Çatının Karanlığında Cutler Serisi 5

6,8/10  (8 Oy) · 
51 okunma  · 
7 beğeni  · 
625 gösterim
Amerikalı genç kadın yazar V.C. Andrews, küçük yaşta geçirdiği hastalıktan ötürü sakat kaldı. Ama bu çileler onu yazmaktan ve yaşama sevincinden vazgeçiremedi. Kitaplarının konusunu gerçek hayattan alıp almadığına dair soruları da cevapsız bırakıyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  1993
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789754054316
 • Orijinal Adı:
  Darkest Hour
 • Çeviri:
  Meral Gaspıralı
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
£lif 
 27 Ağu 14:02 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

Kitapla ilgili söylenecek çok bir şey yok. Saçma sapan olaylar bütünü desem çok doğru olur. Aslında yazar anlatış tarzıyla hissettirmek istediği duyguyu okuyucuya mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Okurken gerçekten etkilendiğim, sanki kitapta yaşayan bir karaktermişcesine derinden hissettiğim yerler oldu. Ama bu durum kitabı okunabilir kılmaya yetmemiş maalesef.
Ahlak sınırını zorlayan olaylar olmasaydı(öyle basit, bilinen durumları kastetmiyorum, çok daha fazlası) ve ayrıca bazı konular defalarca tekrarlanmasaydı belki de okuduğum en iyi kitaplardan birisi olurdu.
Seriyi bu kitapla bitirmiş oldum. Gereksiz detaylar çıkarılsa belki de 5 kitap yerine bir kitap yeterli olabilirdi.
Sonuç olarak okumayın. Boş vaktim çok diyorsanız da karar size ait...

Kitaptan 1 Alıntı

Hicran 
26 Ağu 14:12 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Şimdi geçmişe baktıkça saflığımızı birçok şekillerde kaybettiğimizi anlıyorum. Bunların en acı vereni, bizi sevdikleri ve üzerimize titredikleri varsayılan kimselerin gerçekte kendi kendilerini ve zevklerini daha çok sevmelerinin bilincine varmamızdır. Bunun acı oluşunun nedeni de gerçekte ne kadar yalnız olduğunuzu anlamanıza yol açmasıdır.

Çatının Karanlığında, V. C. Andrews (Sayfa 61)Çatının Karanlığında, V. C. Andrews (Sayfa 61)