Caz Çağı Öyküleri Bütün Eserleri 4

8,7/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
671 gösterim
“Sana tam olarak kim olduğumu söyleyemem,’ dedi o mızmız şey, ‘çünkü doğalı daha birkaç saat oldu – ama soyadım kesinlikle Button.”

Caz Çağı Öyküleri, başta “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi” olmak üzere, F. Scott Fitzgerald’ın en bilinen öykülerini bir araya topluyor. “Ritz Büyüklüğünde Bir Elmas”, “1 Mayıs” ve diğerleri, Fitzgerald’ın kitabın birinci baskısında “İçindekiler” sayfasına düştüğü notlarla birlikte, ilk defa bir bütün olarak Türkçede.

Fitzgerald, 1922’de yayımlanan bu ikinci öykü derlemesinde, Gürültülü Yirmiler’in, hem refah içinde yüzen hem de refah içinde yüzenlere gıptayla bakan insanlarını anlatmayı sürdürüyor. Uçarı Kızlar ve Filozoflar’ın devamı niteliğinde sayılabilecek olan Caz Çağı Öyküleri, Ülker İnce’nin yetkin çevirisiyle Everest Klasikler’de.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786051416557
 • Orijinal Adı:
  Jazz Age Stories
 • Çeviri:
  Ülker İnce
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Fatih DOĞANCI 
01 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İntihar
Intihar bu kadar korkakça bir şey olmasaydı , düşünün , kimbilir kaç iyi adamı kaybederdik!

Caz Çağı Öyküleri, F. Scott Fitzgerald (Sayfa 33 - Everest Yayınları)Caz Çağı Öyküleri, F. Scott Fitzgerald (Sayfa 33 - Everest Yayınları)
Fatih DOĞANCI 
 04 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Film
Filmler onlara hayatın kendileri gibi insanlar için düzenlendiğini sabırla öğretirdi, uslu olur, yasal amirlerinin sözünü dinlerler , zevklerden uzak dururlarsa , yakında hayatlarında çok büyük, müthiş güzel bir şey olacaktı.

Caz Çağı Öyküleri, F. Scott Fitzgerald (Sayfa 270 - Everest Yayınları)Caz Çağı Öyküleri, F. Scott Fitzgerald (Sayfa 270 - Everest Yayınları)