·
Okunma
·
Beğeni
·
3.561
Gösterim
Adı:
Canavarın Çağrısı
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055060718
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Delidolu Yayınları
Baskılar:
Canavarın Çağrısı
Canavarın Çağrısı
Eleştirmenler tarafından büyük övgüyle karşılanan ve pek çok ülkenin çoksatanlar listesine girmeyi başaran "Kaos Yürüyüşü" üçlemesinin iki Carnegie Madalyalı İngiliz yazarı Patrick Ness'ten okurların ruhunda fırtınalar koparacak sarsıcı bir roman!

Conor, on üç yıllık hayatı boyunca karşısına çıkan en korkutucu gerçeğin üstesinden gelebilmek için cesaretini toplamak zorunda. Talihli ki, Canavar, Conor için geldi; ve ondan istediği tek şeyse, belki de bir insandan istenebilecek en tehlikeli şey: Gerçeğin ta kendisi. Oysa Conor gerçekle baş edemeyecek kadar çaresiz. O zaman birileri Conor'ı bir türlü kabullenmek istemediği duygularla yüzleştirmeli...

Patrick Ness'in efsane yazar Siobhan Dowd'un özgün fikrinden esinlenerek kaleme aldığı Canavarın Çağrısı, yalnız bir çocuğun, onun hasta annesinin ve hiç beklenmedik ziyaretçisi Canavarın cesur, karanlık ama gülümseten hikâyesi…

Birçok edebiyat otoritesine göre yayımlandığı yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilen Canavarın Çağrısı, Yetimhane, Kıyamet Günü gibi beğeniyle izlenen filmlerin İspanyol yönetmeni Juan Antonio Bayona tarafından beyaz perdeye uyarlanarak göz alıcı bir sineme filmine dönüştürüldü. Başrollerini Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver gibi Hollywood'un ünlü yıldızlarının paylaştığı bu sıradışı film son yılların en başarılı edebiyat uyarlamalarından biri olarak anılıyor.

Öykü içinde öykü anlatarak, okurlarına aynı Canavarın Conor'a yaptığı gibi sağ gösterip sol vuran Patrick Ness'in bu ödüllü romanı; yürek burkan, umut verici ve hepsinin ötesinde, kurtuluşa giden cesareti içeren bir hikâye.

Kim bilir, insan en doğru dersi bazen bir canavardan alabilir...

"İlgi çekici... Güçlü ve etkileyici."
-Philip Pullman-

"Olağanüstü...
Sürükleyici, tesirli, ustalıkla işlenmiş."
-Amanda Craig, The Times-

"Canavarın Çağrısı'nın özgünlüğü, ömrümüz boyunca haşır neşir olsak da, üstüne düşünmediğimiz bir olguyu irdelemesinde yatmakta: 'Hikâye' kavramının, hayatımızla iç içe yapısı."
-Kayıp Rıhtım-
216 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
"SENİNLE İLGİLİ HERŞEYİ BİLİYORUM, CONOR O'MALLEY"

Canavarın Çağrısı'ndan ilk kez bir iki ay önce film fragmanını izleyerek haberdar olmuştum, ama kitap olduğunu öğreneli birkaç gün oldu sadece. Filmin fragmanı bana çok etkileyici geldi, kitabı olduğunu öğrenince de hemen okumak istedim..yeter ki şu karışık, korkunç günlerde zihnimizi başka yerlere taşımak mümkün olsun...ki oldu da ..kitabı okudum; okudum ama burada da ağlamamak mümkün olmadı...çünkü 13 yaşındaki Connor'ın yavaş yavaş ölmekte olan annesiyle yaşadığı şeyler insanı etkiliyor. BUrada elbette kitaptaki gelişmeleri bir şekilde belli etmiş olacağım, o yüzden kitabı okumayı düşünenler okumamalı belki de... Connor'ın evlerinin az ilerisindeki porsuk ağacı bir canavara, dev bir porsuk ağacı canavarına dönüşüp her gün tam saat 12.07'de ona gelerek ona tam üç hikâye anlatacağını ve bu üç hikâyeden sonra da Connor'ın kendisine bir hikâye anlatacağını söylüyor. Connor'ın hayatı zor, çünkü annesi ağır hasta, babası başka bir kadınla evlenip ABD'ye taşınmış, okulda arkadaşlarıyla arası kötü..bütün bunların arasında bir de ona hikâye anlatmayı kafayı takmış, kendisiyle ilgili herşeyi bildiğini söyleyen bir porsuk ağacı canavarı çıkıyor ortaya..ve canavarın dediğine göre canavarın ayaklanmasının sebebi aslında Connor'ın onu çağırmış olması..tamam da, Connor canavarı neden çağırmış olabilir ki? Canavar Connor'ın bir gerçeği gizlediğini söylüyor ve bunu açıklamasını istiyor...kitabın sonunda da işte o gerçeği öğreniyoruz.

Kitap baştan sona muhteşem çizimlerle desteklenmiş; okuduğumuz hikâye kadar güzel, etkileyici hatta ürkütücü çizimler bunlar; filmin fragmanında ise daha da güzel canlandırmalar görüyoruz... Hikâye çok dokunaklı, çok etkileyiciydi; son sayfalarda, yani gerçeği öğrendikten sonra ben de kendimi bıraktım açıkçası. Bir insanın hayata ve ölüme bakabilmesi, beni her zaman etkilemiştir: Joyce'un Ölüler'inde içine kapanık Gabriel, Çehov'un daha yeni okuduğum ve hâlâ etkisini yitirmeyen hikâyesinde ölmek üzere olan, birşeyler söylemek isteyen ama bunun ne olduğunu anlamayan saf, temiz Gusev, ya da okyanusun açıklarında artık yorulan ve hayatı ve hakikati anlamaktan bitap düşen Martin Eden aklıma ilk gelenler...burada da, elbette edebi anlamda bu diğer eserler gibi olmasa da, kesinlikle çok iyi bir şekilde yazarın bize aynı şeyi anlattığını görüyoruz... bir çocuğun zihnini, yüreğini ince ince anlatıyor bu hikâye...herkese öneriyorum...

***
Ekim ayında gösterilecek filmin fragmanları:

https://www.youtube.com/watch?v=7r1Kniofm5Y

https://www.youtube.com/watch?v=R2Xbo-irtBA
216 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Yorumun aslı ve tamamı --> https://yaprakonur.wordpress.com/...agrisi-patrick-ness/

Kitap Connor'ın hikâyesini anlatıyor. 13 yaşındaki Connor'ın annesi kanser, babası ise onları terk edip kendisine yeni bir aile kurmuş. Bir de hiç anlaşamadığı titiz mi titiz bir annenesi (kitapta büyükanne olarak çevirilmiş) var. Okuldaki herkes annesi hasta olduğundan kendisine anlayışlı yaklaşmaya çalışsa da okulun kabadayılarıyla başı dertte. Her gece gördüğü kabuslar ise cabası...

Ne kadar da karanlık bir tablo çizdim, değil mi?  Bu kitap gerçekten karanlık bir dram.  İnsanın içini ısıtan, yüzünde tebessüm oluşturan bir sıcaklığı yok, tam tersi boğazınıza bir yumru oturtuyor ve gözlerinizi dolduruyor.

Kısacası Canavarın Çağrısı bir çocuk kitabı değil, sindirmesi kolay bir kitap da değil ama benim mutlaka okunmalı dediğim kitaplardan biri oldu. Her şeyiyle kelimenin tam manasıyla mükemmeldi.
224 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Dram yüklü bir masal.
Bitirilmemiş işler, dile gelmemiş sözler ve bilinçaltına attıklarımızla oluşan kabuslarımız.
En büyük kabusumuz, kendimize dahi itiraf etmekten korktuğumuz gerçeklerdir.
Bir kaç saatte bitirilebilen ama üzerinize bıraktığı ağırlıktan uzun süre kalkamayacağınız bir kitap.
Mutlaka okuyun, sessiz bir köşede, çünkü boğazınıza bir yumru oturuyor ve gözyaşlarınıza hakim olamıyorsunuz.
216 syf.
Conor, annesi kanserle savaşan bir çocuk. Bu yetmezmiş gibi okuldaki arkadaşlarıyla olan problemleri, babasının uzaklığı ve gece gördüğü kabuslarıyla başı oldukça dertte..
Kitabi okumaya başladığımda yumuşak bir hikaye olduğunu düşündüm. O kadar akıcıydı ki, başladığım gibi yüzüncü sayfasına gelmişim. Sonra birden tüm o gerçeklik boğazımda düğümlendi.
Conor için geceyarısı gelen bir canavar, ona üç hikaye anlatacağını ardından dördüncü hikayeyi ona Conor'ın anlatacağını söylüyor. Böylelikle maceramız başlıyor.
Conor'la ayni yaslardayken benim anneme de kanser teşhisi konulmuştu. Üstelik annem yakinimda degil çok uzakta tedaviye başlamıştı. O siralar hayatımın nasıl gectigini size kitaptan bir cümle ile anlatabilseydim, şu cümleyi seçerdim:
"İnanilmaz gibi görünse de, dünyanın geri kalanı için zaman akıp gitmeye devam ediyordu.
Bir şey beklemeyenler için."
Ve Conor'ın bize anlattigi hikayede, bu yasadigimdan bağımsız olarak kendimi buldum. Herkesin kendini bulacağını düşünüyorum.
Bu kitap benim unutulmazlarim arasında yerini aldi.
İçeriğini anlatmak istemedigim icin tanitimini kisa tutuyorum. Sadece genel konusuna değinmek istedim.
Ancak kitap canavarin "üç hikaye"si ile bana Kehf Suresi'ndeki Hz Musa kissasini hatirlatti. Dördüncü hikaye daima bizde :)
İmtihanlarimizdan en hayirli en güzel şekilde sıyrılabilmek duasıyla...
216 syf.
·Beğendi·9/10
Gizli saklı kalmış hazinelerden biri bu kitap... Karanlık bir hikayesi var. Bir anne olarak çok etkilendim, boğazıma oturdu yumru gitmek bilmedi. Yaşı geldiğinde oğluma da okutmak niyetindeyim. Annesi kansere yakalanmış, 13 yaşında bir çocuğun iç çatışmasını anlatıyor. Basım bir harika, çizimler bir harika. Sayfa sayısı 200 civarı ama kitap bildiğiniz ağır. Bir yerde denk gelirseniz elinize alıp bakın ☺️ Favorilerime girmiştir ve kesinlikle tavsiyedir!
216 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Kitabı uzun süredir okumak istiyordum. Film uyarlamasını da görünce daha çok merak ettim ve önce kitabı okumayı ardından da filmi izlemeye karar verdim.
Kitabı beğendim. (Umarım film de güzeldir)
.
.
Kitap Conor’ın başından geçenleri anlatıyor.
Annesi kanser olan Conor psikolojik olarak çok zor dönemler geçirmekte okulda arkadaşlarıyla iletişimleri sıfıra inmiş ve okulda zorbalıklara uğramaktaydı.
Bir gece arka bahçelerindeki Porsuk Ağacı ayaklanır ama Conor rüya mı gerçek mi olduğunu ayırt edemez.
Sonrasında her gece 12.07 de Canavar ortaya çıkar ve Conor a 3 hikaye anlatacağını ve sonunda Conor’ın da ona 4. hikayeyi kendi hayatının hikayesini anlatacağını söyler.
Conor’ın Amerika’da yeni ailesi ile yaşayan bir babası ve pek anlaşamadığı bir büyükannesi var.
Canavarın anlattığı hikayeleri sevdim.
.

Yazarın diğer kitapları #BizÖlümlüler
#SonveÖtesi ni de yakın zaman da okumayı çok istiyorum.
216 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Her insan kendini samimi hisseder fakat samimiyete ulaşmak zordur. Samimiyet, dürüstlük gerektirir ve dürüstlüğün en zor aşaması da kendine dürüst olmaktır. Aynı zamanda bu dürüstlüğün ilk aşamasıdır da. Bu yüzden zor da olsa bazı şeylere kendimizden başlamamız gerekir. Sıkıca kapanmış kapıların anahtarlarını dışarıda bir yerde arayarak bize verilmiş olan zamanı boşa harcadığımızı ne zaman fark edeceğiz?

Bir insan dürüst olduğunu ne zaman fark eder? Ya da şöyle sorayım; bir insan kendine yalan söylediğini kolayca fark edebilir mi? Her insan yalan söyleme konusunda başarısız olduğunu savunur; fakat her zaman en inandırıcı yalanları kendine söyler. Kendine söylenen yalan insan için bir kaçış yoludur. Fakat bu yalan ne kadar inandırıcıysa, yolun sonunda karşınızda bulacağınız uçurum da bir o kadar derin olacaktır.

Patrick Ness'in elimizde tuttuğumuz bu romanı başarı ile yazabilmesinin nedeni samimiyetidir. Kitabın başında bu romanı yazmanın onun için ne ifade ettiğini dürüst bir şekilde dile getirmesi, kaleminin önünde duran duvarları yıkmak için yaptığı en önemli hamle. Ness, yazarken bu duvarları nasıl yıktıysa, bizler de okurken o şekilde kendi duvarlarımızdan kurtulmalıyız. Çünkü "Canavarın Çağrısı" kendinize dürüst olmadan okuyabileceğiniz bir eser değil. Bu, eserin okuması zor olduğunu söyleyen bir şey değil; aksine ancak dürüstlükle okunabilecek kadar basit bir roman. Satır aralarını okuyup alt metni keşfetmediğiniz sürece kendinizi bulamayacağınız, kendinizi bulamadığınız sürece de anlamını kavrayamayacağınız bir eser. Dürüstlükle başlanırsa, dürüstlükle bitecektir.

İnsan, zordan kaçar. Karşısındaki zorluk ne olursa olsun, kaçmak savaşmaktan daha mantıklı bir seçenekse, insan her zaman kaçar. Bu bir savunma mekanizmasıdır. Bu bir içgüdüdür. İnsanların içgüdüleri benzerdir, fakat cesaret gerektiren bir içgüdüde, bir çocuk her zaman bir adım öndedir. Bir yetişkine göre çocuk, kendi içini daha rahat görebilir ve keşfedebilir. Ve bir çocuğun içi, dışından büyüktür. Her çocuğun, bir canavarı vardır, yatağının altında değil, içinde saklanır.

"Canavarın Çağrısı" konusu üzerine çok konuşacağım bir eser değil. Çünkü masallara benziyor. Bir masal hakkında fazla konuşursanız, büyüsü bozulabilir. Büyülü bir dünyanın büyüsünü kaçırmak, yapılabilecek en tehlikeli eylem olabilir. İçindeki dürüstlüğü yakalamak için dürüst olup, satırları arasında kaybolacağınız bir roman, "Canavarın Çağrısı".
216 syf.
·Beğendi·10/10
Kısa ama o kadar derin bir kitap ki...Okurken cok fazla duygulandığim yer oldu.Hele sonu ağlattı beni.Unutamayacağım kitaplardan olacak.Connor beni cok etkiledi gercekten.
216 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Siobhan Dowd'un özgün fikrinden esinlenerek ortaya çıkmış bir Patrick Ness romanı.
Siobhan Dowd'un beşinci kitabı olacakmış eğer tamamlayabilseymiş. 1960 doğumlu ingiliz yazar 47 yaşında göğüs kanserinden hayatını kaybetmiş ve tamamlayamadığı eserinin Patrick Ness'e tamamlanması önerilince Ness şöyle diyor;
"O yaratıcı kadının üslubunu taklit etmezdim, edemezdim.Bunu yapsaydım ona okura en önemlisi hikayeye zarar vermiş olurdum.
Fakat iyi fikirlerin bir özelliği var: yeni fikirlerin doğmasına önayak olmaları."

Ve şöyle devam ediyor Ness, "yol boyunca bana rehberlik eden tek şey , Siobhan' ın da beğeneceğini düşündüğüm bir kitap yazma arzusu oldu.Başka hiçbir ölçüt önemli olamazdı."

Ness'in saygın şekilde yazdığı sözler beni çok etkiledi.
Kitaba gelince ne yazık ki filmini önceden izlemiştim ama mutlaka kitabınıda okumalıyım dediğim filmlerden olmuştu. Hem film hem kitap oldukça etkileyici. Belki filmini tekrar izlemem ama kitabını kesinlikle tekrar okuyabilirim.

Burda uzun uzun kitabın içeriğini anlatmayacağım fakat bir alınti yapmam gerektiğini düşünüyorum;
" Yaşam kelimelerle yazılmaz eylemlerle yazılır ne düşündüğün değil ne yaptığın önemli"


On üç yaşındaki Conor'un yaşadıklarını biraz efsanevi bir dilde ve bana göre destansı diyebileceğim nitelikte anlatılmış. Oldukça sürükleyici bir kitap başladığım gün bitirmemin neden hem içeriğin hem de anlatım tarzının çok iyi olması yanın da ,iyi bir çeviri olduğu ve iyiki gün 24 saat diyebilmem. Ayrıca konunun ilginçliği ve alışılmış kalıpların içinde olmaması.
216 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Resmen hikaye içinde hikaye çok beğendim hani kelimeler bazen yetersiz kalır ya ben o noktadayım aynı anda size bir çok şeyi sunabiliyor ve sizden bir kaç şeyi de siz fark etmenden çalabiliyor son olarak canavar ayaklanmıştı çünkü şifa isteyen biri vardı
224 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Canavarın Çağrısı- Patrick Ness
⏩"Bazen insanlar en büyük yalanları kendilerine söylemek zorunda kalır."
⏩"Yaşam kelimelerle yazılmaz, eylemlerle yazılır. Ne düşündüğünü önemli değil. Ne yaptığın önemli."
▶️Kitaba nasıl başlayacağımı nasıl söze gireceğimi bilemiyorum. İnsanı sorgulayan bir havası var cidden.13 yaşındaki Conor'ın ve yavaş yavaş ölmekte olan annesinin hikayesini konu alıyor.
220 sayfalık bir kitap olmasına karşın insanı düşündüren cinsten olduğu da aşikar.
Conor'ın evlerinin arkasında porsuk ağacı bulunuyor ve gece 12:07'de bir canavara dönüşüp Conor ile yaşadıklarını anlatıyor. Aslında Canavar üç hikaye anlattıktan sonra Conor'ın da ona da bir hikaye anlatmasını istiyor ki bu hikaye kabuslarında gördüğü ve kabul edemeyeceği bir hikayedir. Kitabı okumaya başladığım da Conor'un aldığı kararlar, suskunluğu, dik duruşu olsun aciz bir insanı gösterse de, babasına, büyükannesine karşı aldığı ve takındığı üslup olsun kabaca olsa da şaşırtıcıydı. Sonuçta küçük bir çocuk ama kendisinden yaşça büyük davrandığı da kesin.

Aslında iyinin iyi olmadığı kötününde kötü olmadığını apaçık gösteriyor.
Hayattan beklentimiz ya da onun bize hazırladığı zorluklar karşısında duygu dediğimiz öfkemize hakim olamadığımızı, ki bunun sonucunda da Conor'un yaptığı hata aslında okuldaki davranışı ökfesinin bir sonucu olsa da Harry'nin de hakettiğini düşünüyorum.
Kitabın sonunda Canavar, Conor'a öyle bir son gösterdi ki ben bile okurken böyle olmasın dedim. Canavarın aslında neden 12:07'de geldiğini de öğrenmiş oldum. Yani sonu tam beklediğim gibi bitmedi açık uçluydu ama tahmin de edebiliyorsunuz zaten.

İnanmak istesek de inanmaya korktuğumuz gerçekleri bir bir gösteren olağanüstü bu başyapıttan kopamayacaksınız.
Kabul etmek istemediğimiz ama yüzümüze tokat gibi vurulan gerçekler çok acı olabiliyor.
Burcu abla yine nokta atışı yaparak harika bir kitabı bizlere daha okutturdu.
Bu kitabı alın ve okuyun pişman olmayacaksınız.
Sıra kitabın filminde. Umarım kitap kadar beğenirim.
216 syf.
Çocuk kitabına hazır mısınız? Şaka tabii ki ne çocuğu.
Çocuklar okusa dramdan hayata küsebilirler. Connor'un hayatı, Öyle bizdeki gibi ''Acıların Çocuğu Emrah da'' değildi :) ama zor bir hayatı vardı. Yaşadığı olumsuzluklar ve acılar fantastik hikayeyle birleşince mükemmel bir kitap olarak karşımızda.

Connor'un annesi hasta, babası ile ayrı yaşıyorlar.( Birde anneannemiz var. Connor için tam baş belası)
Her gece kabus görmekte ama gerçek gibi sanki. Buralar zaten tam fantastik. Ayrıca farklı farklı küçücük hikayeler de var içinde.

Spoiler yazmayı hiç sevmiyorum. Okul hayatında da bazıları ona dert olmakta ama haklarından iyi gelecek sonunda. Fazla bir şeylerde yazmak istemiyorum kitap hakkında. Ama okunacak farklı kitaplar arıyorsanız sizlere hitap edebilir.

Sonuç olarak dram oldukça etkiledi beni. Kitabı çok beğendim. Dili de akıcı olup sayfalar su gibi akıyor. Fantastik severler kesinlikle tavsiye ederim okumanızı.
İnsan yalnızca bir defa genç olur derler; iyi ama, sizce de gençlik fazla uzun sürmüyor mu? İnsanın dayanabileceğinden uzun...
Hilary Mantel.
“Yaşam kelimelerle yazılmaz,dedi canavar.Eylemlerle yazılır.Ne düşündüğün önemli değil. Ne yaptığın önemli.”
Patrick Ness
Sayfa 207 - Deli dolu
Zihnin rahatlatıcı yalanlara inanır, ama o yalanları gerekli kılan acı gerçekleri de bilir. Her ikisine de inandığın için zihnin seni cezalandırır.
"Yaşam kelimelerle yazılmaz." dedi canavar. "Eylemlerle yazılır. Ne düşündüğün önemli değil. Ne yaptığın önemli."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Canavarın Çağrısı
Baskı tarihi:
2016
Sayfa sayısı:
224
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055060718
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Delidolu Yayınları
Baskılar:
Canavarın Çağrısı
Canavarın Çağrısı
Eleştirmenler tarafından büyük övgüyle karşılanan ve pek çok ülkenin çoksatanlar listesine girmeyi başaran "Kaos Yürüyüşü" üçlemesinin iki Carnegie Madalyalı İngiliz yazarı Patrick Ness'ten okurların ruhunda fırtınalar koparacak sarsıcı bir roman!

Conor, on üç yıllık hayatı boyunca karşısına çıkan en korkutucu gerçeğin üstesinden gelebilmek için cesaretini toplamak zorunda. Talihli ki, Canavar, Conor için geldi; ve ondan istediği tek şeyse, belki de bir insandan istenebilecek en tehlikeli şey: Gerçeğin ta kendisi. Oysa Conor gerçekle baş edemeyecek kadar çaresiz. O zaman birileri Conor'ı bir türlü kabullenmek istemediği duygularla yüzleştirmeli...

Patrick Ness'in efsane yazar Siobhan Dowd'un özgün fikrinden esinlenerek kaleme aldığı Canavarın Çağrısı, yalnız bir çocuğun, onun hasta annesinin ve hiç beklenmedik ziyaretçisi Canavarın cesur, karanlık ama gülümseten hikâyesi…

Birçok edebiyat otoritesine göre yayımlandığı yılın en iyi kitaplarından biri olarak gösterilen Canavarın Çağrısı, Yetimhane, Kıyamet Günü gibi beğeniyle izlenen filmlerin İspanyol yönetmeni Juan Antonio Bayona tarafından beyaz perdeye uyarlanarak göz alıcı bir sineme filmine dönüştürüldü. Başrollerini Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver gibi Hollywood'un ünlü yıldızlarının paylaştığı bu sıradışı film son yılların en başarılı edebiyat uyarlamalarından biri olarak anılıyor.

Öykü içinde öykü anlatarak, okurlarına aynı Canavarın Conor'a yaptığı gibi sağ gösterip sol vuran Patrick Ness'in bu ödüllü romanı; yürek burkan, umut verici ve hepsinin ötesinde, kurtuluşa giden cesareti içeren bir hikâye.

Kim bilir, insan en doğru dersi bazen bir canavardan alabilir...

"İlgi çekici... Güçlü ve etkileyici."
-Philip Pullman-

"Olağanüstü...
Sürükleyici, tesirli, ustalıkla işlenmiş."
-Amanda Craig, The Times-

"Canavarın Çağrısı'nın özgünlüğü, ömrümüz boyunca haşır neşir olsak da, üstüne düşünmediğimiz bir olguyu irdelemesinde yatmakta: 'Hikâye' kavramının, hayatımızla iç içe yapısı."
-Kayıp Rıhtım-

Kitabı okuyanlar 236 okur

  • Rümeysa Köse
  • Uğur Eroğlu
  • Neslihan Öztürk
  • Julia Ann
  • *sema*
  • bhmflzf
  • Yağmur Aslı Türker
  • Tolga Bozbey
  • Eymen Gültekin
  • asligoknur

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%7.8 (11)
9
%4.3 (6)
8
%1.4 (2)
7
%3.5 (5)
6
%1.4 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0