Buz Kapanı

8,6/10  (78 Oy) · 
207 okunma  · 
58 beğeni  · 
1.687 gösterim
Hayranlarına bir asır gibi gelen ayrılığın ardından Glenn Meade yeni romanıyla karşınızda: "Buz Kapanı." Komplo, cinayetler, CIA, Rus Mafyası ve insanlık dramları…

Jennifer, annesini esrarengiz bir olayda kaybetmiştir. Kardeşi de aynı gece kendisini tekerlekli sandalyeye bağlayacak kadar derin bir yara almıştır. Üstelik ailenin babası da ortadan kaybolmuştur. Jennifer’ın hayatı zor ve hüzünlüdür. Ancak babasının cesedi İsviçre Alplerinde donmuş olarak bulunduğunda zorluk tehlikeye dönüşecek, hayatına gerilimli bir macera hâkim olacaktır. Cesedi teşhis etmek için çıktığı yolculuk aslında ailesinin yaşadığı dramın nedenini ve babasının gizemli geçmişini de ortaya çıkarır. Ama olaylar bununla sınırlı kalmaz. Aslında her şeyin temelinde müthiş bir komplo yatmaktadır.

Glenn Meade’in olağanüstü aksiyon yeteneği bu romanda da kendini gösteriyor. Okuyucu aralıksız bir heyecan dalgasına kaptırıyor kendini. Olaylar birbirini izliyor, kahramanlar gerçek birer kişilik olarak ortaya çıkıyor, cinayetler sanki yanı başınızda işleniyor. Ve siz bu nefes kesen kaçıp kovalamacanın tam ortasında buluyorsunuz kendinizi. "Buz Kapanı" kuruluyor, okuyucu romanın sonuna gelene kadar bu kapandan kurtulamıyor. Dikkat!
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2007
 • Sayfa Sayısı:
  404
 • ISBN:
  9786051115573
 • Orijinal Adı:
  Web Of Deceit
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
 26 Nis 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Blogumdan yaptıgım yorumu paylaşacağım.Bilginiz olsun.

Herkese iyi akşamlar :)

Yazarın okuduğum ikinci kitabı.Yazarı dili akıcı ve güzel. İçerik akıcı idi.New York’lu avukat Jennifer March, babasının kaybolduğu ve bir daha görülmediği günün gecesinde ailesine yapılan saldırı ile hayatının en kötü günlerinden birini yaşamak zorunda kalıyor.Ve Jennifer hayatını yoksul muvekkillere adayan bir kişidir. İsviçre’de bir bankacı olarak yaşayan babasından uzun bir süre haber alınamaz.Günün birinde Jennifer March’ın hayatı aldığı bir haberle yeniden karışmaya başlar.Ve bu haber ile birlikte babasıyla ilgili gerçekleri öğrenir.Babasının cesedi Alp Dağları’nın sırtlarında yer alan bir buz yarığının içerisinde bulunmuştur. Jennifer March, Avrupa’ya giderek sorulara cevap bulmaya çalışmak ister. Fakat sorularına cevap ararken bir anda sürekli bir şeylerden kaçmak zorunda olan bir kurbana dönüşür. İsviçre Alplerine uzanan bu kitapta, babasını buzların içinde ölü olarak bulan Jennifer'ın zorlu mücadelesini anlatıyor. Soluk soluğa geçen bu mücadelede babasının neden ve kimler tarafından öldürüldüğünü bulmaya çalışan Jennifer babasıyla ilgili geçmişe dair gerçekleride öğreniyor. Jennifer gerçeklerle yüzleşebilecek mi? Babasının gerçek katillerini bulabilecek mi? Hayatı altüst olan Jennifer'ın bundan sonraki hayatında neler olacak? On üzerinden on bir puanlık bir kitap idi,benim için. Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)