Can Boğazdan Çıkar Kan Gruplarına Göre Beslenme Tablolu

7,9/10  (28 Oy) · 
88 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.239 gösterim
Kan grubunuza göre beslenmenin önemi...
Beslenme şeklimiz hasta ediyor.

Bir klinikte yapılan ankette "İnsan niçin hasta olur?" sorusuna; insanların yüzde yetmiş üçü "Allah sevdiğine hastalık verir!" şıkkını işaretlemiştir. Birçok insan hastalığı kaderimizin ya da genetik yapımızın kalıtsal bir sonucu olarak kabul eder. Bu nedenle beslenme şeklimizin bizi hasta edebileceğini aklımıza getirmeyiz!

Motorların farklı yakıtla çalıştığı gibi...

Hastalıklarımızın büyük bir kısmının yediklerimiz ve içtiklerimizden kaynaklandığı bilimsel anlamda da ispat edilmiştir. Kişilerin mizaçlarına uygun beslenmemesi, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalarda, farklı motorlarda farklı yakıtlar kullanıldığı gibi; insanların da birbirinden farklı mizaç ve yapılara sahip olduğu, alınan gıdayı hazmettirecek enzimin her bünyede aynı güçte ifraz edilmediği belirlenmiştir.

Kan grubunuza göre beslenin.

Bugün tüm dünyada, bu yeni bilgiler ışığında yeni bir beslenme tarzı önerilmekte; kişilerin, kan gruplarına (mizaçlarına) uygun beslenmeleri halinde şişmanlık ve hastalık probleminden kurtulacakları savunulmaktadır. Geleneksel tıp daha da ileri giderek her insanın kendine özgü sindirim sistemi ve enzimleri olduğu bilgisinden hareketle, kişiye özel beslenme programları önermektedir.

Bilinçli beslenip sağlıklı yaşayın.

Kendi bünyenize göre bilinçli beslenmenin yol ve yöntemlerini öğrenerek sağlıklı yaşayın.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786055365110
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şimal 
09 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

mehmet ali bulut bey in programlarını da defaatle izlemiş biri olarak sanki konuşuyor ve sohbet ediyorcasına kaleme aldığı bu güzel eserini çok beğendim diyebilirim..çok samimi bir dil ve dolu dolu iyi araştırma yapılmış ve hazmedilip bize sunulmuş bir kitap..herşeyin yeme içme ile başladığını güzelce izah eden ve bunu kendi adıma bilmediğimi anladığım dolu dolu bir kitap..arkadaki şematik listeye indirgemeden okuyup hazmedilmesi gerekiyor aksi halde çok yazık olur bize ve haksızlık olur yazara..