Candan Öte Sevmek (Sahabenin Peygamber Aşkı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
375
Gösterim
Adı:
Candan Öte Sevmek
Alt başlık:
Sahabenin Peygamber Aşkı
Baskı tarihi:
Mayıs 2008
Sayfa sayısı:
256
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789752694583
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nesil Yayınları
Allah Resûlü'nü (a.s.m.) yakından tanıyan Sahabe efendilerimiz büyük bir aşk ve heyecanla onu adım adım takip ettiler. Her tavrını, bakışını, duruşunu, tebessümünü zihinlerine nakşettiler. Gördüklerini, duyduklarını aynen yaşadılar.

Allah Resûlü'nün (a.s.m.) rengine boyandılar. Sevgilerini imanla yoğurup yansıttılar.

Onun için candan geçtiler. Mallarını mülklerini onun uğruna seve seve feda ettiler. “Anam-babam sana feda olsun” sözü dillerinden ve gönüllerinden hiç eksik olmadı.

Çünkü Resulüllah onlara canlarından daha yakındı.
“Peygamber, müminlere kendi canlarından daha yakındır.” (Ahzâb Sûresi, 33/6) âyetindeki hakikat, Sahabe aynasında aynen makes buldu.
Onların benzersiz aşklarını, kayıtsız şartsız sadakatlerini ve bağlılıklarını anlatmak elbette mümkün değildir. Biz yalnızca bu sevgiyi örneklerle gözler önüne sermek, saadet asrına ayna olabilmek, bir nebzecik de olsa o anları yaşamak ve yaşatmak arzusu ile böyle bir çalışmayı kaleme aldık.

Kitabın satırları arasında dolaşırken Efendimizin nasıl sevildiğini anlayacak, gönül pencerenizi açarak En Sevgili'nin bahçesine girecek, bad-ı sabâ ile gelen gül kokusunu zerrelerinize kadar hissedeceksiniz.
Candan Öte Sevmek benzeri kitaplar
Gösterilebilecek uygun bir kayıt bulunamadı.