Kitap
Buz Kapanı

Buz Kapanı

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.4
260 Kişi
722
Okunma
210
Beğeni
4.457
Gösterim
404 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 27 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Doğan Kitap · Ağustos 2007 · Karton kapak · 9786051115573
Orijinal adı
Web Of Deceit
Diğer baskılar
Buz Kapanı
Buz Kapanı
Buz Kapanı
Hayranlarına bir asır gibi gelen ayrılığın ardından Glenn Meade yeni romanıyla karşınızda: "Buz Kapanı." Komplo, cinayetler, CIA, Rus Mafyası ve insanlık dramları… Jennifer, annesini esrarengiz bir olayda kaybetmiştir. Kardeşi de aynı gece kendisini tekerlekli sandalyeye bağlayacak kadar derin bir yara almıştır. Üstelik ailenin babası da ortadan kaybolmuştur. Jennifer’ın hayatı zor ve hüzünlüdür. Ancak babasının cesedi İsviçre Alplerinde donmuş olarak bulunduğunda zorluk tehlikeye dönüşecek, hayatına gerilimli bir macera hâkim olacaktır. Cesedi teşhis etmek için çıktığı yolculuk aslında ailesinin yaşadığı dramın nedenini ve babasının gizemli geçmişini de ortaya çıkarır. Ama olaylar bununla sınırlı kalmaz. Aslında her şeyin temelinde müthiş bir komplo yatmaktadır. Glenn Meade’in olağanüstü aksiyon yeteneği bu romanda da kendini gösteriyor. Okuyucu aralıksız bir heyecan dalgasına kaptırıyor kendini. Olaylar birbirini izliyor, kahramanlar gerçek birer kişilik olarak ortaya çıkıyor, cinayetler sanki yanı başınızda işleniyor. Ve siz bu nefes kesen kaçıp kovalamacanın tam ortasında buluyorsunuz kendinizi. "Buz Kapanı" kuruluyor, okuyucu romanın sonuna gelene kadar bu kapandan kurtulamıyor. Dikkat!
4 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺16,04
8.4
10 üzerinden
260 Puan · 40 İnceleme
Erol Uslu
Buz Kapanı'ı inceledi.
404 syf.
·
12 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Baştan sona dek aksiyon dolu, heyecanı hiç eksilmeyen, son bölümüne dek iyinin kötünün kim olduğunun anlaşılamadığı güzel bir polisiye macera.. Kesinlikle tavsiye ederim..
Buz Kapanı
8.4/10
· 722 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Özlem Uslu
Buz Kapanı'ı inceledi.
404 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Glenn Meade’nin okumuş olduğum ilk kitabı ve muhtemelen son olmayacak.. Dili, kurgusu son derece akıcı ve heyecanlıydı. Film izler tadında bir kitaptı ve ilk baştan sonuna kadar soluksuz okudum diyebilirim.
Buz Kapanı
8.4/10
· 722 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
55
Szweig
Buz Kapanı'ı inceledi.
440 syf.
·
9 günde
·
9/10 puan
Böylesi bir kar-kış döneminde, boşvermişliğin en dibinde 40 derece ateşle yanında dumanı tüten büyük bir fincan sütlü jacobs kahveyi yudumlayıp okumanın keyfi... kelimenin tam anlamıyla anlatılmaz yaşanır. Kitabı okurken kendimi İsviçre Alplerinde buzullarda donmak üzere hissettim resmen. :) Sürekli ters köşelerle dolu ekşını bol bir kitap.Sonunu kestirmeniz mümkün değil.Kesinlikle filmi yapılacaklardan. Sevgili arkadaşım Sherlock Holmes sağol, varol. Sen göndermeseydin muhtemelen hiç bir zaman okuyamayacaktım. Ne yazarı duydum ne kitabı, çok teşekkür ettim. :)
Buz Kapanı
8.4/10
· 722 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
50
Tozlu Yapraklar
Buz Kapanı'ı inceledi.
404 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
En sevdiğim yazarlar arasında ilk sıralarda yer alan Glenn Meade’den yine muhteşem bir kitap daha.Gerçekten soluksuz okunacak bir macera.Bu kadar akıcı bir dille yazan bir başka yazara rastlamadım desem daha doğru olur.Eğer bugüne kadar Gleen Meade okumadıysanız çok şey kaybetmişsiniz desem fazla abartmış olmam.Tek kelime ile muhteşem bir yazar.Meade’yi anlatmak için kelimeler yetmez diyebilirim. Kitaba gelecek olursam; bir kadının babasının ortadan kaybolması ve sonrasında İsviçre’de bulunan bir cesetten babasına ait bir pasaportun çıkması ile başlayan olaylar zincirinde hiçbir şey göründüğü gibi değildir.Babasını bulmak için İsviçre’ye giden kadını bir tarafta babasının kirli geçmişi ile yüzleşmek, diğer taraftan da çok kez ölümden döneceği kovalamacalar beklemektedir.İsviçre Alpleri'nde nefes kesen kovalamaca, macera ve gerilim.Acaba kahramanımız bütün bu kovalamacalar ve ihanetlerle dolu maceradan sağ çıkabilecek mi?
Buz Kapanı
8.4/10
· 722 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
18