Can Boğazdan Çıkar Kan Gruplarına Göre Beslenme Tablolu

8,1/10  (23 Oy) · 
85 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.182 gösterim
Kan grubunuza göre beslenmenin önemi...
Beslenme şeklimiz hasta ediyor.

Bir klinikte yapılan ankette "İnsan niçin hasta olur?" sorusuna; insanların yüzde yetmiş üçü "Allah sevdiğine hastalık verir!" şıkkını işaretlemiştir. Birçok insan hastalığı kaderimizin ya da genetik yapımızın kalıtsal bir sonucu olarak kabul eder. Bu nedenle beslenme şeklimizin bizi hasta edebileceğini aklımıza getirmeyiz!

Motorların farklı yakıtla çalıştığı gibi...

Hastalıklarımızın büyük bir kısmının yediklerimiz ve içtiklerimizden kaynaklandığı bilimsel anlamda da ispat edilmiştir. Kişilerin mizaçlarına uygun beslenmemesi, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalarda, farklı motorlarda farklı yakıtlar kullanıldığı gibi; insanların da birbirinden farklı mizaç ve yapılara sahip olduğu, alınan gıdayı hazmettirecek enzimin her bünyede aynı güçte ifraz edilmediği belirlenmiştir.

Kan grubunuza göre beslenin.

Bugün tüm dünyada, bu yeni bilgiler ışığında yeni bir beslenme tarzı önerilmekte; kişilerin, kan gruplarına (mizaçlarına) uygun beslenmeleri halinde şişmanlık ve hastalık probleminden kurtulacakları savunulmaktadır. Geleneksel tıp daha da ileri giderek her insanın kendine özgü sindirim sistemi ve enzimleri olduğu bilgisinden hareketle, kişiye özel beslenme programları önermektedir.

Bilinçli beslenip sağlıklı yaşayın.

Kendi bünyenize göre bilinçli beslenmenin yol ve yöntemlerini öğrenerek sağlıklı yaşayın.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786055365110
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şimal 
09 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

mehmet ali bulut bey in programlarını da defaatle izlemiş biri olarak sanki konuşuyor ve sohbet ediyorcasına kaleme aldığı bu güzel eserini çok beğendim diyebilirim..çok samimi bir dil ve dolu dolu iyi araştırma yapılmış ve hazmedilip bize sunulmuş bir kitap..herşeyin yeme içme ile başladığını güzelce izah eden ve bunu kendi adıma bilmediğimi anladığım dolu dolu bir kitap..arkadaki şematik listeye indirgemeden okuyup hazmedilmesi gerekiyor aksi halde çok yazık olur bize ve haksızlık olur yazara..

Mehtap Ackyer 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Uzun bir süre kitaptaki bilgilere dayanarak beslendiğim ,bunun büyük faydasını gördüğüm ve arkadaşlarıma önerilerde bulunarak onlar tarafından bu konuda uzman seçildiğim doğrudur.
Başucu kitabı niteliğinde , özellikle hastalandığınızda size beslenme önerileri sunan güzel bir kitap.

Can Boğazdan Çıkar benzeri kitaplar

kitapta genelde KURANI KERİM den ayetler alınarak örnekler verilmiş yalnız kitabın hepsini sadece arkada bulunan tabloya bakarakta anlayabilirsiniz genelde anlatım tarzı hep aynı cumlelere yakın kelimeler seçilerek yapılmış

Mikail gül 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kan grubuna göre neden beslenmek gerekir sorusuna tatmin edici cevaplar var ayrıca ikna edici mantıklı açıklamalar kitabın doğruluğunu arttırıyor fakat bunları uygulamak çoğumuz için zor imkanlar kısıtlı malesef bence okunabilecek bilgi edilebilecek bir kitap

Firdevs 
22 Oca 19:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatına uygulayabilenlerin çok faydasını görebileceği bilgiler içeriyor. Ayrıca kitabın sonundaki besinlerin kan gruplarına göre etkileriyle ilgili tablo da çok faydalı oluyor.

Abdullah Alpaslan 
10 Oca 21:56 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Şu anlık çok iyi muhteşem bilgilerle donatılmış bir kitap .Herkezin okumasını tafsiye ederim hayat boyunca yardımcı olacak bilgiler mevcuttur.

Nurten Ulaba 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sağlıklı beslenme yollarını anlatıyor. İnsanların kan grubuna göre nasıl beslenmesi gerektiği anlatılıyor .çok beğenerek okudum.

melda 
 07 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Mehmet Ali Hoca geleneksel tıpla bilimi harmanlayıp insanı gayet ikna eden gerekçelerle yazmış bu kitabı. Okumaya geç kalmanın verdiği pişmanlıkla çok kısa bir sürede kitabı içtiğimi söyleyebilirim. Eğer İbni Sina Tıbbına, Kuran'daki ayetlerle harmanlanmış doğru beslenmeye merakınız varsa -ki kuşkusuz önemli bilgiler- alıp okuyun. Midenizin, organlarınızın düştüğü sefillikten bir an önce kurtarın şu korunaklı hazinenizi..

Alperen Özdemir 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 24 günde · 10/10 puan

kitap kuran-ı kerim ve hadislerden de örnekler vererek nasıl doğru beslenmemiz gerektiğini bize anlatıyor. kitapta yazanları uyguladım ve çok kısa bir sürede kilo verdim ve tekrar sağlığıma kavuştum herkese tavsiye ediyorum. sağlıklı olmak ve ömrünü hastalıksız yaşamak isteyen herkesin okuması gerek. sağlıklı olmak isteyenin baş ucu kitabı da denilebilir.

Bu zamana kadar birçok diyet denedim. Ciddi paralar harcayarak diyetisyene gittim. Ancak yazarın bu konu üzerine yazdığı kitabı okuyana kadar... Bu alanda yazılmış başucu kitabı olarak görüyorum. Kilo problemi olan kişilerin muhakkak ve muhakkak bu kitabı okumasını şiddetle tavsiye ediyorum.

2 /

Kitaptan 8 Alıntı

Zarif'Hanım 
05 Kas 2017 · 9/10 puan

İnsanoğlu midesinden daha zararlı bir kap doldurmamıştır.
Hz. Muhammed (s.a.v)

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut (Sayfa 65)Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut (Sayfa 65)
Zarif'Hanım 
05 Kas 2017 · 9/10 puan

İnsanın damağına yerleştirilmiş O bir bir buçuk santimetre karelik alanda Cenabı Hak yüz bin çeşit gıdanın tadını ve çeşidini ayırt edebilecek kadar muazzam bir düzenek koymuş.

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut (Sayfa 61)Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut (Sayfa 61)

Kokuların evlenmedeki rolü
Siz kendiniz kaldıkça, sade ve düzgün yaşadıkça kokunuz da kendinize özgü kalır. O özgün kokunuzun gerçekten etkilediği insan gelip sizi bulur. Siz ya da muhatabıniz yaydığınız o kokunuzu bozup değiştirmedikçe yaşadığınız olaylar, sıkıntılar ve tasalar aizi birbirinizden ayıramaz.

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut (Sayfa 170)Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut (Sayfa 170)
Şimal 
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

çiğneme, sadece hazma hazırlık veya hazmı kolaylaştırmak da değildir. aynı zamanda vücudun sağlığına katkı yapmaktadır. akupunkturcuların iyi bildiği gibi her diş kökünde en az iki akupunktur noktası vardır. çiğneme sırasında dişlere yapılan baskı diş tarafından olduğu gibi o noktalara yansıtılır. Bu noktaların her biri vücudun bir organını doğrudan uyarır. Nitekim insanda acı yükseldiği zaman insan dişlerini şiddetle sıkar. böylece o akupunktur noktalarına çok yüksek oranlı bir baskı uygulayarak vücudun dayanma gücünü artırır.

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali BulutCan Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut
Şimal 
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir bedenin sağlıklı olup olmadığının bir ölçüsü de büyük abdestinin niteliğidir.Eski çin Tıbbında hastalıklar büyük abdestin incelenmesi ile teşhis edilirdi.Bügün özellikle büyük ülkelerin siyasi liderleri bir başka ülkeye gittiklerinde yanlarında özel tuvalet sistemi de götürüyorlar ki -varsa-rahatsızlıkları bu yolla teşhis edilmesin. Hatırlarsanız eski suriye devlet başkanı Hafız Esad ın kanser olduğunu Amerika böyle teşhis etmiş ve Suriye siyasetini ona göre yeniden şekillendirmişti.

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali BulutCan Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut
Şimal 
30 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

oysa tüm bu ''emirler'' in kişinin bu dünyadaki bireysel yaşamı ve başarısı için, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmesi için ''işin aslını bilen Yüce Kudret'' tarafından yapılan öneriler olduğu öğretilseydi, dinin emir ve yasaklarına en azından bir doktorun muzdar durumdaki bir hastasına yaptığı telkin ve önerileri kadar önem verilirdi.

Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali BulutCan Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut