Cennet Ateşi Şehri The Mortal Instruments (Ölümcül Oyuncaklar) Serisi 6

9,2/10  (27 Oy) · 
83 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.872 gösterim
2 Yıldan Uzun Süredir New York Tımes Çoksatar Listesinde. Dünya çapında 24 Milyondan fazla basılı kopya.



35’ten fazla dile çevrildi. Ve şimdi büyük bir sinema filmi...



Siyah, gece boyu avlanmanın rengi

Beyaz, ölümün ve yasın

Altın rengi, gelinlikler içindeki bir gelinde güzel

Ve kırmızı, büyüyü tersine çevirmeye özel



- Gölge Avcısı Çocuk Şiiri



Dünyayı sarsan kült seri “Ölümcül Oyuncaklar”ın merakla beklenen bu baş döndürücü finalinde, Clary ve arkadaşlarışimdiye dek karşılarına çıkan en acımasız düşmanla savaşacak: Clary’nin ağabeyi.Sebastian Morgenstern çoktan harekete geçti. Cehennem Kupası’nın gücüyle Gölge Avcıları’nı karanlık avcılara dönüştürüyor. Aileleri ve âşıkları birbirinden ayıran bu karanlık yaratıklarla Sebastian’ın ordusu gitgide genişliyor.



Köşeye sıkışan Gölge Avcıları, Idris’e çekilse de Alicante’nin meşhur iblis kuleleri bile onları Sebastian’ın gazabından uzak tutacak güçte değil. Üstelik Ne filimler, Idris’te kapana kısılmışken dünyayı iblislerden kim koruyacak?



Ne flimler’in hayal bile edemeyeceği kadar büyük bir ihanet açığa çıkarken Clary, Jace, Isabelle, Simon ve Alec’in kaçmaktan başka çaresi yok. Daha önce hiçbir Gölge Avcısı’nın ayak basmadığı ve giden hiçbir canlının geri dönemediği iblis topraklarının derinliklerine yolculuk etmek zorunda kalsalar da...



Dünyanın kaderi üzerine girişilen bu korkunç savaşta aşk feda edilecek ama ölüm yine de payına düşeni almadan gitmeyecek!



- USA Today Çoksatarı, Wall Street Journal Çoksatarı , Publishers Weekly Çoksatarı
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  800
 • ISBN:
  9786051424941
 • Orijinal Adı:
  City of Heavenly Fire
 • Çeviri:
  Zeynep Arıkan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Müge Buket Akar 
06 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

geldik serinin sonuna :) aylarca heyecanla beklememize değmedi sanırım. Kitap genel olarak diğerleri gibi çok güzeldi ancak biraz tekdüze bi hal alıyor belli kısımlarda.
bazı kısımlarını okurken heyecanlanırken, diğer bir kısmı okurken sıkılabiliryorsunuz.
ilk 5 kitabında hiç böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.
Neyse ki o mükemmel dünyaya yakışır bir sondu :))

Birsu 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 76 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çıktığında maalesef tatildeydim, ama şanslıyım ki bir süre İngilizce okudum. Eve döner dönmez büyük bir heyecanla aldığım kitap, çeviri bakımından beni hayal kırıklığına uğrattı. Maalesef artemis'e böyle konularda güvenemiyorum. Ama yiğidi öldür hakkını yeme diyorlardı değil mi?
Neyse kitaba geçeyim
Clary, Jace'i düştüğü durumdan kurtarmak için onu bıçaklamak durumunda kalmıştı hatırlarsanız, ve şimdi Cennet Ateşi Jace'i kasıp kavuruyor. Onu kontrol etmek için yardım alabileceği tek kişi de Simon'ın ev arkadaşı Jordan. Tamam belki de Jace kapalı ortamda çalışamayacak kontrolsüz ya da açık alanda çalışmayacak kadar isteksiz, ama ezeli düşmanı elini kolunu sallaya sallaya enstitüleri yerle bir ederken bunların bir önemi yok. Bu seferki savaş daha zorlu, kayıplar daha fazla, tutku ise dorukta, ve acı, kendinizi sayfalara göz yaşı akıtırken bulabilirsiniz. Bu sefer gölge avcılarının karşılarındaki düşman sadece Sebastian değil, aynı zamanda amacından sapmış, benliğini yitirmiş ama görüntülerini koruyan sevdikleri. Öldürmesi en zor insanlar. Sebastian'a gelince, yeri tespit edilemiyor. Müttefiklerine asla doğru soru sorulmuyor, ve Sebastian kral tahtına oturduğunda Clary'nin kraliçesi olmasını istiyor. Yapılacak fedakarlıklar, ödenecek bedeller , solmuş hafızalar ve Cennet Ateşi gibi parıldayan aşklara dolu bu sayfalarda, ağlayacak, gülecek ve yeniden aşık olacaksınız. Bu efsanevi serinin tarihe kazınacak finalini kaçırmayın

madschatz 
25 Tem 2016 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bence kitap 5. Seride bite bilirdi.Altıncı seri biraz yordu ve sıktı beni biraz.kitap seri olarak bakıldığında güzel. Kurgusu ,anlatım dili ,kişilerin eğlenceli tarafları var.

angelsbooks 
08 Şub 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · 8/10 puan

Aksiyon dolu bir finaldi. Seriye epey ara verdiğim için başlarda adapte olmakta zorlandım biraz. Niyeyse bir şeyler yarım kalmış gibi hissediyorum. Dizi uyarlamasını da (Shadowhunters) sevdim bu arada. Ve kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasın, su gibi akıyor.

MERVE YUVACI 
 05 Mar 19:18 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

(spoiler içerir)çok güzeldi. su gibi aktı heyecan verici.anlatım çok güzeldi.ancak sebastian ölmeseydi daha güzel olabilirdi.tam bir aile olurdu.daha güzel bitebilirdi.ama çok güzeldi.

Kitaptan 18 Alıntı

Nisa Nur 
06 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kahramanlar her zaman kazanan kişiler olmak zorunda değildirler. Bazen kaybedenlerdir de. Ama savaşmaya devam ederler, geri dönerler. Pes etmezler. Onları kahraman yapanda budur işte. "

Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 75)Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 75)
Nisa Nur 
13 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Öyle büyük bir kaybın çığlığıydı ki söyleyecek tek kelime yoktu. Tepenizde ki gökyüzünün, ciğerlerinizdeki havanın sonsuza dek elinizden alındığı, kelimelerle kifayetsiz bir yakarıştı bu. "

Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 34)Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 34)
şeyda yüzbaşıoğlu 
21 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Özgürce hizmet ederiz çünkü özgürce severiz bizim elimizdedir sevmek ya da sevmemek ya batarız ya da çıkarız."

Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 789)Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 789)
madschatz 
16 Tem 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Her sevgi değerlidir.hayatta herseyi bu yüzden yaparız. Neden kötülüklerle savaşıyoruz? Neden onlar bu dünyaya layık bekçiler değiller? Bizi onlardan iyi yapan nedir? Çünkü onlar bir şey kurmak yerine yok ederler.sevmek yerine sadece nefret ederler.biz insanız ve hata yapabiliriz, biz Gölge Avcıları.Ancak sevme yetimiz olmasaydı insanları koruyamazdık. Onları korumak için sevmemiz gerekir.

Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 255)Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 255)

"Kahramanlar her zaman kazanan kişiler olmak zorunda değildirler," dedi. "Bazen kaybedenlerdir de. Ama savaşmaya devam ederler, geri dönerler. Pes etmezler. Onları kahraman yapan da budur işte."

Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 101)Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 101)

Hepimiz hatırladığımız parçalardan oluşuyoruz. İçimizde bizi sevenlerin umutlarını, korkularını taşıyoruz. Sevgi ve hafıza olduğu sürece gerçek anlamda bir kayıp yoktur.

Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 782)Cennet Ateşi Şehri, Cassandra Clare (Sayfa 782)
2 /