Buz ve Ateşin Dünyası Westeros ve Taht Oyunları’nın Anlatılmamış Tarihi

8,5/10  (12 Oy) · 
25 okunma  · 
14 beğeni  · 
448 gösterim
GEORGE R.R. MARTIN'DEN YÜZLERCE SAYFALIK YENİ İÇERİKLE
WESTEROS VE ÖTESİNDEKİ TOPRAKLARIN BİLİNMEYEN TARİHİ
Geçmişin bir girizgâh olduğunu farz edersek, George R.R. Martin'in başyapıtı, son zamanların en özgün ve en keyifli fantastik destanı olan Buz ve Ateşin Şarkısı'nın epey sağlam bir girizgâha ihtiyaç duyacağında hemfikir oluruz. İşte o girizgâh, Buz ve Ateşin Dünyası ile geliyor.
Baştan sona rengârenk çizimlerle donatılmış bu kitap, Yedi Krallık'ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp Buz ve Ateşin Şarkısı ve son dönemlerin en popüler dizisi Taht Oyunları'nda yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları gözler önüne seriyor. Bu kapsamlı tarihçe, George R.R. Martin'in ünlü web sitesi Westeros.org'un kurucuları ve belki de bu dünyayı vizyoner yaratıcısı kadar tanıyan yegâne kişiler olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson ile yıllar süren işbirliği sayesinde gerçekleşti.
Septonların, büyücülerin ve ozanların nesilden nesile aktarılan halk hikâyelerini, âlimane görüşlerini ve bilgi birikimini Buz ve Ateşin Dünyası'nın sayfalarında bulacaksınız. Buz ve Ateşin Dünyası, Karanlık Çağ'dan Kahramanlar Çağı'na, İlk İnsanlar'ın gelişinden Fatih Aegon'un tarih sahnesine çıkışına, Aegon'un Demir Taht'ı hazırladığı günden Deli Kral II. Aerys Targaryen'a uzanan, dolayısıyla “günümüzde” Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlar arasındaki çekişmeleri şekillendiren tüm olaylara dair kayıtları içeren kapsamlı bir tarihçedir. George R. R. Martin'in şaşırtıcı bir titizlikle detaylandırdığı bu evreni ve bu evrende yaşananları tam anlamıyla kavramanıza imkân tanıyacak olan Buz ve Ateşin Dünyası, kalemin kılıçtan keskin olduğunu size de ispatlayacak.
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2017
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786055069513
 • Çeviri:
  Can Ayas,Harun İçöz,M. Eralp Ersoy,Özge Altundağ
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Birmeczuphatun 
 30 Eki 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Yedi Krallık'ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp Buz ve Ateşin Şarkısı ve son dönemlerde izlenen Game of Thrones'da yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları çok iyi bir şekilde anlatıyor.