Cahillikler Kitabı 2 Hayvanlar Alemi

7,9/10  (16 Oy) · 
50 okunma  · 
9 beğeni  · 
983 gösterim
"Hayvanlarla biraz zaman geçirin, yatağınızın altında dolaşanlarla bile... Dünyayı başka türlü görmeye başlayacaksınız."

John Lloyd ve John Mitchinson, "Cahillikler" serisinin ikinci kitabında Hayvanlar Âlemi'ni ele alıyor. Hayvanların eşsiz, sonsuz çeşitlilikteki ve baş döndürücü dünyasını ve hayvanların hiç bilmediğimiz, çoğunlukla hayal bile edemeyeceğimiz özelliklerini gözler önüne seriyor.

Hiç durmadan 10 yıl boyunca uçabilen albatrosları, sayı sayabilen ağustosböceklerini, ölülerinin ardından yas tutan kazları, hiç su içmeyen koalaları, 34 tane beyne sahip sülükleri, saatte 300 km hıza ulaşabilen kartalları, 255 yıl yaşayabilen dev kaplumbağaları, kavanozları açabilen ahtapotları ve çok daha fazlasını hayretler içinde okuyacaksınız.
DUA 
 30 Eyl 2017 · Kitabı okudu

Acaba hayvanlar konusunda ne türden cahilliklerim varmış diyerek okuduğum daha doğrusu tanıdığım bildiğim 10 15 hayvan hakkında yazılanları okudum. Kitap güzel olsaydı targitrat isimli daha önce duymadığım bir hayvanın özelliklerini de öğrenmek isterdim ancak köpeklerin etobur olduğunu, bazılarının kurtlardan evrimleştiğini, papağanların muhabbeti sevdiğini (vay canına ciddi misin:)) zaten biliyordum. Bu yüzden kitabın tamamını okumaya gerek duymadım.

Bilmediğim bilgilere de rastladım ancak onlarda bilmesem de olurdu diyebileceğim türden bilgilerdi. Hayvanları seven 10 15 yaş grubu için okunabilir bir kitap ama ben beğenmedim. Çok satanlar listesinin çok güzel kitaplar olmadığını öğreneli çok oldu.

Baran Gündem 
09 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Cahillkler Kitabı serisinin 2. kitabı. İlk kitaptaki gibi hadi canım aslında öylemiymiş dedirten şeyler yok bu kitapta. Açıkcası bu kitabın formatı braz daha farklı. Onda yanlış bildiklerimiz varken bunda ise hiç duymadığımız bilgiler var tabi bu sadece hayvanlar üzerine. Oldukça muhteşem diyebileceğim bir kitap hele ki tuhaf şeylere ve ya hayvanlara merakınız varsa bence kitaplığınızda bulunması gereken bir kitap.

zafer demir 
10 May 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

serinin ikinci kitabı olan bu eserde ilk kitabındaki gibi bizleri hayrete düşüren bilgiler bulamadım açıkçası. Bu kitapta daha çok duymadığımız bilgiler aktarılmaya çalışılmış.İlginç hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ilgi çekici bir kitap.

Mehmet Mencik 
 12 Kas 2016 · Kitabı okudu · 30 günde · 8/10 puan

Bu kitapta "yanlış biliyorsunuz" denen bilgilerin çoğunu önceden duymadığım için pek sarmadı. Birincisinden sonra seri haline getirmemeleri gerekirdi bence.

Kitaptan 1 Alıntı

Akarlar örümcek klanının 8 ayaklı üyeleridir. Pek çoğu göremeyeceğimiz kadar küçüktür. Denizde, karada, buzda güneş ışığının sızamadığı okyanus diplerinde, sıcaklığın diğer canlıları buharlaştıracağı sıcaklıklarda bile rahatlıkla yaşarlar... ...""Aslında ta ormanlara kadar gitmenize gerek yok. Siz bu satırları okurken uyuz böceği iğneye benzeyen çenesini kirpiklerinizin altındaki yağ salgılayan bezlerde bulunan yağa tutunmaya çalışıyor.""

Cahillikler Kitabı 2, John Lloyd (Sayfa 8)Cahillikler Kitabı 2, John Lloyd (Sayfa 8)