Canavarlar DeniziRick Riordan

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.031
Gösterim
Adı:
Canavarlar Denizi
Alt başlık:
Percy Jackson ve Olimposlular 2
Baskı tarihi:
2005
Sayfa sayısı:
281
ISBN:
9786051110462
Kitabın türü:
Yayınevi:
Doğan Egmont
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri oldugunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?
(Tanıtım Bülteninden)
Canavarlar Denizi'ne uzun bir yolculuk ve büyük aile sırları Percy'nin hayatını cehenneme çevirecek.Bir Yunan tanrısının oğlu olmak bir şeref mi yoksa başına bir belamı olacak,işte bu kitapta belli oluyor.
Serinin ikinci kitabı. Melezler kampı tehlike altında ve bizim Percy kampı kurtarmak için yeni bir maceraya atılıyor. Aynı zamanda kankisi Kıvırcık'ı da kurtarması gerekiyor. Finalde güzel bir sürpriz bizi bekliyor. Hikaye akışı güzel. Okumanızı öneririm.

Benzer kitaplar

İlk kitabı bitirdim ve hızımı alamadım.Bu kadar yoğun olduğum bir dönemde bile bana kendini okuttu.Kitaplara çok beğendiğim halde 9 puan veriyorum çünkü 10 puan verdiklerimin benim için ayrı yeri olan kitaplar olmasını istiyorum.Bilemiyorum belki daha sonradan 10 a çeviririm.
Canavarlar denizine yapılan nefes kesici yolculuk gerçekten mükemmeldi. Riordan'ın yeni eklediği karakterleri sevdirmesi beni en çok etkileyen şey oldu. Kitabın sonundaki sürpriz ise insanı bi an önce üçüncü kitabı okumaya zorluyor.
bu kitap ilkine göre biraz daha akıcı ve anlatımı filan daha iyidi yeni gelen karekterler filanda güzeldi
Bu kitap seride bana göre en sıkıcı kitaptı. Daha çok Annabeth karakteri yer edilmesine göre sıkıcı geldi. Annabeth ve Percy'nin arkadaşlığı, kitabın en son sayfaları üçüncü kitaba geçmek için heyecan kattı.
Bu kitap serinin ilk kitabına göre benim için daha az heycanlıydı ama tabi ki de küçük de olsa heycanlandığım yerlerden biri canavarlar denizinde içinde Percy Annabeth in de bulunduğu Aresin kızı Clarisse nin konturolinde ki savaş botunun patlaması ve makine dairesinde bulunan Percy nin erkek kiklop kardeşi Tyson nın ateşe dayanıklı olmasına rağmen öldüğünü sandığım yerdi
Seriye dur durak bilmeksizin devam ediyorum! :) Filmlerini de izledim kitaplar bitince fakat bayağı fark vardı. :/ Çok keyifli bol maceralı bir seri iyi ki almışım. :) Bu kitapta büyük bir mucize gerçekleşti bakalım bu mucize kehanetleri nasıl etkileyecek :O
Serinin 2. Kitabı bitti. Percynin bu kitaptaki hedefi Kıvırcık’ı ve Melez Kampı’nı kurtarmak. Bunun içinde altın postu alması gerek. Annabethle beraber nefes kesici bir maceraya atılıyorlar. Kitap Şimşek Hırsızı kadar etkileyici değildi ama Gine’de güzeldi
Kesinlikle etkileyici yunan mitolojisine ilgi duymamı sağladı, tüm serisini okudum. Fantastik kitap sevenler için okunması gereken bir kitap. Unutmayacağım kitaplardan biri.
Percy Jackson ve Olimposlular serisinin en sevdiğiniz kitabı deseler bu kitabı seçerim çünkü Yunan mitolojisine ilk defa bu kitapla başladım.Bu serinin ilk kitabı normalde Şimşek Hırsızı ama naparsın işte ben bu kitapla başladım :)

Kitaptaki olayları anlatmaya başlarsam spoiler vericem diye korkuyorum en iyisi anlatmayayım ama şunu diyebilirim ki macera türü kitap seviyorsanız bu kitaba daha doğrusu bu seriye bir şans verin ;)
Percy yedinci sınıfı bitirebilir. Gözlemeler mavi olabilir. İşte bunun gibi böyle ufak mucizeler...
Ne diyeceğimi bilemiyordum. Tavana diktim gözlerimi; Thalia'nın ağacı ile beraber ben de yavaşça ölüyordum sanki.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Canavarlar Denizi
Alt başlık:
Percy Jackson ve Olimposlular 2
Baskı tarihi:
2005
Sayfa sayısı:
281
ISBN:
9786051110462
Kitabın türü:
Yayınevi:
Doğan Egmont
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri oldugunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 731 okur

  • Dilara Babuç
  • Azra
  • sultan
  • Emin Karataş
  • .
  • Emirhan ÖZER
  • Aslıgül Yalçınkaya
  • Azra Kaya
  • rana uygun
  • Deniz Bayındır

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.7
14-17 Yaş
%29.9
18-24 Yaş
%44.8
25-34 Yaş
%10.3
35-44 Yaş
%4.3
45-54 Yaş
%2.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%2.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%73.3
Erkek
%26.7

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%45.4 (84)
9
%17.8 (33)
8
%20.5 (38)
7
%8.1 (15)
6
%3.8 (7)
5
%2.2 (4)
4
%1.1 (2)
3
%1.1 (2)
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları