Buz Kapanı

8,5/10  (55 Oy) · 
158 okunma  · 
39 beğeni  · 
1.261 gösterim
Hayranlarına bir asır gibi gelen ayrılığın ardından Glenn Meade yeni romanıyla karşınızda: "Buz Kapanı." Komplo, cinayetler, CIA, Rus Mafyası ve insanlık dramları…

Jennifer, annesini esrarengiz bir olayda kaybetmiştir. Kardeşi de aynı gece kendisini tekerlekli sandalyeye bağlayacak kadar derin bir yara almıştır. Üstelik ailenin babası da ortadan kaybolmuştur. Jennifer’ın hayatı zor ve hüzünlüdür. Ancak babasının cesedi İsviçre Alplerinde donmuş olarak bulunduğunda zorluk tehlikeye dönüşecek, hayatına gerilimli bir macera hâkim olacaktır. Cesedi teşhis etmek için çıktığı yolculuk aslında ailesinin yaşadığı dramın nedenini ve babasının gizemli geçmişini de ortaya çıkarır. Ama olaylar bununla sınırlı kalmaz. Aslında her şeyin temelinde müthiş bir komplo yatmaktadır.

Glenn Meade’in olağanüstü aksiyon yeteneği bu romanda da kendini gösteriyor. Okuyucu aralıksız bir heyecan dalgasına kaptırıyor kendini. Olaylar birbirini izliyor, kahramanlar gerçek birer kişilik olarak ortaya çıkıyor, cinayetler sanki yanı başınızda işleniyor. Ve siz bu nefes kesen kaçıp kovalamacanın tam ortasında buluyorsunuz kendinizi. "Buz Kapanı" kuruluyor, okuyucu romanın sonuna gelene kadar bu kapandan kurtulamıyor. Dikkat!
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2007
 • Sayfa Sayısı:
  404
 • ISBN:
  9786051115573
 • Orijinal Adı:
  Web Of Deceit
 • Çeviri:
  Ali Cevat Akkoyunlu
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
 26 Nis 12:28 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Blogumdan yaptıgım yorumu paylaşacağım.Bilginiz olsun.

Herkese iyi akşamlar :)

Yazarın okuduğum ikinci kitabı.Yazarı dili akıcı ve güzel. İçerik akıcı idi.New York’lu avukat Jennifer March, babasının kaybolduğu ve bir daha görülmediği günün gecesinde ailesine yapılan saldırı ile hayatının en kötü günlerinden birini yaşamak zorunda kalıyor.Ve Jennifer hayatını yoksul muvekkillere adayan bir kişidir. İsviçre’de bir bankacı olarak yaşayan babasından uzun bir süre haber alınamaz.Günün birinde Jennifer March’ın hayatı aldığı bir haberle yeniden karışmaya başlar.Ve bu haber ile birlikte babasıyla ilgili gerçekleri öğrenir.Babasının cesedi Alp Dağları’nın sırtlarında yer alan bir buz yarığının içerisinde bulunmuştur. Jennifer March, Avrupa’ya giderek sorulara cevap bulmaya çalışmak ister. Fakat sorularına cevap ararken bir anda sürekli bir şeylerden kaçmak zorunda olan bir kurbana dönüşür. İsviçre Alplerine uzanan bu kitapta, babasını buzların içinde ölü olarak bulan Jennifer'ın zorlu mücadelesini anlatıyor. Soluk soluğa geçen bu mücadelede babasının neden ve kimler tarafından öldürüldüğünü bulmaya çalışan Jennifer babasıyla ilgili geçmişe dair gerçekleride öğreniyor. Jennifer gerçeklerle yüzleşebilecek mi? Babasının gerçek katillerini bulabilecek mi? Hayatı altüst olan Jennifer'ın bundan sonraki hayatında neler olacak? On üzerinden on bir puanlık bir kitap idi,benim için. Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)

Serdar Poirot 
21 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir polisiye roman. Jennifer March'ın annesi öldürülmüş, kardeşi yatalak kalmış ve babası kaybolmuştur. Bir gün İsviçre'de bir erkek cesedi bulunur ve üzerinden babasının pasaportu çıkar. Jennifer teşhis için İsviçre'ye gider. Bu arada yakın arkadaşı Mark'a CIA ajanı Kelso'dan bir teklif gelir. Jennifer'ı korumak için o da gider. Babasının geçmişi sanılan kadar temiz değildir. Jennifer macera boyunca pek çok kez ölümden döner. Ancak cesedi bulan eleman da öldürülür ve babası Frank ona yardımcı olur maceralarda. Ancak hiç bir şey göründüğü gibi değildir ve her yerde ihanet kol gezmektedir. Acaba Jennifer bu maceradan sağ salim çıkabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Aslıhan Aydoğan 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Glenn Meade'nin okuduğum ikinci kitabı ve ilk okuduğum kitap olan Kar Kurdu gibi yine muheşem ve bir oturuşta sonunu getirmek isteyeceksiniz.Kesinlikle okumalısınız..

Esra Dalkılıç 
 10 Mar 13:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

İlk sayfasından son sayfasına kadar bitmeyen bir heyecan ile kitabı çarçabuk okuyuverdim ve çok büyük keyif alım. İki yıl önceki bir saldırıda annesi öldürülen kardeşi sakat kalan ve babası kayıp olan Jennifer'in heyecan ve sürprizlerle dolu Avrupa macerası bu türü sevenler için okunmaya değer bir kitap.

mithrandir21 | Uğur D. 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Meade' in okuduğum ilk romanı. Çok çok fazla beğenmiştim daha güzeli olamaz diye düşünmüştüm ama diğer dev romanlarını okuduktan sonra bu düşüncem haliyle değişti hatta normal bir gerilim romanı diyebileceğim seviyeye düşmüştü. Kendi türünde iyi olan ama Meade'in kendi kitapları arasında Şeytanın Müridi kadar olmasa da düşük romanlarından.

gamzemyok 
06 Şub 09:49 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 10/10 puan

polisiye türünü okumayı seven biri olarak bugüne kadar okuduğum en iyi polisiye romanı diyebilirim. ders aralarında okurum deyip okula götürmüşlüğüm, ders arasında okurken, ders başlayınca elimden bırakamayıp dersten çıkmışlığım vardır. ne denebilir ki; muazzam adrenalin..

Alper Zenger 
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Bir blok sitesinde yorumları okuyunca okumaya karar verdim.Yazarın okuduğum ilk kitabı.Yazarın üslubu çok akıcı.3 günde bitirdim. 401 sayfa basıl bitti anlamadım.Bir iki ters köşesi mevcut olsa da beklentim çok yüksek olduğu için galiba 10 puan veremedim.Almak isteyenlere yardımcı olmak için yazıyorum.Kitabı aramaya başladığımda baskısı yoktu. İnternetten bir sahaf sitesinden aldım.Bir hafta sonra başka bir yayın evinden baskısı çıktı.

Server CİN 
08 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Glenn Meade'nin ilk okuduğum kitabıydı. Heyecanlı ve merak uyandırıcı, aksiyon ve aşk hepsinin harmanlanmasıyla oluşan güzel bir seriydi. Tek bir eseri tüm kitaplarını okuma merakı vermekte.

Mehmet Arda 
08 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazarin okuduğum ilk kitabı ve bu sayede Gleen Meaden ın kitaplarını okumaya özen göstermemme neden olmuştur. Aksiyon filmi gibi tempo hiç düşmüyor...

serdar kara 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Meade'in okuduğum ilk kitabıydı. Son derece heyecan yüklü, okuyucu kuşatan bir eser olduğunu söyleyebilirim. Polisiye-macera tutkunlarına tavsiye ediyorum

Kitaptan 3 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
04 Tem 11:30 · Kitabı okudu · 8/10 puan

''Eski bir CİA taktiği. Eğer birinin hayatını tehlikeye atar, hemen ardından da onu tehlikeden kurtarmış görünürsen, küt, bütün hayatını senin eline bırakır, hatta bazen işi bütün sırlarını açıklamaya kadar vardırır.''

Buz Kapanı, Glenn Meade (362)Buz Kapanı, Glenn Meade (362)
Tuncay YILDIRIM 
01 Tem 22:44 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Küçük insanlar hep kandırılır. ensesi kalınlar çoğu kez bu işlerden sıyrılır.

Buz Kapanı, Glenn Meade (Sayfa 28)Buz Kapanı, Glenn Meade (Sayfa 28)
CacavS 
 09 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

..."Dürbününü indirdi, kendini yüreklendirmek için elini ceketinin cebine atıp, Sig Sauer marka 9 milimetrelik tabancasını çıkardı. Dolu olup olmadığına baktıktan sonra onbeş mermi alan şarjörü yerine itti. Bu silah gerektiğinde sigorta poliçesiydi."

Buz Kapanı, Glenn Meade (Sayfa 247 - Doğan Kitap)Buz Kapanı, Glenn Meade (Sayfa 247 - Doğan Kitap)

Kitapla ilgili 1 Haber

E. L. James erotika bayrağını devrediyor!
E. L. James erotika bayrağını devrediyor! “Elli Ton” üçlemesinin yazarı yeni kitabının “o kadar da müstehcen olmayacağını” söyledi. Ancak başka bir yazardan fenomen olmaya aday yeni bir erotik üçleme geliyor.