Canavarlar Denizi (Percy Jackson ve Olimposlular 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5058
Gösterim
Adı:
Canavarlar Denizi
Alt başlık:
Percy Jackson ve Olimposlular 2
Baskı tarihi:
2005
Sayfa sayısı:
281
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051110462
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Egmont Yayıncılık
Baskılar:
Canavarlar Denizi
Canavarlar Denizi Hc
The Sea of Monsters
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri oldugunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?
(Tanıtım Bülteninden)
281 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Macera ilk sayfadan son sayfaya kadar durmaksızın devam ediyor. Karakterler, kavramlar artık oturduğu için birinci kitaba göre daha hızlı okunabiliyor. Yunan mitolojisiyle dopdolu heyecanlı fantastik seriyi kaçırmayın, mutlaka okuyun.
281 syf.
·9 günde·7/10
Kitabı okurken serinin diğer kitaplarına göre daha çok sıkıldım.Tek başına çok kötü bir kitap değildi. Ama bence kendi serisinin en kötü kitabı.
281 syf.
Percy Jackson serisinin heyecan dolu ikinci kitabı.. Bu kitapta Melez Kampı sınırlarının zayıflamasını düzeltmek için Canavarlar Denizi'nde ve oraya giderken yaşanan olaylar yine Percy'nin ağzından anlatılıyor. Sonu da bir hayli beklenmedik bitiyor...
281 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitap mitolojiye merak saldığım bir dönemde tesadüfen elime geçti. Normal şartlarda önyargılı yaklaşacağım bir tarz ancak mitoloji ruhuna tutunup okumaya başladım.İlerleyen dönemlerde seriyle beraber yeniden okumak isterim.
Akıcı,heyecanlı ve de canlı bir anlatım var. Film mi izledim kitap mı okudum diye sonradan kararsız kaldığım zamanlar oldu. Sahneler olabildiğince canlı bir şekilde zihnimde yer aldı.
281 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Ben bir kitabı alınca (tabi eğer beğenirsem) serisini okumadan bırakmayan biriyimdir. Bu yüzden Şimşek Hırsızından sonra direkt olarak tüm seriyi aldım. Dürüstçe söyleyebilirim ki kitaplığımdaki en sevdiğim seri.
Fakat efsane Şimşek Hırsızından sonra Canavarlar Denizi pek beklediğim gibi değildi.
Bu kitabın konusu da şu şekildeydi;
Percy'nin yıl boyunca okuldaki tek arkadaşı Tyson hakkındaki gerçek,
Bu kitabı etkileyen tek şeydi : Tyson bir kikloptu. Üsteliko da Poseidon'un oğluydu. Yani Percy'nin yarı kardeşi...
Percy daha bu şoku üstünden atamadan Kıvırcık ın başının büyük tehlikede olduğunu öğrenir. Be eğer Kıvırcık ölürse aralarındaki duygu bağı yüzünden Percy de ölücek...
Anabeth de kitap boyunca Tyson la bir geçinemedi. ( Anabeth i severim ama bu kitapta fazla önyargılı)
Ancak daha öncede söylediğim gibi kitap okumanın yaşı yoktur. Üstelik Percy Jackson okumanın...
281 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabını büyük bir ilgiyle okumuştum ama filmi tutmadığı için baya bir üzülmüştüm o zamanlar :) Özellikle ilk kitabından sonra baya büyük bir ilgi duymuştum bu seriye
281 syf.
·Beğendi·10/10
Canavarlar Denizi'ne uzun bir yolculuk ve büyük aile sırları Percy'nin hayatını cehenneme çevirecek.Bir Yunan tanrısının oğlu olmak bir şeref mi yoksa başına bir belamı olacak,işte bu kitapta belli oluyor.
281 syf.
Yıllar içinde ki sır, vicdan, öfke ve üzüntü... Bir ağaç, sıradan bir ağaç. Ama o sıradan saydığımız ağacın içinde can varsa? Ve o can hırs ve intikam için zehirlenirse? Macera ve komiklik. Üzüntü ve kahkaha aynı anda...
281 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Serinin ikinci kitabı. Melezler kampı tehlike altında ve bizim Percy kampı kurtarmak için yeni bir maceraya atılıyor. Aynı zamanda kankisi Kıvırcık'ı da kurtarması gerekiyor. Finalde güzel bir sürpriz bizi bekliyor. Hikaye akışı güzel. Okumanızı öneririm.
296 syf.
·Beğendi·10/10
Çoook güzeldi bu ikinci kitap. Hatta ilk kitaptan bile daha güzeldi ki bı ender bulunan bir durumdur. Şu an burada ne yazsam yalan. Tek diyebileceğim:

BENİM İÇİN ALIN VE OKUYUN!
281 syf.
·Beğendi
Percy'nin tuhaf macerası devam ediyor!
Percy, Deniz Tanrısı Poseidon'un oğlu. Yarı Tanrı, yarı melez bir çocuk. Daha çocuk fakat babasının kim olduğunu öğrenmesiyle birlikte hayatı da tamamiyle değişiyor. Gelin bu değişimin ikinci kitabında neler gördüğüme bakalım.
İkinci kitap Melez Kampı'nın sınırlarını koruyan sihirli ağacın zehirlenmesiyle başlıyor. Yani daha ilk sayfadan tehlikelerle dolu bir maceraya başlıyorsunuz. Percy çok genç, ve bu dünyanın hızına, karmaşıklığına yavaş yavaş alışmaya çalışıyor. Ailesine belki de hiç beklemediği şekilde yeni bireyler katılıyor. Kabullenmesi zor kişiler. Diğer taraftan her seferinde düşmanlar çoğalıyor o ise dostlarıyla beraber bunlara karşı koymakta hiç gecikmiyor. Aslında her kitapta biraz daha bu dünyanın tanıdığı olmaya başladığınızı hissediyorsunuz. Çünkü Percy nasıl yabancı ise bizde öyleyiz ve onun gözünden buna tanıklık etmenin keyfi başka. Seride ilerdikçe aksiyon artıyor, hikayenin sürükleyiciliği farklı bir boyut kazanıyor. Ve ben bu akışı çok sevdim. Şimdilik bu kadar. Üçüncü kitap 'Titanların Laneti'ni okumak için sabırsızlanıyorum.
281 syf.
·9 günde·9/10
Canavarlar denizine yapılan nefes kesici yolculuk gerçekten mükemmeldi. Riordan'ın yeni eklediği karakterleri sevdirmesi beni en çok etkileyen şey oldu. Kitabın sonundaki sürpriz ise insanı bi an önce üçüncü kitabı okumaya zorluyor.
"Benim sevgili küçük kuzenim, çağlar boyunca öğrendiğim tek bir şey var: Ailenden vazgeçemezsin, seni buna ne kadar kışkırtsalar da. Senden nefret etmeleri, seni utandırmaları veya İnternet'i
keşfetmene karşın dehanı anlamamaları önemli değil..."
"Sen hiç böyle hissetmez misin? Yani bir gün dünya iyice berbat bir yer haline gelse, her şeyi sıfırdan tekrar yaratabilsek, nasıl olurdu? Savaşlar sona ererdi. Kimse evsiz kalmazdı. Yaz tatillerinde kitap okuma ödevi verilmezdi."
O anda farkettim ki tamamladığım görev için takdir edilmek istiyordum ama diğer kampçıların takdiri değildi önemli olan. Babamın bana bir şey söylemesini istiyordum. Beni fark etmesini istiyordum.
Hiç eve geldiğinizde odanızın darmaduman olduğunu gördünüz mü? Hani yardımsever bir kişi (merhaba Anne) odanızı temizlemiştir" de artık aradığınız hiçbir şeyi bulamaz olmuşsunuzdur? Hani, her şey odadaysa bile içiniz
ürperir çünkü birileri özel eşyalarınızı karıştırmış, bir de
üstüne limonlu mobilya cilası sıkmış gibi hissedersiniz?

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Canavarlar Denizi
Alt başlık:
Percy Jackson ve Olimposlular 2
Baskı tarihi:
2005
Sayfa sayısı:
281
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051110462
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Doğan Egmont Yayıncılık
Baskılar:
Canavarlar Denizi
Canavarlar Denizi Hc
The Sea of Monsters
Bir gün birisi çıkıp size Antik Yunan tanrılarının hala hayatta olduklarını söylese ne yapardınız? Ya ailenizden birinin bu tanrılardan biri oldugunu öğrenseniz? Olağanüstü güçlere sahip olduğunuzun farkına varsanız?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 1.920 okur

  • Betül Büşra Bektaş
  • Neptünlü
  • Zeynep Yaman
  • kübra tatlıalma
  • Emre Güngör
  • Çağla
  • Yasemin
  • Gürkan Lalek
  • Dalga Dalga
  • Ayşe 1

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.7
14-17 Yaş
%29.9
18-24 Yaş
%44.8
25-34 Yaş
%10.3
35-44 Yaş
%4.3
45-54 Yaş
%2.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%2.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%73.3
Erkek
%26.7

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%37.8 (179)
9
%16.5 (78)
8
%18.8 (89)
7
%9.9 (47)
6
%5.1 (24)
5
%2.1 (10)
4
%0.6 (3)
3
%0.8 (4)
2
%0.2 (1)
1
%0

Kitabın sıralamaları