1000Kitap Logosu
Cellat
Cellat
Cellat

Cellat

Ölümün En Soğuk Hali

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
27 Kişi
81
Okunma
18
Beğeni
1.168
Gösterim
314 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 54 dk.
Adı
Cellat (Ölümün En Soğuk Hali)
Basım
Türkçe · Türkiye · Dokuz Yayınları · Şubat 2013 · 9786054737055
Diğer baskılar
Cellat
Cellat
Cellat
İnsan ırkının gelmiş geçmiş en iri ve ürkütücü bedenine sahip, beyin fonksiyonları sadece insan öldürmeye ayarlanmış bir robot gibi hiç konuşmadan sadece kılıcını bileyen bir cellat. Öyle basit bir cümle ile anlatılamayacak kadar üstün zekaya sahip cesur bir asker, adil bir sultan ve gerçek bir kahraman Yavuz Sultan Selim. Entrikalarıyla sarayı bir birine katan, halkın güven ve itibarını yerle bir eden, sinsi tuzaklarıyla yüzlerce kişiyi idama mahkum eden bir vezir. Kutsal kitap gibi taşıdığı Cellat’ı okuyarak insan öldürme cesaretini bulmaya çalışan esrarengiz bir adam. Tarih ile geleceği bütünleştiren, gizemli kapıları ardına kadar açan ve bin yıllık bir sırrı ortaya çıkaran bir kitap. Yavuz Sultan Selim’in Dünya tarihine hiç bilinmeyen etkisi.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺10,75
7.4
10 üzerinden
27 Puan · 7 İnceleme
296 syf.
Benden ödünç aldığı kitapları -10 yıl sonra- geri getiren yiğenim, yazarın iki kitabını da benim sanarak pakete eklemiş. Kitapla böyle tanıştım. Fazla bi beklentim yoktu açıkçası. Elimde okuyacak kitap olmadığı için başladım, ve başladığım kitabı bitirmeden bırakamama huyum yüzünden okudum. Bazıları kitabın dilinin sade olduğunu söylemiş, bence bu sadelik değil basitlik, edebi değer yoksunluğu. İkincisi akıcı olduğu söylenmiş. Bence betimleme eksikliği büyüktü. Okurken o sahneyi gözümde canlandırabileceğim içerikten yoksundu. Tarihi bi kitap gibi başladı, günümüze bağladı, sonra da bilim kurguya döndü. Peki hakkını vereyim sonu biraz farklıydı ama kurguda büyük açıklar vardı ve bilim kurgu yazmak için bi bilgi birikimi olması gerektiğini düşünüyorum. Merak uyandırmadı. Hepsi sallama gibi geldi. Konudan konuya atladı. Sonuçta ne tarihi ne roman ne bilim kurgu olmadı. İlk yarısında, tam da dönüm noktasında kalmalıydı kitap. Şimdiye kadar beğenmediğim kitaplara hiç inceleme yapmamıştım ama buna dayanamadım. Okunur mu. Eh Yoklukta çerez niyetine. Okumaya gerek var mı. Sanmıyorum.
Cellat
7.4/10
· 81 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Suzan gündüz
Cellat'ı inceledi.
296 syf.
·
Puan vermedi
#okudumbitti #CihanErdem #Cellat #314sayfa #TemmuzAyı10cuKitap Selam kitapcanlar. Yazardan okuduğum ilk eser Cellat. Kitapla ilgili nasıl bir yorum yapacağımı bilemiyorum. Bazen arada kalırsınız ya hani ne çok seversiniz, ne de çok yerersiniz. Ben bu kitapta kararsız kaldım. Çok sevmedim illa alın okuyun diyemem. Bundan sonrası spoi. Başka türlü yorumlayamam bu kitabı. Kitap ilk başladığında öyle hoşuma gitti ki. Bunun sebebi ilk sayfalarda esrarangiz adam denilen karakterle bir kitapçıya gidip Cellat isimli bir kitap alarak eve dönmüş olmak. Ve birlikte okumaya başlamak. Çok değişik bir kurgusu var dedim içimden. Kitabın sayfalarında Osmanlı dönemine uzanıp idam kararı verilenleri öldüren Cellat ile tanıştık. Esrarangiz adamın insan öldürmenin psikolojik etkilerini anlamak için okuduğu kitap(çünkü onunda öldürmek istediği biri var) acaba onu bu fikrinden vazgeçirebilecek miydi? Amann be tamda bu merakla okurken kitabın yarısında hoppp başka bir boyuta geçti kitap. Kitap kapağından kanlı vahşetli bir hikaye beklentisine girmişken ters köşe olup bilim kurgu tarzı bir şeye dönüştü kitap. Bu anlamda yazarın hayal gücüne diyecek söz bulamadım.
Cellat
7.4/10
· 81 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
296 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dili sade ve akıcı. Konusuna gelince; Yavuz Sultan Selim zamanında yaşamış İsa adındaki bir cellatın yaşam öykūsūnū okurken, kendinizi birden ileri uzay teknolojisi kullanan bir toplumun içinde buluyorsunuz. Kitap bir anda tarihi kurgudan çıkıp bilimkurguya evriliyor. Değişik bir kitap.
Cellat
7.4/10
· 81 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
22