisi ölmüştü?
“Tek yumurta ikizi kız kardeşlerden birinin ölümü ve bunun ailede yarattığı etkileri anlatan tüyler ürpertici bir hikaye… Sır ve yalanlarla dolu bu psikolojik gerilim, okuyucuları son sayfaya kadar tutsak edecek.”—Library Journal
Bir solukta okunan, her sayfasında şaşırtmayı ve ürpertmeyi başaran Buz İkizler uzun süre İngiltere listelerinin 1 numarasında kaldı.
“Ürpertici ve son derece zorlayıcı… Soğuk ve tüyler ürperten klostrofobik ada sınırları içinde geçen hikaye, sarsıcı ve inanılmaz yoğun bir finale doğru evriliyor.”—The Sunday Mirror (UK)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2016
 • Sayfa Sayısı:
  398
 • ISBN:
  9786059318068
 • Orijinal Adı:
  The Ice Twins
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
10 May 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kocaman sevgi ve kitap dolu GÜNAYDIN :) BUZ İKİZLER‬; biraz gizem, biraz gerilim ve heyecan okumak isteyenler için ideal bir kitap. Yazarın dilimize çevrilmiş tek kitabı. Yazarımız, kitabın ilerleyen sayfalarında klasik karışan ikizler hikayesini başarıyla kırarak, çok farklı boyutlara gidiyor. Bu tarz sevenler için tavsiye ederim. Keyifle sıkılmadan okuyacaksınız. Kitap boyunca aile ilişkileri de kadın/anne ve erkek/baba gözünden güzel ifade edilmiş. Sevgiyle kalın :)

ceydasu erinçç 
 29 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 65 günde · Beğendi · 10/10 puan

arkadaşlar gerçekten çok güzel bir kitap yani arkadaşlar hepinizin okumasını tavsıye ederim :):):):):iyi okumalar gençler daha ne diyim çok mögüzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Buz İkizler benzeri kitaplar

Huriye Ekiz 
29 Haz 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk sayfadan itibaren gerilim ve heyecanıyla elinizden bırakamayacağınız bir kitap. Tek yumurta ikizi olan kardeşlerden birinin trajik ölümüyle dağılan ailenin yeni bir başlangıç için taşındığı adada yüzleştiği anne-baba-çocuk ilişkileri ve dayanılmaz bir acı gerçek kitapta bazı yerler askıda kalsa da heyecanlı bir son sizi bekliyor.. :)

Kitap ve Kahve Delisi 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Adındanda anlaşıldığı gibi buz mavisi gözlere ve buz sarısı rengi saçlara sahip 7 yaşında iki kız çoğuğu. Bir gün bir kaza oluyor ve ikizlerden biri balkondan düşerek ölüyor. Bu ağır kaybın üzerine aile herşeylerini bırakıp büyükannelerinden kalan bir adaya taşınırlar ve harabe şeklindeki evi yaşanılır hale getirip yeni baştan bir hayata başlamak isterler. Fakat hayattaki ikiz kimlik karışıklığı mı yaşıyor yoksa hiçbir şekilde birbirlerinden ayırt edilemeyen tek yumurta ikizlerini karıştırmışlar mıydı? Böyle bir hatayı gerçekten yapmış olabilirler mi? Ve ailenin sakladıkları sırları neydi? Bütün bunların cevabı kitapta ☺ merakta bırakan bir kitap tavsiye ederim

Kitaptan 9 Alıntı

Mehmet Ferit 
10 Oca 03:15 · Kitabı okudu · 7/10 puan

İkiz yavruları olan bir anne için en acı an
— "Anne, neden bana Kirstie deyip duruyorsun?" diye sordu. Bir şey söylemedim. Sessizlik uğulduyordu:
— "Affedersin hayatım" dedim, "ne dedin?"
— "Bana neden Kirstie deyip duruyorsun anne? Kirstie öldü. Ölen Kirstie'ydi. Ben Lydia'yım."

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
Hacer 
30 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendi ölümüm o kadar da tahammül edilmez değil" dedi Charles. "Asıl önemli olan etrafımdakilerin ölümü çünkü onları seviyorum. Dolayısıyla onlarla birlikte benim de bir parçam ölüyor. Bundan ötürü, aslında sevmek kendi tarzında bir intihardır."

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
mdh 
07 Oca 16:18 · Kitabı okudu

Ben bir rüya istiyorum. Şu anda istediğim şey tam olarak bu, bir rüya çünkü gerçeklik bir süredir lanet olasıca bir iğrençlikler yığınına dönüştü.

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
Mehmet Ferit 
10 Oca 04:10 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ancak bu keyifli akşamı bir sorgulamayla neden mahvedecektim ki? Belki de soruyu başka bir güne bırakabilirdim. Ya da sonsuzluğa...

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
Mehmet Ferit 
10 Oca 02:53 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bu korkunç acı spazmları ne zaman geçecekti? Belki de asla! Bir savaş yarası gibiydi; etin içine gömülmüş, yıllar içinde yüzeye doğru yaklaşan bir şarapnel parçası gibi...

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
Mehmet Ferit 
10 Oca 03:55 · Kitabı okudu · 7/10 puan

— "Harika olacak Immy, donmaz ya da açlıktan ölmezsek. Anladığım kadarıyla tavşanlar, samurlar ve foklar varmış."
— "Muhteşem. Foklara bayılırım."
— "Gerçekten mi?"
— "Evet, özellikle de yavrularına. Bana palto yaptırır mısın?"

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
Mehmet Ferit 
10 Oca 04:04 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bir rüya gibi ama kimin umurunda, ben bir rüya istiyorum, Imogen. Şu anda istediğim şey tam olarak bu: Bir rüya; çünkü gerçeklik, bir süredir lanet olasıca bir iğrençlikler yığınına dönüştü.

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne
Mehmet Ferit 
10 Oca 05:42 · Kitabı okudu · 7/10 puan

— "Anlarsın Josh, Molly'yle çocuklarınız olduğunda."
— "Çocuklarımız olursa" dedi Josh, başını iki yana sallayarak. Fincanındaki sütlü kahvenin lekelerine baktı: "Olursa..."
Acı verici bir sessizlik oldu. Bir adam kaybettiği çocuğu için yas tutuyor, diğeri henüz sahip olmadığı çocuklar için üzülüyordu.

Buz İkizler, S. K. TremayneBuz İkizler, S. K. Tremayne