Çağlar Boyu Quidditch Kennilworthy Whisp

8,5/10  (46 Oy) · 
118 okunma  · 
32 beğeni  · 
2.753 gösterim
Şimdiye kadar kendinize Altın Snitch’in nereden geldiğini Bludger’ların nasıl ortaya çıktığını ya da Wigtown Wanderers’ın cüppelerinde niye kasap satırı resmi olduğunu sorduysanız size Çağlar Boyu Quidditch gerekiyor demektir. Bu sınırlı basım Hogwarts Okul Kütüphanesi’nde duran ve hemen her gün genç Quidditch hayranlarının başvurduğu kitabın bir kopyası. Bu kitaptan elde edilecek kazanç Comic Relief'e gidecek onlar da sizin paranızı hayatları kurtarmak ve iyileştirmek için kullanacaklar - ki bu 1921'de Roderick Plumpton'ın Altın Snitch'i üç buçuk saniyede yakalamasından da daha önemli ve şaşırtıcı bir iş.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  68
 • ISBN:
  9789750804147
 • Orijinal Adı:
  Quidditch Through The Ages
 • Çeviri:
  Gül Sarıoğlu, Sevin Okyay
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir roman daha. Büyücülük dünyasında süpürgenin ilk kez kullanılması ve kullanım amacı ile başlıyor. Sonrasında Quidditch oyununun icat edilmesi, Snitch'in bulunuşu, pozisyonlar ve topların gelişimi ile devam ediyor. Son bölümlerde Büyük Britanya'daki takımlar, dünyanın diğer bölgelerinde Quidditch'e olan ilgi ve kurulan takımlar ile süpürge markaları ve oyunda yer alan önemli hareketler anlatılarak final konuluyor. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Serap Nerminer 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Quidditch'e meraklı Harry Potter sevdalılarının ve Harry'i özleyenlerin okuyarak büyücülük dünyasına dönebileceği eğlenceli bir kitap. Herkese tavsiye ederim.

Hakan Kemal Taşkıran 
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Quidditch'in büyücülük dünyasındaki önemini,bu sporun tarihsel gelişimini,hali hazırda çeşitli liglerde mücadele etmekte olan takımların isimlerini ve hikayelerini kısaca anlatan ve bununla beraber bu sporun nasıl icra edilebileceğini,zorlukları ve püf noktalarını, Quidditch'in olmazsa olmazı süpürgelerin kalite standartlarını ve çeşitlerini açıklayan güzide bir HP kitabı.Evrenle ilgili eksik bilgilerimizi tamamlıyor.

Sevcan 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

J.K Rowling, yine mükemmel bir iş çıkarmış. Okurken insanı çok eğlendiren güldüren bir kitap. Kitapta Türkiye'nin geçmemesi beni biraz üzdü çünkü HPnin orijinal serisinde geçiyordu. Bu büyülü dünyanın gerçek olduğuna inandıracak yaratıcılıkta ve ayrıntılı. Velhasıl kelam biz bu dünyayı çok sevdik.

Gülce ERİŞMİŞ 
11 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Rowling'e ve onun yarattığı Harry Potter dünyasına hayran biri olarak Çağlar Boyu Quidditch'in ilk cümlesinden itibaren kitaba hayran kaldım. Büyücülük Dünyasının en populer oyununu A'dan Z'ye bilme arzusuyla aldım kitabı elime. Kitabı okumaya başladığımda bir tarih kitabından ziyade Harry Potter dünyasına açılan küçük, sevimli bir kitap kapı karşımda. Kitabın sürükleyiciliğine kendimi kaptırıp büyülü dünyaya cisimlendim desem yeridir. Daha önsözde Dumbledore karşıladı beni. Önsözdeki sıcaklık ve samimiyet kitabın sonuna kadar devam ediyor, hatta kitap Comic Relief'in açıklamasında bile inandırıcılığını kaybetmiyordu. Kitabım eğlencesi bir yana, satır arasına ustaca gizlenmiş mesajlar (insanların değişimden ne kadar korktukları, değişimler karşısında tepki gösterip yavaş yavaş alıştıkları gibi) iyi bir okurun çıkarabileceği cinsten her zamanki gibi. Bu da kitaba derinlik katıyor. Harry Potter'ın bu yan kitabı da en az ana kitaplar kadar büyüleyici! Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Seda 
01 Oca 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çağlar Boyu Quidditch, Harry Potter'ın büyülü dünyasını sevenler ve kısa süreliğine de olsa buraya geri dönmek isteyenler için eğlenceli bir dille yazılmış incecik bir kitap. Qudditch sporunun tarihine ilişkin verilmiş ilginç ansiklopedik bilgilerle dolu bu minik kitap "Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?" ile birlikte Harry Potter kitaplarına ek olarak okunabilecek serinin dışındaki yardımcı kitaplardan biri. Muhteşem bir kitap beklememekle birlikte, eğlenmek isteyenler için ideal.

Hakan Kocaman 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Var olmayan bir oyunu bu kadar gerçekçi bir şekilde, söz de belgelerle ve tarihi olaylarladestekleyerek bu kadar güzel kaleme almak gerçekten büyük bir başarı. Kim bilir belkide gerçekten vardır. ;)
teşekkürler J.K. Rowling

Ulaş Koç 
09 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Quidditch'in nasıl çıktığını, nasıl geliştiğini, takımları, taktikleri ve Quidditch hakkında nicesini anlatan, Dumbledoru'un ön sözünü yazdığı kitaptır. Harry Potter evrenini daha iyi kavramımı sağlamıştır.

Fatmanur Çelik 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

J. K. Rowling'in Quidditch tarihini merak eden Harry Potter hayranlarına yardımcı olmak için kaleme aldığı bu kitap, meraklısına çok şey katacak.

Esranur DEMİRCİ 
15 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Harry Potter serisinin yan okumaları listesinde yer alan bir kitap.

Kitaptan 4 Alıntı

Gülce ERİŞMİŞ 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir uyarı: Bu kitabı parçalar, yırtar, lime lime eder, katlar, kıvırır, biçimini bozar, paçavraya çevirir, kirletir, lekeler, fırlatır, düşürür ya da herhangi bir şekilde zedeler, kötü kullanır ya da onlara saygısızlık ederseniz, yetkim ne kadar el veriyorsa başınıza o kadar iş açılacaktır.

Irma Pince, Hogwarts Kütüphanecisi

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 1 - Yapı Kredi Yayınları)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 1 - Yapı Kredi Yayınları)
Gülce ERİŞMİŞ 
10 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Bir Muggle'ın sizi görmesinin çok zor da olsa mümkün olabileceği bir yerin yakınlarında Quidditch oynamayacaksınız, yoksa bir zindan duvarına bağlanmış haldeyken ne kadar iyi oynayabileceğinizi hep beraber görürüz bakalım."

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 15 - Yapı Kredi Yayınları)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 15 - Yapı Kredi Yayınları)
Gülce ERİŞMİŞ 
09 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bölgeyi bilen Cornwall'lı büyücüler, o Snitch'in hala kırlarda yabanıl bir hayat sürdüğünde ısrar ediyorlar, ancak henüz bu iddiayı doğrulayabilmiş değilim.

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 23 - Yapı Kredi Yayınları)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 23 - Yapı Kredi Yayınları)
Gülce ERİŞMİŞ 
11 Ara 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

On iki yiğit, yürekli adam çıktı meydana
Kazanları bağlayıp, hazır durdular uçmaya
Borunun sesiyle çabucak yükseldiler ama
İçlerinden onunun ölüm vardı yazgısında.

Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 5 - Yapı Kredi Yayınları)Çağlar Boyu Quidditch, J. K. Rowling (Robert Galbraith) (Sayfa 5 - Yapı Kredi Yayınları)